Quentin bull's Rocopica forest

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Maxim » 12 říj 2021 12:44

Ty teploty co uvadis Quentine jsou denní průměrná maxima a nebo denní (24h) průměrná teplota?
Jak jsem psal, teploty (alespoň 15st) jsou v zimě od 11h do 16h, peak tak ve 14h kdy možná bude těch 20st, po 16h to jde rychle k 10st, nejchladněji je brzy ráno. Takhle přibližně to vypadá ve Valencii od listopadu do začátku dubna. V dubnu už je den podstatně delší, takže i když je v noci běžně pod 10st, kytky začínají růst. Do půlky května tady může být v noci okolo 10st, některý rok je teplejší ale dá se říct, že do května je v noci chladno na 100%.



--Pedro:: díky moc a ať to roste!
O

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod chris » 12 říj 2021 14:07

první dva odkazy co na mne vypadli z vyhledavače :)
https://www.timeanddate.com/weather/cyp ... ca/climate
https://www.holiday-weather.com/larnaca/averages

Btw:
- to slunce v zimě je fajn, žádná zimní depka z 10-16 dní kdy slunce člověk ani nezahlídne (v mojí lokalitě nic neobvyklého)
- ten nedostatek deště celé léto ti fakt nezávidím, přesně opačný průběh než v čr, se zaléváním si užiješ i kdybys to nějak automatizoval
- tu teplotu moře ti fakt závidím, pro místní by byl člověk za exota či stoupence učení Vima Hofa, ale pro rodáky z české kotliny co mají nebližší mořské pláže na Baltu je tohle prakticky "celoroční koupačka" :D

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 12 říj 2021 19:37

chris píše:
12 říj 2021 14:07
první dva odkazy co na mne vypadli z vyhledavače :)
https://www.timeanddate.com/weather/cyp ... ca/climate
https://www.holiday-weather.com/larnaca/averages

Btw:
- to slunce v zimě je fajn, žádná zimní depka z 10-16 dní kdy slunce člověk ani nezahlídne (v mojí lokalitě nic neobvyklého)
- ten nedostatek deště celé léto ti fakt nezávidím, přesně opačný průběh než v čr, se zaléváním si užiješ i kdybys to nějak automatizoval
- tu teplotu moře ti fakt závidím, pro místní by byl člověk za exota či stoupence učení Vima Hofa, ale pro rodáky z české kotliny co mají nebližší mořské pláže na Baltu je tohle prakticky "celoroční koupačka" :D
Ono se to zdá jako hezká věc, ale člověk rychle přivykne a ono už to pak na to celoroční koupání není. Bohudík jsem do této fáze ještě nedošel a ještě teď stále chodím se ženou a psem na téměř vylidněné pláže, kde jsou spíš jen pozůstalí turisté, než místní. Každopádně s tím zdejším plantem na tom tu budu dozajista lépe, než co dovolí počasí v ČR, hlavně to rozmarné babí léto. S tím deštěm to bude na hovno, to je pravda, budu se s tím muset nějak poprat.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 12 říj 2021 19:46

Maxim píše:
12 říj 2021 12:44
Ty teploty co uvadis Quentine jsou denní průměrná maxima a nebo denní (24h) průměrná teplota?
Jak jsem psal, teploty (alespoň 15st) jsou v zimě od 11h do 16h, peak tak ve 14h kdy možná bude těch 20st, po 16h to jde rychle k 10st, nejchladněji je brzy ráno. Takhle přibližně to vypadá ve Valencii od listopadu do začátku dubna. V dubnu už je den podstatně delší, takže i když je v noci běžně pod 10st, kytky začínají růst. Do půlky května tady může být v noci okolo 10st, některý rok je teplejší ale dá se říct, že do května je v noci chladno na 100%.
Ano, nejvyšší denní. Na druhou stranu, když vezmu v potaz, co je schopné dozrát v naší vlasti v září, říjnu, a když se zadaří, což je spíš výjimka, i v počátku listopadu, jsem tady ve zdejších končinách na tom daleko lépe. Co na tom, přes noc kytky to v 8°C dají, přes den se trochu prohřejí, 19°C není zase tak málo. Leden, únor, březen už nebudu potřebovat růst, spíš jen trochu sluníčka na dozrání plodů. Ano, Afrika to rozhodne jako u Pedra není, to uznávám. :thumbup:
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Bonebreakers » 12 říj 2021 20:14

No skoro ideální počasí na Rocota :whistle:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Maxim » 13 říj 2021 13:50

Leden, únor, březen na dozrání plodů? Plodů z konce léta? Nebo snad počítáš s tím, že ti v listopadu a prosinci pokvetou?.. Pokud to tak bude a fakt budou plodit v zimě, tak se za tebou stěhuju :D
Ale bohužel, ty teploty stačit nebudou a jedine co by pomohlo je přenášet to na noc domů.
Neber to Quentine jako útok na tebe, spíš mi jde o to, abys to viděl reálně. Já si to nevymyslel, já otevřu v zimě okno a vidím, jak to neroste. Zimu prezijou venku, to jo, ale jsou to omlácený košťata a potřebují květen a červen na vzpamatování.
O

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 13 říj 2021 19:58

Maxim píše:
13 říj 2021 13:50
Leden, únor, březen na dozrání plodů? Plodů z konce léta? Nebo snad počítáš s tím, že ti v listopadu a prosinci pokvetou?.. Pokud to tak bude a fakt budou plodit v zimě, tak se za tebou stěhuju :D
Ale bohužel, ty teploty stačit nebudou a jedine co by pomohlo je přenášet to na noc domů.
Neber to Quentine jako útok na tebe, spíš mi jde o to, abys to viděl reálně. Já si to nevymyslel, já otevřu v zimě okno a vidím, jak to neroste. Zimu prezijou venku, to jo, ale jsou to omlácený košťata a potřebují květen a červen na vzpamatování.
Asi to vezmu za jiný konec, jsem tu i s přestávkou sotva 2 měsíce. Bavím se o tom, co vypěstuji příští sezónu a co dozajista stihne s nasazenými plody i přes zimu dojít. To co jsem teď zasadil, tedy spíš před 2 měsíci, je spíš pokus, abych věděl, co a jak tady, jestli mi rozumíš. S přenášením těch pár kytek tu nemám problém, dům máme veliký. Jako útok to neberu, však konverzace, ne? :respect: Rada je dobrá věc, ale v těhle končinách, kdy alespoň o podobných podmínkách mi může povídat jen Pedro, si zde člověk na všechno musí přijít sám, aby mohl 100% fungovat.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Quentin bull's Rocopica forest

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 17 říj 2021 10:55

Tak se mi na kytkách usadilo cosi, co mi tu dělá rošambo. Neví náhodou někdo, co to je? Vrtalka? Jak na ni vyzrát, krom otrhání poškozených listů. Někdo, kdo s tímto má osobní zkušenost?
76813
76814
76815
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti