Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
janči.n.
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 17 bře 2020 14:15
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod janči.n. » 02 bře 2021 21:06

stankar píše:
15 úno 2021 16:58
Zdravim vsechny v nove sezone :wave:
Nejak jsem poslednich par mesicu nemel cas to tady procitat, ani nijak prispet, ale uz se vam budu zase venovat.
Tuto sezonu jsem mel puvodne v planu opet nove odrudy, aby mi jen seminka nekolik let nelezely v supliku, ale po zkusenostech v poslednich nekolika letech a vetsi spotrebe raketoveho paliva obohaceneho capsaicinem se musim dostat zpet na vynos u vrazd :firychil:
Takze jsem vyhodnotil a vyhrabal z pameti odrudy, kterym se u me, i pres horsi podminky, darilo a mel jsem vynos dostatecny pro sezonni pojidani, omacky, a hlavne nejake zasoby, kdyby pochybelo. Musim priznat, ze Vypalovak a vase ochutnavky mi vzdy dodaji ten rozdil ve spotrebe, ktery mi chybi.

K playlistu, prezimuji vse z lonska, ale cast pujde pryc k novym majitelum, je skoda to vyhodit. Mozna to zkusim jeste soupnout sestre na zahradu, ale loni ji toho moc neprezilo, tak jeste uvidim. Hlavni duraz kladu na stabilni vynos TSM, Nagabrainu a Bhutlahu (Brown a Red), ale gandalfe, tvoje Red varianta ma zvlastni podlouhle listy, tak nevim, jestli se to s necim nezkrizilo, no uvidime. Pocet rostlin/kvetinacu jsem snizil o tretinu, protoze si loni hodne stinily a nektere rostliny ani nenahodily kvet.

7Pot BBG Large Yellow Chozee77
Bahamian Goat RFC
Bhut Jolokia Red WHP
Bhut Orange Conpenhagen (BOC) WHP
Bombay Morich PL
Brazilian Starfish Orange Fat
Brown Bhutlah
BTR Scorpion RFC
Dorset Naga Nigel Chozee77
Dorset Naga Orange SLP
Fatalii Gourmet Jigsaw WHP
Fatalii Yellow PL
Genghis Khan's Brain WHP
MOA Scotch Bonnet RFC
Moruglah WHP
Nagabrains Red WHP
Nagabrains Yellow WHP
Red Bhutlah gandalf
Scotch Bonnet Capuccino WHP
Sugar Rush Peach FAT
Trinidad CARDI Scorpion Yelow SLP
Trinidad Scorpion Moruga
Co pujde pryc:
Aji Challuaruro SLP
Aji Mango Fat
Aji Pineapple
MOA Scotch Bonnet Red RFC
Pink Tiger SLP
Pink Tiger x Peach Bhut Thin pheno WHP
MRM x 7Pot Brown WHP

Nejake fotky, mesic stare:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Plan a strategie pro tento rok:
Hnojeni minimalni, pouze pri naznaku nedostatku zivin - loni se velmi osvedcilo
Substrat jsem vymenil za Floria Zahradnicky s Mykorhizou - pridavam jeste kokos, perlit, azomite, horkou sul
Zadne blbiny typu mereni Ph vody, experimenty s hnojivem a davkovanim, mozna jen vermikompost, protoze to v mych podminkach nedela rozdil.
Pouzivana hnojiva a doplnky:
Azomite od Terralba - mikroprvky
Hoštické tekuté hnojivo na RAJČATA a PAPRIKY 1L
Biobizz Fish-mix 0.25L
Biobizz Bloom 1L
Plagron PK13/14 1L - na kvet /pozustatek z minulych let
CANNA Vapnik 1L
BIO-NOVA Horcik MgO-10
Horka sul
Ochrana proti skudcum:
100% Neem Oil 1L
AgroBio MOSPILAN 20 SP - proti msicim
Agro Pirimor 50 WG - proti msicim
AgroBio Vertimec 1,8EC - osvedcil se proti sviluskam
Agrobacterias Spider Plant - regenerace pri poskozeni skudci a jejich aktivni likvidace, zbytek z lonska
Čaoo, ten biobizz bloom je v pohode?
Tento rok sa chystám ho použiť na polovicu rastlín od kvetu po slizeň. Druhú polovicu chcem hnojiť Hoštickými slepičincami. Som zvedavý na rozdiel.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 04 bře 2021 22:48

janči.n. píše:
02 bře 2021 21:06
Čaoo, ten biobizz bloom je v pohode?
Tento rok sa chystám ho použiť na polovicu rastlín od kvetu po slizeň. Druhú polovicu chcem hnojiť Hoštickými slepičincami. Som zvedavý na rozdiel.
Jasne, sice jsem ho zatim tolik nepouzil, protoze nebylo treba, kdyz jsem mel dobre ziveny substrat.
A uprav si prosim citaci u tveho predchoziho prispevku :thanx:

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 21 bře 2021 09:48

Tak pratele, opet prisla zkaza a temer jsem prisel o vsechny prezimovane kousky, ktere jsem mel v pokoji.
Jak jsem nechtel venovat velkou pozornost rostlinam v letosni sezone, abych eliminoval svou prilisnou peci a zamezil ruznym experimentum a nechtenym vlivum, tak se mi hodne rozjela nemoc, o ktere jsem doted moc nevedel a zpusobila katastrofu v moji sedme sezone, kde jsem ji zrychlil prubeh svym postrikem, Bacterial Leaf Spot https://extension.wvu.edu/lawn-gardenin ... -of-pepper
Je mi lito vsechny napadene prezimovane rostliny likvidovat, tak jsem otrhal uplne vsechny listy a nechal substrat poradne proschnout pred dalsi zalivkou. Kontroluji kazdy den nove vyhonky a listky s naznakem skvrn a ihned likviduji.
Uz jsem objevil prvni letosni obet Brown Bhutlah, u ktere to napadlo jeden list a asi 3cm horniho vyhonku, kterou jsem ustipnul, snad to holka nejak prezije :dunno:
Aby toho nebylo malo, tak sem tam objevim nejakou msici, ale podchytil jsem to vcas, takze se zatim nesiri a vystacim si vicemene s odstrihnutim listu nebo rozmacknutim mezi prsty.

Nechtelo se mi fotit novy update, tak pridavam alespon foto teto nemoci:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Snad se vam dari lepe v letosni sezone :wave:

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod vsezved » 21 bře 2021 10:04

Držím palce, ať se s tou infekcí úspěšně pojedeš, protože na fotkách z 2.3. jsi měl šlápnuto parádně a to i přezimované.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Tea Racer » 21 bře 2021 10:09

Existuje na to nějaká léčba? Já měl neco asi podobného, ikdyž jsem rostliny seknul nad zemí, pak se to projevilo, klidně až za x měsíců, ale nebylo to přenosné na jiné. Jedině že bys je zasadil do stejného substrátu. Chlad a vlhkost mi to způsobil.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 21 bře 2021 11:36

vsezved píše:
21 bře 2021 10:04
Držím palce, ať se s tou infekcí úspěšně pojedeš, protože na fotkách z 2.3. jsi měl šlápnuto parádně a to i přezimované.
Diky, pristi tyden pro jistotu udelam dezinfekci kvetinacu a stolku, at to mam v cajku.
Tea Racer píše: Existuje na to nějaká léčba? Já měl neco asi podobného, ikdyž jsem rostliny seknul nad zemí, pak se to projevilo, klidně až za x měsíců, ale nebylo to přenosné na jiné. Jedině že bys je zasadil do stejného substrátu. Chlad a vlhkost mi to způsobil.
Pokud jsem se spravne docetl, tak lecba neni, muzes pouze zpomalit postup. Substrat jsem u prezimovanych od minule sezony zatim nemenil, a hnojit nehnojim, pokud nevidim nedostatek neceho. Ale slo pekne videt jak to postupovalo a napadalo i nove vyhonky a listky. Nemyslim si, ze se to siri vzduchem, pokud neni ve vzduchu nadmerna vlhkost jako to prospiva houbovym onemocnenim. Budto jsem to rozsiril rukama ja jak jsem kontroloval listy od msic, nebo primym kontaktem spadnuteho napadnuteho listu, ktery lezel na jinem zdravem listu, napadlo to dokonce i Rozmaryn, na kterem se objevily taky tmave skvrny a odumiraji cele listy nebo dokonce i cely stonek.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Tea Racer » 21 bře 2021 12:29

Tak to já měl asi něco jiného, občas to mám na starších kytkách. Přesazení do nového substrátu pomůže na pár měsíců. Hodně pomáhala zalivka a postrik hypermangánem, na dezinfekci, někdy se to po tom i ztratilo.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Erben61 » 21 bře 2021 15:22

Zdar chlape. To mě mrzí. Takováhle věc mě vždycky dokáže znechutit, proto v posledním roce přezimuji minimálně. Těžko říct takhle na dálku co s tím, chápu že máš některé kytky více let, to má pak k nim člověk jiný vztah než k ,,jednorázovkám". Zkrátka drž se a snad to holky dají :thumbup: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti