Chose Manuel's chilli division 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod MartinS » 20 kvě 2022 11:06

Ja kvuli smutnicim zasypaval na zimu kytky na prezimovani. To jsem jeste nemel textilni kvetinace. Musel jsem vrsek i spodek, protoze stejne sly spodem.
Nahore bylo asi 2cm kremiciteho pisku.

Po cca mesici jsem videl stradani, listy nemely moc dobrou barvu a ani stonky, byly spis zlutozelene nez aby mely tu spravnou barvicku. Zalivka se take blbe odhaduje. Vrstva jemneho pisku kytku slusne pridusi, ona uplne nechcipne, ale zadna slava to tedy neni. Kdyz jsem pisek dal pryc, normalne rostliny zacaly fungovat. Blbe to pres nej vysycha, uplne se nabori ten spravny cyklus. Nebo alespon takovou jsem mel ja zkusenost.
Venku bych to tedy vubec neresil.

Asi zalezi na jemnosti pisku, me se to neosvedcilo. Zkousel jsem to dva roky, nakonec jsem to vzdal.
Prezimuji par kusu na chodbe, letos to byla jen jedna kytka.
Nez to jde ven, neni Smutnic tolik aby na to nestacily lepove desky. A venku to neresim.
Takze vlastne neni ani duvod zasypavat. Doma uz nedopestovavam ani nemam nic pres zimu.

Chilli neni kaktus. Tady asi poradi lepe TeaRacer, ktery pestuje roky i doma. Jake metody pouziva. Myslim ze psal neco o postrikani substratu rock effectem, ze pak o Smutnicich delsi dobu nevi. Mozna to byl neemazal. Uz si presne nevybavuji, zeptej se ho :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Tea Racer » 20 kvě 2022 20:10

MartinS píše:
20 kvě 2022 11:06
Ja kvuli smutnicim zasypaval na zimu kytky na prezimovani. To jsem jeste nemel textilni kvetinace. Musel jsem vrsek i spodek, protoze stejne sly spodem.
Nahore bylo asi 2cm kremiciteho pisku.

Chilli neni kaktus. Tady asi poradi lepe TeaRacer, ktery pestuje roky i doma. Jake metody pouziva. Myslim ze psal neco o postrikani substratu rock effectem, ze pak o Smutnicich delsi dobu nevi. Mozna to byl neemazal. Uz si presne nevybavuji, zeptej se ho :-)
Ano, byl to NeemAzal, když se to náhodou přemnožilo, postříkal jsem substrát a zalevací mysky spodem a byl klid půl sezony. Písek se mi také moc neosvědčil, pro kytky co se díky kvetníku zalévaji horem to je o nicem, ale u tech co spodem, to zase špatné není.

Pokud zalévaš spodem, smutnice prakticky nemáš. Mám pár lepových desek a obyč. mucholapky, po pul roce měním a je jich minimum, a to mám doma dle návštěv botanickou zahradu. :tiphat: :cooking:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Pedro » 20 kvě 2022 20:27

MartinS píše:
20 kvě 2022 09:35
Ja bych to osobne ale venku vubec neresil.

Zalevat chilli zespoda je jako curat proti vetru. Ale kdyz to nekomu vyhovuje...
Tohle jsi napsal hezky. Venku je mi to jedno a doma při předpěstu vlastně taky. Není jich nikdy moc a dá se to vydržet.
Nechápu proč lidé zalévají zespoda. Ani u pokojovek.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Tea Racer » 20 kvě 2022 20:38

Pedro píše:
20 kvě 2022 20:27
MartinS píše:
20 kvě 2022 09:35
Ja bych to osobne ale venku vubec neresil.

Zalevat chilli zespoda je jako curat proti vetru. Ale kdyz to nekomu vyhovuje...
Tohle jsi napsal hezky. Venku je mi to jedno a doma při předpěstu vlastně taky. Není jich nikdy moc a dá se to vydržet.
Nechápu proč lidé zalévají zespoda. Ani u pokojovek.
Já zalévám odspodu prakticky vše doma, včetně chilli (pokud to umoznuje květník, takže tak 75 % domácích) sazenice ne, tam mám kelimky.
Nechápu proč by to bylo špatné? Odspoudu si kytka vezme co potřebuje, lépe se to dávkuje, nemáš škudce jako smutnice.
Každému asi vyhovuje něco jiného, ale nehanil bych to....

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Pedro » 20 kvě 2022 22:34

Tea Racer píše:
20 kvě 2022 20:38
Pedro píše:
20 kvě 2022 20:27
MartinS píše:
20 kvě 2022 09:35
Ja bych to osobne ale venku vubec neresil.

Zalevat chilli zespoda je jako curat proti vetru. Ale kdyz to nekomu vyhovuje...
Tohle jsi napsal hezky. Venku je mi to jedno a doma při předpěstu vlastně taky. Není jich nikdy moc a dá se to vydržet.
Nechápu proč lidé zalévají zespoda. Ani u pokojovek.
Já zalévám odspodu prakticky vše doma, včetně chilli (pokud to umoznuje květník, takže tak 75 % domácích) sazenice ne, tam mám kelimky.
Nechápu proč by to bylo špatné? Odspoudu si kytka vezme co potřebuje, lépe se to dávkuje, nemáš škudce jako smutnice.
Každému asi vyhovuje něco jiného, ale nehanil bych to....
Já to přeci nehaním a neříkám, že je to špatně...ale nechápu to. Nic nezalévám zespodu a smutnice doma nemám. Jen v sazenicích na jaře, pak už nic. Zvrchu proliješ substrát jako když venku prší a kořeny dostanou vláhu v celém objemu květníku. Ale za mne je to fuk, jak kdo zalévá. Každý jak mu to vyhovuje.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Tea Racer » 20 kvě 2022 23:34

2 Pedro: Ty ne, MartinS psal :Zalevat chilli zespoda je jako curat proti vetru. Ale kdyz to nekomu vyhovuje...
Což tedy nechápu, bez argumentů.... Kdyby šlo zalévat vše spodem, udělal bych to. :-)
Ono to v přírodě funguje malinko jinak než v květníku... doma ti neprší, tam zalévas pravidelně a nemas doma spodní vlhkost atd....
Jak jsem již říkal a ty jsi potvrdil, každý máme své postupy...

Uživatelský avatar
Chose Manuel
Stálý člen
Příspěvky: 241
Registrován: 20 pro 2016 08:03
Reputace: 602
Obrázky: 0
Bydliště: Vlašim

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod Chose Manuel » 23 kvě 2022 12:55

já dělal ten zásyp s pískem jen jednou, ale zabralo to, mušky zmizely, kytka rostla krásně dál, a vyplodila spoustu parády.. takže za mě to bylo v pohodě

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Chose Manuel's chilli division 2022

Příspěvekod MartinS » 23 kvě 2022 15:03

Me to prislo take ok, dokud jsem nezasypal i spodek. Coz bylo treba, protoze mrchy lezly spodem jako by se nechumelilo. Pak me prislo ze rostlina chradla a chradla az skoro uchradla....pomohlo prave opet zbaveni se pisku. Kazdemu vyhovuje neco jineho no. Alespon to pestovani neni nejaka stereptypni nuda :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů