TerasovaSahara - 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 03 dub 2021 23:42

Opakovaně zjišťuju že mám nedostatek Mulato Isleno. Už zase mi došlo, dneska jsem při vaření použil poslední polovinu sušeného plodu z loňské sklizně. :(

Tohle bych potřeboval nějak pořešit...jako jó, jde to řešit penězma, sušené plody Mulato Isleno jsou jedna z těch věcí které se dají semtam koupit v čr v krámě (mexické speciálky atp.), ale to co jsem pokusně kupoval nebyla proti doma pěstovaným a doma sušeným srovnatelná kvalita a když už člověk chilli pěstuje...

Pokud by jste někdo měl typ na odrůdu s hodně podobným chuťovým profilem a větší výnosností, tak bych byl hodně vděčný za nasměrování.
Pal je relativně nedůležitý, tj. cokoliv od 0 SHU do řekněme 50-70k SHU, jde o tu specifickou kouřovou chuť s lehkým nádechem lékořice kterou mají sušené plody Mulato Isleno a která je při kuchtění velmi těžce nahraditelná (obzvláště když člověk nemá možnost při sušení plody vyudit).
Jen to nesmí být příliš pálivá odrůda, 300k alá Haba nebo nedejbože miliónovka už by nešla při vaření použít v množství které je potřeba pro to aby byla znatelná ta specifická kouřová chuť, resp. výsledek by nebyl poživatelný pro non-chillence v rodině . :-)

Protože v mých podmínkách nejsem u Mulato Isleno příliš spokojen s výnosem. Tedy né že by plodilo vyloženě málo, to se říct nedá, ale nějak superplodné taky není, když sečtu váhu plodů (před sušením) z kytky za sezónu a porovnám to s jinými odrůdami anumek či baccatum co mívám, tak je Mulato Isleno u mne rozhodně podprůměr. Takže bych musel dávat minimálně 4 kytky abych si pokryl roční spotřebu (a i tak bych musel šetřit).
A zabrat si jen Mulatem 1/3 všech pěstebních pozic co mám k dispozici pro chilli+rajčata si fakt dovolit nemůžu.
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 4x.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4842
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod koniash » 04 dub 2021 00:12

:tiphat: tak říká se že líná huba holé neštěstí Kryštofe,stačilo říct a já bych pověřil Velvtipnou a ta by ti klidně ty 4 kytky vypěstovala,víš že já na ty nepálivé nějak nejsem,ale ona by se o ně starala jako o vlastní :greenstars: :greenstars: :greenstars:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 04 dub 2021 01:38

Tak baštit umí každej, tohle by mi přišlo takové, hmm, "...kdyby jste se divili proč já nepracuju, tak to proto, že to organizuju..." :-)
Ale taky se říka hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere. :D
Píšu si tuhle možnost na příští sezónu, to už budou normální poměry a možnost se potkávat. Buď bych ti natlačil sazeničky na jaře třeba v Dachovech nebo to nechal na tvém velkovýsevu, a až by mělo dojít na sklizeň tak bych zajel a pomohl alespoň při sklizni atp.
A když už bych v těch končinách byl, tak bych to rovnou spojil s nějakou tou procházkou po CHKO Beskydy, už pár let mám v plánu se do těch parádních příhraničních lesů někdy vypravit (buď na jaře nebo na začátku podzimu) na něco jako prodloužený víkend.
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 4x.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 04 dub 2021 12:24

40 dní od výsevu (plus 2 z dosevu):
72557
:)

Kytky z první várky by klidně mohly jít už dnes ven na finální stanoviště, velikost už na to mají všechny, anumky, baccatum, a i chinesky už by se v pohodě daly. :-) A i světla už je venku víc než dostatek. Jen ty teploty holt v našich končinách nebudou ještě pár týdnů to pravé ořechové, dnes nad ránem tu bylo -2,8 °C.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 05 dub 2021 19:34

Jsem rád že jsem letos poprvé po třech letech nedal předskokany. Ke dnešku už by v minulých letech bylo tak 2-3 dny venku jedno rajče a jedno chilli, a dneska podvečer by ty kytky byly zapadané sněhem z husté chumelenice co tu skoro hodinu padala. Po dopadu na zem sice sníh ještě taje, ale už v 17:40 tu bylo 0 °C.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 06 dub 2021 14:21

I dneska mi tu sněží do sotva vyrašeného salátu. :(

5 dní od výsevu rajčat, první už vylézají. Zatím je venku Andy's, Subarctic a Stupické a cosi dalšího už se taky klube.
Subarctic (z loňské úrody) dostál svému jménu a vylezl jak první, za necelé 3 dny stihla obě semínka vyklíčit, sundat si helmy, a plně rozbalit děložní lístky. :)

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4842
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod koniash » 06 dub 2021 22:44

chris píše:
04 dub 2021 01:38
Tak baštit umí každej, tohle by mi přišlo takové, hmm, "...kdyby jste se divili proč já nepracuju, tak to proto, že to organizuju..." :-)
Ale taky se říka hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere. :D
Píšu si tuhle možnost na příští sezónu, to už budou normální poměry a možnost se potkávat. Buď bych ti natlačil sazeničky na jaře třeba v Dachovech nebo to nechal na tvém velkovýsevu, a až by mělo dojít na sklizeň tak bych zajel a pomohl alespoň při sklizni atp.
A když už bych v těch končinách byl, tak bych to rovnou spojil s nějakou tou procházkou po CHKO Beskydy, už pár let mám v plánu se do těch parádních příhraničních lesů někdy vypravit (buď na jaře nebo na začátku podzimu) na něco jako prodloužený víkend.
:tiphat: par nepalivych kytek se vleze Velevtipne do playlistu zcela bez nervu Krystofe :tiphat:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4842
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod koniash » 06 dub 2021 22:46

:tiphat: mno a tady sviti slunce a tech par vlocek z noci do rana roztalo :dunno:....skoro 600m.n-m
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů