Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Erben61 » 18 led 2021 19:40

lazar píše:
18 led 2021 11:52
Zdarec chlape, moc pěkný seznam obzvláště : "Žopská Čtyřka -směska" :thumbup: na tu jsem mooc zvědavej co z toho vzejde...
Přeji hodně zdaru :wave:
Díky kámo. Vzejdou z toho krásný papriky, jen jsou jaksi bezejmenný. Vybral jsem totiž pár plodů z bedýnky po sesypání zbytků z výstavky, něco jsem dohledal, ale tyhle čtyři nikoliv, tak jsem se nasral a vypitval semínka dohromady hlava nehlava. Ono je to na druhou stranu takové příjemné překvapení. :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Erben61 » 19 led 2021 20:47

lazar píše:
18 led 2021 11:52
Zdarec chlape, moc pěkný seznam obzvláště : "Žopská Čtyřka -směska" :thumbup: na tu jsem mooc zvědavej co z toho vzejde...
Přeji hodně zdaru :wave:
Ještě jedna odpověď na Tvůj dotaz milý kolego, občane Žop a mistře v přípravě kvalitního uzeného. Taky jsem zvědav co vzejde ze směsky nazvané Žopská čtyřka. Ale v tuto chvíli je jasné, že starej Erb je sice možná lajdák ve značení semínek, někdy i sazenic, ale má kuwa dobrý oko na papriky který mají potenciál. Některá z odrůd, možná více z nich totiž vzešla jako první z mého playlistu.
Takže i v ne úplně ideální teplotě někde okolo 22-23 stupňů je šestý den Žopský sémě premiantem v rychlosti klíčení a doufám že jí to vydrží nadále. :thumbup: :thumbup: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Baron z Žop » 20 led 2021 04:41

Dědku ty holt víš jak na semínka :thumbup: :jalapeno:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Erben61 » 31 led 2021 10:01

Zdravím přátelé po 14 dnech. Dnes jsem vrazil do substrátu včera namočená semínka Annumek a Ajin a možná už do Pandořiny skřínky se semeny nepolezu až na podzim. Není to úplná hitparáda, ale chinesky vzešly vcelku dobře, tedy odhadem tak 90 procent semínek a všechny druhy. Takže vím, že nějaké ztráty budou, přesto spokojenost.
Jak tak sleduju cvrkot třeba i na FB a taky jak jdou letos na odbyt omáčky a mleté, říkám si co budu s tím chilli dělat, pěstitelů čím dál víc, výrobců taky...... Radost z vypěstovaných plodů je jak se říká k nezaplacení, ale pár korun z vražd se hodí.....tedy ze zpracovaných nepoživatelných krasavic půl mega a víc. :cooking: Mám toho letos ještě plnou skříň. :dunno: :dunno:
Takže obrázek dokumentující všeobecně známé stadium žížalek a hodně zdaru všem. :thumbup: :wave: :tiphat:
71064
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod lazar » 31 led 2021 10:32

:thumbup: A stejne to nzdy potesi...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Pedro » 31 led 2021 12:46

Ahoj. Máš to kamaráde parádní. Kelímková armáda! :respect: :respect: :respect:
S Tvým zamyšlením souhlasím...co s tím budu dělat. :dunno: Ale na druhou stranu je spousta lidá, kteří si rádi koupí dobré a kvalitní omáčky a další produkty z chilli. Já se tomu tak moc nevěnuju, protože vařím jen pro sebe a na Vypalovák, ale okolnosti mě asi donutí, neboť mi volají lidi z mého okolí, kteří dostali něco z mé produkce a jestli s nimi budu tento rok počítat, že si to rádi zaplatí. Nejsem žádný super vařič omáček, ale potěší to. :tiphat: :thanx: Spíš vidím směr do budoucna zredukovat počet odrůd a možná zachovat množství sazenic. :hmmm: Ale jak odolat hezkým novinkám je otázka za milion? Vždyť každý rok se objeví spousta krasavic, které prostě chci zkusit...co chci, MUSÍM! :dunno:
I letos byly nějaké plány a ty už jsou dávno v *** no co Ti budu povídat. Takže hurá na to naše šílenství a ať to dělá radost. :tiphat: :jalapeno: :naga:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod petr.polasek » 31 led 2021 13:01

Paráda, ať to roste :tiphat:

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod accuface » 31 led 2021 14:24

Pedro píše:
31 led 2021 12:46
Ahoj. Máš to kamaráde parádní. Kelímková armáda! :respect: :respect: :respect:
S Tvým zamyšlením souhlasím...co s tím budu dělat. :dunno: Ale na druhou stranu je spousta lidá, kteří si rádi koupí dobré a kvalitní omáčky a další produkty z chilli. Já se tomu tak moc nevěnuju, protože vařím jen pro sebe a na Vypalovák, ale okolnosti mě asi donutí, neboť mi volají lidi z mého okolí, kteří dostali něco z mé produkce a jestli s nimi budu tento rok počítat, že si to rádi zaplatí. Nejsem žádný super vařič omáček, ale potěší to. :tiphat: :thanx: Spíš vidím směr do budoucna zredukovat počet odrůd a možná zachovat množství sazenic. :hmmm: Ale jak odolat hezkým novinkám je otázka za milion? Vždyť každý rok se objeví spousta krasavic, které prostě chci zkusit...co chci, MUSÍM! :dunno:
I letos byly nějaké plány a ty už jsou dávno v *** no co Ti budu povídat. Takže hurá na to naše šílenství a ať to dělá radost. :tiphat: :jalapeno: :naga:
S těmi novinkami máš naprostou pravdu. Mám jich už tolik, že další 2 až 3 roky nemusím řešit, co pěstovat :smart:
Omáčky sice nevařím, ale naložil jsem cca 40 sklenic do Lobova nálevu a mám jich posledních 5. Všichni, které jsem obdaroval mi volají a píší, jestli nemám ještě, že mi i nějakou tou korunou přispějí. A tak mám dilema, jestli si nechat zaplatit a nebo jim nařídit u mě brigádu na výpomoc při čištění :-).


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti