Moje máma vždycky říkala...

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Tea Racer » 03 kvě 2021 08:55

Moc hezký, snad ti to nezmrzne, tady dnes opět mráz...

Uživatelský avatar
Nology
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2021 07:16
Reputace: 38
Obrázky: 0

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Nology » 03 kvě 2021 10:07

Dnes v noci jsme ve foliáku měli +4 stupně, ale večer tam pro jistotu dám kolečko s teplým kopostem. Některé papriky jsou trochu zplihlé, ale snad se přes den zase zmátoří. Ale kdyby mělo mrznou, tak je přenosím do garáže, aby byla jistota, že bude vše OK.
Nology
"Poctivého nepalí." Platí to i u chilli? :firychil:

mrtnxdd
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2021 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod mrtnxdd » 03 kvě 2021 17:06

Zdar :tiphat: , Jaký máš foliovník co je na fotce? :jalapeno: resp. kde se dá koupit?
"Nejlepší drogou je chilli" :firy:

Uživatelský avatar
Nology
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2021 07:16
Reputace: 38
Obrázky: 0

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Nology » 03 kvě 2021 17:38

Ahoj mtrnxdd,
Fóliovník 2,5m x 4m x 2m. Není to žádná topka, ale na nějakou dobu to splní co je potřeba. Jen pro info. Nejsou u něho žádná očka na ukotvení fólie do země, to jsem vyřešil strčením fólie pod konstrukci a zatížení konstrukce paletami. Míváme u nás celkem větrno, ale fóliovník v pohodě drží. Každopádně je to první zkušební sezóna s fóliovníkem, jinak jedeme zeleninu ve skleníku, ale letos jsme to právě chtěli rozšířit (teda spíš museli) :)

Nejsem si jist jestli sem můžu hodit přímo odkaz na eshop, kde jsem to koupil, kdyžtak pošlu ve zprávě.
Nology
"Poctivého nepalí." Platí to i u chilli? :firychil:

Uživatelský avatar
Nology
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2021 07:16
Reputace: 38
Obrázky: 0

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Nology » 03 kvě 2021 22:05

Padl tady dotaz na zavlažování co je vidět na fotkách.
73134
Tohle všechno jsem objednal z Ali. Jedinou “vadu” má to čerpadlo. Není špatný na to když chce člověk přečerpat vodu ze sudu do sudu, ale na zavlažování je to špatný. Nemá to potřebný tlak. Nakonec jsem pořídil normální zahradní čerpadlo a napojil ho na dvě propojené IBC nádrže. I přes to, že je čerpadlo dost silný a má velkej tlak, i tak jsem musel udělat menší okruhy zavlažování, které postupně pouštím. Ale je to obrovský šetřič času.
731317313273133
Nology
"Poctivého nepalí." Platí to i u chilli? :firychil:

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod lazar » 04 kvě 2021 13:15

Zdarec... Hezké to máš :thumbup: ať se daří :tiphat:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Bonebreakers » 06 kvě 2021 20:00

Jj dík za foto zavlažování, to jsem se ptal já, pořád nějak uvažují něco na balkon pořídit, něco na samospád nebo Alíexpres čerpadilko na baterky s příslušenstvím. O prachy ani tak nejde, ale nechci celej rok něco zkoušet a pořád objednávat nové a nové věci. Mám z Ali takové rádoby hliněné kužely na samozavlažováni a docela fungují, bohužel je to vždy jen k jedné rostlině. Na balkoně mám tak do 20 rostlin vč. rajčat a vzhledem k vrozené lenosti by se mi něco takového zamlouvalo. Je divné, že to čerpadlo, jak píšeš bylo naprd, vždyť tahle kapková co je vlastně gravitační závlaha, tak nepotřebuje skoro žádný tlak v systému jako ta co je vedená z vodovodního řadu s natlakovanou vodou. Nu což growbox jsem už vychytal ke skoro dokonalosti, tak už mě čeká teď ta automatická závlaha.
Na té fotce to ale stříká docela pěkně, navíc u tohohle typu závlahy jde jen o to přivést vodu byť jen třeba po "kapkách" a tohle vypadá na dost litrů co jde do květináče.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Nology
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2021 07:16
Reputace: 38
Obrázky: 0

Re: Moje máma vždycky říkala...

Příspěvekod Nology » 06 kvě 2021 21:07

No já to mám na čerpadlo z toho důvodu, že to ráno všechno zvládnu zalít během “krátké” chvíle. Máme toho celkem dost. Pařák, skleník, zeleninu na záhoncích a ještě přibudou další květináče ven. Takže čím méně práce při zalévání, tím více času na práci okolo.
Nology
"Poctivého nepalí." Platí to i u chilli? :firychil:


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů