Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Tea Racer » 04 dub 2021 09:49

Ono to vypadá spíš tak, že to jde pomalu a záludně. Mně občas narostly krásné listy a pak koukám a starší flekaté, někdy i stonky, ale měl jsem to i v plodech. Jsou odrůdy, které jsou na to hodně náchylné, obecně chinesky.
Abych řekl pravdu, mám to doma na pár rostlinách, ale v tak malém stadiu, že přes zimu trhám napadené listy a přes léto to zmizí. Stačí více zalít, vlhko a pár zamračených dnů....
Zkus lehký postřik hypermanganem a zálivku, mně to zachránilo i veliké rostliny.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Bonebreakers » 04 dub 2021 13:08

Tak něco podobného mám na přezimované Haba Bonda Ma Jacq. , ale naštěstí jen na nějakých listech která jsem otrhal a když se zase na nějakém tohle objevilo tak zase šel pryč. Na rostlině zatím nic jiného není vidět a nasadila na plody tedy zatím jeden, hypermangan vyzkouším, snad to nepřeskočí na ostatní kytky co mám vedle na parapetu, jinak by musela r.i.p. bohužel, byla by to škoda už ji mám třetím rokem.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 04 dub 2021 22:30

Tea Racer píše: Zkus lehký postřik hypermanganem a zálivku, mně to zachránilo i veliké rostliny.
Hypermangan nemam, a doporucuje se na zpomaleni Med (Copper), coz taky nemam. Tak snad se to uz neobjevi jak se ted bude oteplovat :)
Bonebreakers píše:
04 dub 2021 13:08
Na rostlině zatím nic jiného není vidět a nasadila na plody tedy zatím jeden, hypermangan vyzkouším, snad to nepřeskočí na ostatní kytky co mám vedle na parapetu, jinak by musela r.i.p. bohužel, byla by to škoda už ji mám třetím rokem.
Vyzkousej a pripadne dej vedet :thumbup:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Tea Racer » 04 dub 2021 22:31

Hypermangan koupíš v každé lékárně za pakatel....

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod koniash » 06 dub 2021 22:56

:tiphat: ja do toho nechcu moc zasirat,protoze mam jine priority,proste je kytka chora na cokoliv ce nelze bio opravit,tak proste jde z kola ven,nemuzu si dovolit nakazu na dalsich 200 a vice kytek,ale vasim lecitelskym snaham drzim palce a klobouk dole za prikladnou peci o chilli :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 25 dub 2021 17:52

Update: Dneska uz jsem presadil vetsinu do finale, a pokud nepocitam zadnou rostlinu v karantene, tak mam jen par rostlin pres planovany pocet, takze to vypada dobre :)
V karantene se opet objevily nejake nove vyhonky nebo listy s nemoci, tak jsem to ustipnul, jinak vypadaji zdrave, takze tomu davam sanci, ze se vzpamatuji a treba se na nich jeste neco urodi do konce roku.
TSM a Brown Bhutlah se vzpamatovavaji po sestrihnuti o hodne pomaleji (letosni sazenice), takze tem moc prostoru asi davat nebudu, protoze nevidim, ze stihnou neco urodit, ale necham si je, treba prekvapi :dunno:
Tomatillo Pineapple uz shodilo par skoro zralych plodu, tak je necham jeste nekolik dni na dozrani a bude ochutnavka :angry1:
Jinak jsem zvedavy, jak se mi povede ukocirovat presazene 3x Sugar Rush Peach v jednom 25L kvetinaci, predbezne vidim, ze to budu kazdy mesic zastrihovat, aby mi to neprerostlo pres balkon :D

7Pot BBG Large Yellow
Obrázek
Red Bhutlah
ObrázekObrázekObrázek
Dorset Naga Orange SLP
Obrázek
Brown Bhutlah
Obrázek
Brazilian Starfish Orange fat - kratky hydro
Obrázek
TSM, Red Bhutlah, Brown Bhutlah
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sugar Rush Peach
ObrázekObrázek

Karantena
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod stankar » 13 čer 2021 14:31

Tak jsem zpet, alespon prispeju, co se v posledni dobe udalo a pokusim se zase dohnat, co jsem tady zameskal.

Pred par mesici jsem resil koupi bytu a pak probihalo papirovani, stehovani, zabydlovani, atd.

Mezitim nam koncem Dubna bohuzel zemrel dobry kamarad Michal, se kterym jsem mel moznost poprve navstivit Zopsky Vypalovak 3 2019, kde jsem s nim a jeho pritelkyni kopnuli panaka Tchorovice, nasel jsem i momentku v Galerii (dekuji za fotku Vikto)
ObrázekObrázek

Nedavno se nam otevrely hospody a tak jsem konecne mohl zajit na cepovane a poklabosit s kamarady, takze na chilli nebyl cas, ale samozrejme jsem je presadil do finale a prestehoval, co se mi tady vlezlo.

Zustal mi Red Bhutlah od gandalfa, Brown Bhutlah, TSM, 7Pot BBG Yellow Large od chozee, Dorset Naga Orange SLP, Sugar Rush Peach fatalii, Brazilian Starfish ve sklenici od okurek a Tomatillo Pineapple. Zbytek, co jsem mel v karantene jsem nechal u rodicu s tim, ze pokud nic, tak se to jen na konci sezony vyhodi.

V novem byte mam sice lepsi orientaci a ranni slunce - Vychod, takze se ted ve slunnych dnech kytkam i bylinkam dobre dari, ale na balkone bohuzel neni lodzie, takze bude letos pokusny rok, co se zavetri a deste tyce. Nejsem zvykly se o venkovni podminky tolik starat, kdyz jsem mel predtim zakryty balkon...

Tak uz nejake aktualni foto z dneska
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Takze zatim tak. Snad se nam uz umoudri a ustali to dlouhe aprilove pocasi, a uz se blizi letni dovolene, a pak dalsi Vypalovak, na ktery se letos tesim jeste vice :)

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Stankar season 10 - zpatky ke korenum

Příspěvekod Pedro » 13 čer 2021 15:32

Ahoj.
Máš kytky parádní. Na vás tři si velmi dobře pamatuji, Tvůj kámoš se tam náramně bavil...no a slečna po panáku byla statečná, ale bylo mi jí fakt líto. Tak snad Tě na Vypalováku uvidím i letos. Ať je vše už jen fajn.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti