Bone - bezzemkova sezona 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod vsezved » 18 čer 2021 08:46

Ono není na škodu si pro takovéto případy udělat alespon občas společné foto plodů. Jak píše chris, asi to bude v pořádku a bylo to jen nastavením techniky, nebo prostředím. Takhle jsem to měl v loni, foceno na slunci.
Lemon drop je nahoře, pod ním Limon
68657
Lemon drop vlevo, Limon vpravo
66976
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 18 čer 2021 19:15

Asi to bude u mne nějaká " tradice" opět se mi povedlo zaměnit rostlinky, buď jsem přehlédl popisky při konečném přesazování nebo jsem podaroval tu co jsem si chtěl nechat a tak se stalo, že mám dvě Aji Manga místo Aji Pena, kterou jsem někde prošustroval. No tak bude příští rok :thumbup:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod vsezved » 18 čer 2021 20:52

Hi hi
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod accuface » 18 čer 2021 20:54

No tak to mi Vsezvede nedělej :-), málem to se mnou švihlo, když jsem viděl společnou fotku plodů. Už jsem si myslel, že to je letošní úroda, až pak jsem se podrobným čtením dozvěděl, že je z loňského roku :-)

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod vsezved » 18 čer 2021 21:01

accuface píše:
18 čer 2021 20:54
No tak to mi Vsezvede nedělej :-), málem to se mnou švihlo, když jsem viděl společnou fotku plodů. Už jsem si myslel, že to je letošní úroda, až pak jsem se podrobným čtením dozvěděl, že je z loňského roku :-)
Letos to mám hodně na ... dnes jsem opět vyhodil další 4 plody, které ihned, když započaly dozrávání, tak začaly vadnout a usychat. Letos těch plodů bylo už asi 10. Začínám být bezradný.

Případné reakce na tento komentář raději do mého vlákna, ať to tady tomu "lamači kostí" neplevelíme. Abych nedopadl takto :vodooo:
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod Bonebreakers » 18 čer 2021 21:07

Hele mně to neva, co vápník + nějaké stopové prvky ? Koukal jsem ze to maš furt nějaké nedomrlé a ta Haba jsou v listech nějak krabaté a pokroucené dovnitř. Že by kousek za Plzní už bylo špatné slunce ?
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod vsezved » 18 čer 2021 21:41

Bonebreakers píše:
18 čer 2021 21:07
Hele mně to neva, co vápník + nějaké stopové prvky ? Koukal jsem ze to maš furt nějaké nedomrlé a ta Haba jsou v listech nějak krabaté a pokroucené dovnitř. Že by kousek za Plzní už bylo špatné slunce ?
Spíš bych to přikládal tomu dusíkatému vápnu, kde jsem našel v pytlích s loňským substrátem i ve dkleníku nerozložené kuličky. Ikdyž jsem se to po ošetření dudíkatým vápnem snažil dost kropit aby byla zemina stále vlhká. Mikroprvků by mělo být dost. Stříkal jsem na list dusík i vitality komplex více, než v doporučeném množství ale nějak se pořád nedostavil kýžený výsledek.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Bone - bezzemkova sezona 2021

Příspěvekod chris » 18 čer 2021 22:48

Krabaté a dovnitř pokroucené listy může být ještě z té kosy, ale už mne zkušenost minulých let naučila, že jakmile se udělá na konci jara definitivně teplo a vidím to na vrcholových/mladších listech (speciálně u chinesek) tak musím okamžitě zalehnout pod kytku s lupou a hledat všemožné savé potvory.
Ty mrchy si je u mne neomylně najdou jako první, tím jak mají chinesky bachraté a šťavnaté listy, navíc rostoucí hustě nad sebou, tak se tam ty potvory parádně schovají.
Třeba u anumek není problém i vrcholové listy otočit rubem nahorů a zkouknout když jde člověk zrovna okolo, u chinesek by při pokusu o něco takového člověk ten mladý lístek (a/nebo pár okolních) nejspíš ulomil, a ty mrchy to dobře vědí. Takže nezbývá než občas zakleknout/zalehnout pod kytku a prohlídnout to zespodu.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů