Quentin bull's Rocopica forest

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 23 srp 2021 09:31

lazar píše:
23 srp 2021 08:52
Quentin_Bull_89 píše:
21 srp 2021 14:25
" Spíš než se zeminou tu budu mět problémy se zdejšími hnojivy, jelikož jejich popisům v řečtině nerozumím a co jsem tak koukal, tak ty jejich poměry NPK jsou docela dost nakulený."
To sem si právě taky říkal, čím ty to tam vlastně budeš přikrmovat... :dunno:
Lobo mi vnuknul tip na násadu kalifornských, čili tuto variantu budu muset s nejvýše povolaným - Chrisem, probrat na Vypalováku.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod chris » 23 srp 2021 12:51

ad vypalovák: zrovna tahle akce je pro mne každoročně poněkud problém, kolize termínu s místní akcí s dlouholetou tradicí (historická auta) kde se pravidelně ochomýtám s foťákem. Navíc asi ještě letos tu začne probíhat dost velká výstavba která změní část stávající podoby trasy závodu, takže je potřeba mít nafocen poslední ročník závodu před změnou. Takže na vypalovák velmi pravděpodobně ani letos nedorazím.

Takže případné dotazy asi tudy, třeba SZ, nebo do vlákna o vermikompostu hnojeni-chilli-paprik/vermikompost-t4991-88.html, či tak nějak. Rád pomůžu, budu-li schopen, žádnej velkej expert na žižalky nejsem, mám prostě jen malej žížalák na balkóně, to má do nějaké vermikompostovací farmy docela daleko. :D

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 23 srp 2021 19:39

chris píše:
23 srp 2021 12:51
ad vypalovák: zrovna tahle akce je pro mne každoročně poněkud problém, kolize termínu s místní akcí s dlouholetou tradicí (historická auta) kde se pravidelně ochomýtám s foťákem. Navíc asi ještě letos tu začne probíhat dost velká výstavba která změní část stávající podoby trasy závodu, takže je potřeba mít nafocen poslední ročník závodu před změnou. Takže na vypalovák velmi pravděpodobně ani letos nedorazím.

Takže případné dotazy asi tudy, třeba SZ, nebo do vlákna o vermikompostu hnojeni-chilli-paprik/vermikompost-t4991-88.html, či tak nějak. Rád pomůžu, budu-li schopen, žádnej velkej expert na žižalky nejsem, mám prostě jen malej žížalák na balkóně, to má do nějaké vermikompostovací farmy docela daleko. :D
Však já taky neočekává nějaký 1000l komposter. 😃 Pošlu SZ
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 08 říj 2021 09:53

Přátelé a kamarádi, již je to pět dní, co jsem se v teplých krajích usadil na trvalo. Nedočkavě jsem však vyhlížel příjezd, protože 13 kytek tu bylo bez té patřičné péče, byť žena dělala co mohla, za to jsem jí neskonale vděčný. Zdejší počasí kytkám svědčí, nicméně živiny na tom sluníčku z jiffů vycucaly tak rychle, že po příjezdu jsem je našel v hrozně zbědovaném stavu, vysílené, popálené. Ihned došlo na přesazení do 1l květináčů a přihnojení. Dovezl jsem si 1l hoštického a 2l slepičinců. Tak uvidíme, jak to rozchodí. Jak by řekl našinec, jiný kraj, jiný mrav, čím bych chtěl jen říci, že jsem měl strach z mšic a ono ejhle, už bojuji s molicema, kterých je tu požehnaně. Došlo taky na nový výsev, genetikou pro jaderné elektrárny mě obdaroval Pedro, Faboš a velkovezír z beskydských kopců Hynek. Ten mě se vztyčeným prstem varoval před 7 Pot Jonah, takže když se i tomuhle řiditel pekla vyhýbá, to já zasadil rovnou 3x. Plán tu máme jasný, co tři týdny vysazovat novou várku 15 až 20 kytek, vyjma ledna, kdy bude pauza, to jsou tu prý deště. :dunno: :rn:
Takže zatím se to tu má takto:
Mou nepřítomnost přežilo toliko kousků:
1) Aji Margaretino 2x
2) Nagabrain Chocolate 2x
3) Habanero Red
4) 7 Pot Bič
5) Habanero Chocolate
6) BMM 2x
7) BBM
8) Kraken
9) White Naga Bhuth Jolokia
10) Naganero

Nově zasazeno: :thumbup:
1) Pink Tiger x Peach Bhut (Dark)
2) Krakatoa
3) Carolina Reaper
4) Naga Morich
5) Death Spiral
6) Naganero
7) Fatalii Red
8) 7 Pot Bič
9) White Naga Bhuth Jolokia
10) Whynot
11) Habanero Red
12) Nagabrain Chocolate
13) 7 Pot Jonah 3x
14) Zplozenec Red
15) Bismark
16) 7 Pot Spartan
17) Bahamian Goat
18) Brown Bhutlah
19) Banestrain Peach
20) Naganero Caramel
76722
76723
Další report a fotodokumentace již brzy. :jolokia:
Naposledy upravil 2 dne Quentin_Bull_89; celkem upraveno 8x.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Faboš » 08 říj 2021 11:14

Přeji mnoho zdaru plukovníku :thumbup:
Tvé skromné plány mě velmi zaujaly. Jsem zvědav jak se ti bude dařit. :jalapeno:

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod vsezved » 08 říj 2021 12:15

Držím palce.

Už jsi vyřešil ten nedostatek vody? Myslím tu možnost, kterou jsme probírali na Vypalováku.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod lazar » 08 říj 2021 12:51

No paráda :thumbup: , ten paradox...., někdo si z návštěvy domoviny, vozí suvenýry, laskominy a pod., ale správně zapálený chíllenec si doveze hoštické a slepičince :naga:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 08 říj 2021 14:07

vsezved píše:
08 říj 2021 12:15
Držím palce.

Už jsi vyřešil ten nedostatek vody? Myslím tu možnost, kterou jsme probírali na Vypalováku.
Teď, kdy už nejsou taková vedra (přes den jen 32, v noci 19) to řešit nebudu. Uvidím, jak to bude přístí "léto". Kapénková závlaha mi dává smysl. Ale asi do toho zakombinuji hydrogel, s tím mám bohaté a kladné zkušenosti. Zálohy za vodu a elekřinu tu nejsou tak hrozné, jednou za 2 měsíce 170 euro, což je příjemná cena, když člověk vezme tu spotřebu vody a elektřiny (klimatizace jedou nonsttop) za lidi, co se nám na baráku protočí. Jsem teprve na začátku, takže zatím jen kalkuluji.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti