Lexter 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 822
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2807
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Lexter 2021

Příspěvekod accuface » 14 bře 2021 00:14

Tak ty křídla vypadají hodně lákavě :-), hned bych si taky dal.
Jinak na odrůdu Cabai Burung Ungu jsem zvědav. Taky jsem ji chtěl zkusit, zaujala mě hlavně kvůli barevnosti, ale odradilo mě pomalé dozrávání. Chuťově by měla být ovocná, šťavnatá a hodí se na výrobu omáček.
Ostrý kontrast mezi listy a četnými plody, střední velikosti, ale s neuvěřitelnými barevnými odstíny, dává rostlině, již velmi působivé a se značným estetickým působením, neobvyklou eleganci, nutnost pro všechny pěstitele - tak se třeba ta ošklivka ještě změní na princeznu :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter 2021

Příspěvekod Lexter » 14 bře 2021 00:34

accuface píše:
14 bře 2021 00:14
...tak se třeba ta ošklivka ještě změní na princeznu...

No říká se, že z holek co by si o ně na střední kluk kolo neopřel se stanou kočky takového kalibru, že kluky musí naopak koštětem vyhánět.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter 2021

Příspěvekod Lexter » 18 bře 2021 23:39

Tak tu máme pár fotek. Moc se rozepisovat asi není potřeba. Růst je na tornáda moc pěkný. Těší mě že se drží hezky při zemi. Dokonce i Rocota a Bacata. Skoro všechny rostlinky už ukázali kořínek vespod květináče. Známka že by brzy mohl začít skutečný růst. Moc se mi líbí barevné variace rostlinek napříč druhy. Na první fotce si můžete všimnout Charapit. Jedna má klasický srdcovitý tvar listů, kdežto ty za ní stále ne. I nové jak se zdá rostou lehce zahnuté dovnitř jak jsem psal dříve. Zajímavé. Holt není rostlinka jako rostlinka. :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Zajímavé je srovnání před necelými dvěma týdny:

Obrázek Obrázek

Rocota se mi začínají hezky větvit, některé mají dokonce náběh na květ. Původně jsem je chtěl topovat, ale asi to nebude potřeba jen by holky mohli začít podrůstat. Uvidíme, třeba se poštěstí:

Obrázek

Moruglah začíná být upřímně řečeno strašidelná:

Obrázek

---

No a co se týče knihy, jsem na krásný 65 normostranách dle českého standardu. Pomalu se zlepšuji ve slohu. Zjišťuji, že google docs mají parádní distraction free mód. :tiphat:

Obrázek
Naposledy upravil 10 dne Lexter; celkem upraveno 20x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lexter 2021

Příspěvekod koniash » 18 bře 2021 23:43

:tiphat: Moruglah je velenádherná :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter 2021

Příspěvekod Lexter » 18 bře 2021 23:46

koniash píše:
18 bře 2021 23:43
:tiphat: Moruglah je velenádherná :thumbup:

Když mi takto zvládnou dorůst i ostatní sazenice, budu spokojen jak blecha. Krásná velikost na výsadbu. Trochu mě trápí Habanera Pink, mají světlejší barvu než by měli mít a nemají úplně pevné listy jako jiné rostliny. Ale tuším, že je to jen genetikou a netřeba se tím příliš trápit (možná aplikuji vitality komplex na list). Taková jsou jenom ona a ostatně každá jednotlivá rostlinka v boxu je jedinečná. Každopádně mi Moruglah začala i podrůstat. Beru to jako známku toho že i tam dole je dostatek světla.

Obrázek
Naposledy upravil 1 dne Lexter; celkem upraveno 20x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter 2021

Příspěvekod Lexter » 20 bře 2021 12:00

Klasická namyšlená modelka. Pravda ale je, že je na co se dívat. ;)

Obrázek

Předpěst v šatně, kde jen temperujeme má své nevýhody. Rocota jsou jinak zdravá, slušně se větví. Oproti horní Rocoto Chille de Seda jsou sice vyzáblejší, ale zatím se to zdají v pohodě. Přes den se mi papričky trochu kroutí, asi z důvodu nízké teploty což nejspíše také zrovna nepomáhá. Tato jediná rostlinka je postižená (Rocoto Turbo Pube). Její sestra nikoli. Je docela zajímavé, že všechny tři druhy se vyznačují jinou stavbou sazenic. Čert aby to spral. Člověk se s ní jebe a vona se mi vosype. Jedno Rocoto jak do Holywoodu, druhé škoda mluvit. Na detailu to vypadá hůř než ve skutečnosti. Přikládám i reálnou fotografii v periodě svícení. Je to ta vpravo.

Obrázek Obrázek

:rn:
Naposledy upravil 1 dne Lexter; celkem upraveno 20x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Lexter 2021

Příspěvekod koniash » 20 bře 2021 21:18

Lexter píše:
18 bře 2021 23:46

. Trochu mě trápí Habanera Pink, mají světlejší barvu než by měli mít a nemají úplně pevné listy jako jiné rostliny. Ale tuším, že je to jen genetikou a netřeba se tím příliš trápit (možná aplikuji vitality komplex na list).

:tiphat: Ty Pink(ačky) jsou u mně obecně na černé listině,chovají se jako fejsbůkové princezny,jednou je jim něco málo,potom moc,to si musíš protrpět až do doby než budou dospělky a zmoudří,ale já na ně nemám nervy,zkoušel jsem 7 Pot Pink od Zrzka a na to co to stálo nervů už nechci vzpomínat..a přitom Zrzovi to rostlo na zahrádce jako plevel a plodilo jak zběsilé...a pak si vyber :dunno: :dunno: :dunno:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Lexter 2021

Příspěvekod Lexter » 20 bře 2021 22:49

Připadá mi že se pomalu spravují. Aplikoval jsem před dvěma dny Vitality komplex a Lignohumát na list (proto ty flíčky).

Obrázek

První Baccatum které jsem kdy viděl které roste docela normálně. :D

Obrázek

Už by bestie chtěla...

Obrázek
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů