Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod koniash » 01 pro 2021 00:19

:tiphat: to chris:polepky jsou nejlepší s PPE,jdou sloupnout jako z prdu kulička a nenechávají lep...viz mé omáčky,mně to dělá místní firma co dělá potisk a reklamu a za pár haléřů slušný výsledek :tiphat:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod Tea Racer » 01 pro 2021 10:13

Sklenice mám rád už z důvodu, že to je jediná "mělá hmota" co se lidstvu povedla. :-)

Zarazilo mě jak rychle to dokázali ti škůdci zlikvidovat a že je to nepálí :D

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod MartinS » 01 pro 2021 10:52

Tea Racer píše:
01 pro 2021 10:13
Sklenice mám rád už z důvodu, že to je jediná "mělá hmota" co se lidstvu povedla. :-)

Zarazilo mě jak rychle to dokázali ti škůdci zlikvidovat a že je to nepálí :D
Njn receptory na capsaicin maji jen savci a to jeste jen nekteri.
Chapu pri tom mnozstvi, ze by se to prodrazilo. Ja mam par keru, takze pro me ideal.
Defacto jsem cast rozdal a prubezne nekoho obdaruji zip sackem s balkonovym mixem :-) a vse nasusene od roku 2017 udrzuji jen ve dvouch 3,8l kyblech.
Ono kdybych to nemel rozdelene na jednodruhove pytliky, vejde se tam toho mnohem vice.
Stejne je tam strop tech 3,8l. Dela se i 10l, take mam jednu tmave modrou pruhlednou.
https://www.higarden.cz/vzduchotesne-do ... pruhledna/

Mam tyto nadoby strasne rad a pouzivam jiz leta. Take nejake mensi 1,3l, 2,34l, ....

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod chris » 01 pro 2021 22:35

koniash píše:
01 pro 2021 00:19
polepky jsou nejlepší s PPE,jdou sloupnout jako z prdu kulička a nenechávají lep...
Přesně tak, vždycky mne nasere když nějaký ten "já hrozně chráním planetu" argumentuje tím že používají jen papírové bez podkladové folie (ta je přeci z té fujfuj ropy), pokaždé mám chuť takového troubu popadnout, dotáhnout k nejbližšímu umývadlu/dřezu, a ať si zkusí to z té sklenice umýt aby se dala příslušná láhev/sklenice/obal/atp. znovu použít místo toho aby se vyhodila. Třeba mu pak dojde že už jen spotřeba energie na teplou vodu kterou přitom použije... natožpak věci jako saponát či vůbec primární ochota uvažovat o nějakém dalším využití prázdného obalu/sklenice/... když už je jednou vyroben.

Asi nejvíc na pěst jsou pak situace kdy původní světový výrobce produktu na tohle myslel, navrhnul krabičku/lahvičku/sklenici šikovně (až vyloženě lákavě) pro následné využití zákazníkem, polepku má perfektní... inu proto že ví, že jsou typy spotřebních produktů po kterých zákazník šáhne opakovaně nejen kvůli obsahu, ale i kvůli šikovnému obalu. Načež to zabije nějakej lokální bezmozek (dovozce či prodejce) tím ža přelepí půlku takového vymazleného obalu skoro neodstranitelným českým překladem, jen proto aby ušetřil doslova halíře na povinně uváděných údajích.

Zpět k polepkám na zavařovačky: prostě jsem si myslel že půjde zajít do prakticky libovolného papírnictví a požádat o tu a tu vyzkoušenou tradiční značku o které kdekdo ví, že jen já ji neznám protože zavařuju jen velmi příležitostně. Ale asi né, holt je doba masového konzumu a "good enough" produktů s co nejvíce osekanými výrobními náklady aby bylo místo na co největší prodejní marže...bleh.
A díky za nasměrování, publikační branže mne živí, nemám problém dát řeč buď tady v okolí (je tu pár tiskárniček), nebo s prvním koho potkám v práci co se živí těmito malými zakázkami, z toho co budou zcela jistě používat jako vstupní polotovar si určitě něco vyberu.

@TeaRacer: Pardón za plevelení vlákna, ale když už na to přišla řeč tak mi to nedalo. :)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod Tea Racer » 04 pro 2021 22:44

Já si myslím, že se to dostalo do sklenice s nějakým kusem, ješte se mi nestalo, že by to tam vlezlo.

Vzpomínám si, že jsem sušil asi 4 plody a dal je tam dodatečně a to byla si právě ta chyba.

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod koniash » 04 pro 2021 23:34

:tiphat: beztak nedosušený plod a v něm zárodky,já jsem sklenici naplnil sušeným,zavřel a šla do regálu,otevřel jsem až před panem Q a pohroma byla na světě :dunno:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod Tea Racer » 05 pro 2021 10:01

Plod byl asi dosušený, ale ta potvora tam byla a nevarovala mě! Musím tedy příští rok zasadit, protože vůně sušených BRM je opravdu neskutečná a já je hlavně dával do mastí a tinktur.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tea Racer 2021 - vnitřní a balkonové pěstování.

Příspěvekod Tea Racer » 25 pro 2021 10:38

Takže shrnutí roku....
na mém balkonu to letos vypadalo takto... :dunno:

77095

v září už takto

77096

v prosinci to je lepší

77097

Ještě zasklít, 3. 1. vybereme firmu a snad do léta to bude, doma se něco málo vypěstovalo.. :chilli11: :tiphat:

Sezona na příští rok bude snad lepší :-)

A jedna vánoční.

77098

Ještě cukroví tedy...


Kávová zrna, toto cukroví peču tradičně a rád, prává káva, jáhly, celozrnná mouka atd...

77099



Technika "čárkování" chce jisté znalosti a fantazii. :-)


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host