Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Erben61 » 11 dub 2021 11:55

Tak zdar po čase milí chillenci a chillenky. Nebylo se moc čím chlubit, sazenky rostou, zelenají se, některé se podle druhu vytahují nebo trochu placatí a lopuchovatí. V tuto chvíli už mají i na severozápadním okně docela dobré parametry, když vezmu, že je ještě měsíc čas, ono to půjde. Dnes jsem ale objevil důvod, si přece jen poklepnout na rameno a to jsou momenty, které mě baví a udržují v dostatečně šíleném stavu. Mrkněte co mi vyvádí moje loňská džbánofka Naganero.
72688
72689
72690
Radost mi dělá i ,,bonchi" Haba brown long
72693

No a skrz okno vrátnice už není skoro vidět, nevím zda by mi to jinde trpěli, jsem tu však už dlouho a profláknut. :megalol:

72692
72691

Takže závěrem, postupně nakoupím pár pytlíků čerstvého substrátu a začínám se těšit na přesazování sazenic do finálních nádob.
A ještě jedna poznámka, rozkliknul jsem odkaz jež rozesílal Vikta ohledně Vypalováku vol.5 a vyskočily na mě takový názvy načančanek, že počítám že i mr.Gůgl bude vedle.
Hodně zdaru a brzké skutečné jaro všem. :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Bonebreakers » 11 dub 2021 12:12

Jů zelené peklo :yahoo:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod koniash » 12 dub 2021 22:47

:tiphat: Dědku ty jsi se zase rozmáchnul ...jako zamlada veřechou...máš to luxusní :thumbup: :respect: :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod stankar » 19 dub 2021 09:41

Pekne zaclony mas na vratnici :thumbup:

pavi
Stálý člen
Příspěvky: 121
Registrován: 02 bře 2020 09:47
Reputace: 435
Obrázky: 0
Bydliště: Praha-východ, 236 m n.m.

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod pavi » 20 dub 2021 08:52

:respect: Džbánofka je senzační. Bonchi máš krásný, na ty mám slabost. A na oknech pěkný prales :thumbup:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Erben61 » 07 kvě 2021 12:16

Zdarec přátelé chillenci a meteorologové amatéři. Dnes jsem v oslovení použil slovo meteorologové, protože já sám si tak poslední dny připadám. Ostatně jako každoročně v tuto dobu. Letošní jaro je trochu jiné než poslední roky, je daleko chladnější a to nejen v nočních a ranních teplotách, tam ten výkyv není až tak markantní, chladné jsou především dny. Říká se studený Máj v stodole ráj, ale jde o ty pitomý tradiční neteplé, heterosexuální kumpány Panráce, Serváce a Bonifáce.
Ale současné ranní teploty těsně pod nulou( ne ve chladnějších oblastech, hory ap.) by paradoxně mohly být trochu v předstihu tkzv. Ledoví muži, dny kombinací s pochcanou Žofií.
Mám totiž tak blbě nakombinovaný volno a směny, že mě to nutí a mám cukání hned po víkendovém oteplení jít do finální výsadby. Je to ovšem velmi zrádné i když dnes jsem se koukal na předpověď na 14 dnů, tj předpověd končící cca 21. 5. a tam to vypadá, že mrazy nehrozí. Nehrozí ani extrémní ,,léto" takže by mi možná letos i prošla nedostatečná aklimatizace kytek na přímé slunce. Byla furt doteď taková zima a hnusně, že jsem kytky slunil pouze snad 3x po chvilce. A teď babo raď, jinými slovy co vy na to kamarádi a kamarádky. Zdravím a :thanx: za případné reakce. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod Bonebreakers » 07 kvě 2021 12:24

Já osobně to nacpu na balkon hned po těch ledovych lumpících a ať mě ochrání rostlinky Heimdall před Ragnarökem.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Erbova sázka na jistotu 2021 a trochu chillenství.....

Příspěvekod chris » 08 kvě 2021 10:01

Mno první část pelotonu už mám několik dní venku a z toho co bylo vůbec není nadšená, pár nejvíc exponovaných listu i odmrzlo při ranních minimech která tu byla opakovaně mezi 0° a -1°.
A znovu se mi letos potvrdilo to co vím z ranné výsadby už v minulých letech: pár hodin kosy nad ránem není pro kytky až takový problém pokud se po východu slunce můžou prohřát v nějaké příznivé teplotě na slunci. Pokud je ale i přes den zataženo, foukavo, studeno, a vysoká vlhkost, tak druhý až třetí den začínají chilli kytky hodně viditelně chřadnout. A po několika dnech takového počasí se zcela zarazí v růstu a trvá jim pak nepěkně dlouho (týden a víc) než uvěří že už se počasí změnilo a začnou znovu růst.

Jinak dneska a zítra budu chystat zbylé truhlíky, substrát, opory, atp., takže předpokládám že v pondělí večer budu mít venku celý letošní peloton.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host