TerasovaSahara - 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod Mikymoto » 12 srp 2021 17:48

U těch listů pouze tipuju, ale nemohlo by se jednat o nedostatek hořčíku? Alespoň mi to přijde nejvíc podobný fotkám co jsem dohledal.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 12 srp 2021 19:48

Mno asi mohl, ale překvapilo by mne to. Jednak kvůli tomu že něco málo šlo do substrátu při oživení ve formě hořké soli, ale hlavně proto že většinu času dostavaly přihnojení kde bylo mezi jiným i 7% vápníku a 2% hořčíku.
A taky mám dojem, že při nedostatku hořčíku by snad měla žilnatina zůstávat tmavá (tedy pokud si to nepamatuju špatně) zatímco v mém případě je to světlání žil listu jasně patrné.

Uvažoval jsem jestli by to nemohl být mangan, nejpravděpodobněji by to bylo kvůli příliš vysokému pH. Letos jsem se totiž narozdíl od předchozích dvou let nedokopal k tomu jakkoliv korigovat poněkud příliš vysoké pH kohoutkové vody. Ale je zvláštní že by se to projevilo jen u anumek... :dunno:

Ale fotku listu papriky která trpí na nedostatek manganu jsem teď nikde nezahlédl, takže je to jen spekulace, chtělo by to zkušenost někoho kdo se s takto vypadajícím problém potkal naživo na svých kytkách.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 12 srp 2021 23:31

Jen taková poznámečka k Aji Golden: až pro ní budu příští rok vybirat definitivní pěstební pozici, tak si musím připomenout že když by člověk nedal pozor a začal jí rozmazlovat (cca ve stylu soutěžní Dorsetky před pár lety), tak by to mohlo dopadnou taky nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=vbcZOhJDYGE
:D :D

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod Erben61 » 13 srp 2021 08:15

chris píše:
12 srp 2021 23:31
Jen taková poznámečka k Aji Golden: až pro ní budu příští rok vybirat definitivní pěstební pozici, tak si musím připomenout že když by člověk nedal pozor a začal jí rozmazlovat (cca ve stylu soutěžní Dorsetky před pár lety), tak by to mohlo dopadnou taky nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=vbcZOhJDYGE
:D :D
:firychil: Chachacha chrisi tak si říkám, jestli ten finskej borec viděl český film Adéla ještě nevečeřela. :firychil:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod Faboš » 13 srp 2021 09:26

Zdar, možná ti to pomůže :dunno:


75753

75754

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 13 srp 2021 11:01

Dík. Jeden z těch obrázků znám, ten druhý nikoliv, díky za něj. Čím víc na ně koukám a porovnávám to s těmi listy, tím víc si myslím že to možná bude kombinace, nedostatek dvou tří prvku, případně ještě spojený s nadbytkem chloru. A nedivil bych se, kdyby prvotní příčina byla dlouhodobě příliš vysoké pH kohoutkové vody. O víkendu to přeměřím a pokud naměřím nějakou brutalitu (což se tu semtam přihodí, už jsem jednou před pár lety naměřil i 8,9, v týdnu kdy prodloužili vodovod do vysychajících oblastí vesnic za kopcem - zjevně nechtějí aby ji rezavěli truby...), a kdyžtak začnu korigovat.
Plus kytky dostanou mikroprvky na list, taky přihodím do zálivky trošku síry s hořčíkem, a uvidí se.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 13 srp 2021 13:41

Chinesky:
Jsou letos hodně spokojené, zcela bez škůdců, aby taky né když dostaly moje dvě nejlepší pěstební pozice. :)
75758
Aji Margariteno Yellow - už taky začíná dozrávat první plody, jen o pár dní později po CGNce.

Baccatum:
75756
75757
Aji Mango získala důstojnou soupeřku v A-týmu, spolu s Aji Golden si zabraly prakticky celý JZ truhlík. Mango spodek, Goldenka vršek. :D
Počtem plodů sice Mango zůstane nepřekonaná, ale na váhu by to mohla být i plichta. A Goldenka dozrává o poznání dříve. Což je při jejím nižším palu a čisté svěží chuti naprosto parádní, ideální odrůda na průběžné každodenní chroupání. :)

The Other Side (aneb pohled z bytu):
Na tenhle moment na vrcholu sezóny se vždycky těším, venku vedro, balkón rozpálený,... ale když se podívám z okna, tak kytky luxusně stíní, mocně ochlazují odparem, vypadají velice jedle,...lepší venkovní žaluzie si neumím představit. :smart:

75760
Pohled z okna :D

75759
Se není co divit že Aji Mango je každoročně moje nejplodnější odrůda. Ale letos je ten důvod vidět asi nejlíp za celou dobu, klidně by šla použít místo kompasu. :D Linii jih-sever i středovou osu směr západ našla a zabrala naprosto přesně a už 2 cm nad substrátem. :)
Sice mi tím dělá pakárnu při dolévání truhlíků, ale dokud to půjde tak ji u země stříhat nebudu.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2021

Příspěvekod chris » 15 srp 2021 20:53

Souhrn týdne:
- narozdíl od minulého nespadla tento týden ani kapka.
- každý den teploty překonaly 25° a poslední tři dny se každý den vyšplhaly až nad 30°.

Tím pádem:
- se zastavilo šíření plísně na rajčatech. Zaplaťpámbu. Ale uvidíme co s tím udělá přechod studené (a mírně deštivé) fronty který hlásá předpověď už za několik hodin, už od pondělního úsvitu... Klika je, že to ještě není plíseň bramborová, to by to mělo úplně jiný spád.
A taky je dle napadených míst naprosto zjevné že to není problém substrátu, chilli paláce, atp., že mi sem nafoukal vítr spóry odjinud, z okolí. Tohle potěší, nerad bych na příští sezónu měnil veškerý substrát, pokud to není nezbytné. :wink:

- všechny odrůdy chilli už mají více než jeden plně dozrálý plod. Musím se dokopat během týdne posbírat semínka z raných plodů, a někde v druhé půlce týdne asi dám sušit první várku, letos poprvé. Btw, první várku kvašení to ještě není, na to si budu muset ještě tak 10-15 dní počkat až toho bude pořádná porce. :)

- na spodních vijanech rajčat dozrávají už i plody střední/větší velikosti (100+ g). Poslední co ještě nemá dozrálý je KBX, není se co divit když jeho typické plody jsou 350+ g. :-)

- dnešní podvečerní zálivka překonala rekord. Sice na to mělo vliv že jsem zaléval o den později než je u mne typické (až 4. den místo už 3. den), ale i tak, ještě nikdy mi balkón na jedno plné dolití zásobníků truhlíků a nasáknutí substrátu nespolykal naráz 12 konví, tj. nějakých 105-110 l. Mazec.
Tím pádem je celková spotřeba vody za právě uplynulý týden nějakých 240-250 l. Zjevně letošní maximum.
Inu, je poznat že letos je to všechno o pár týdnů posunuté (né méně než o 2, né více než o 4 týdny), týden s maximem spotřeby (něco jako 235-255 l/týden) standardně mívám už na přelomu červenec/srpen.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti