Petr Polášek - Sezona 2021

Naše pěstitelské snažení v roce 2021
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod chris » 24 dub 2021 08:41

Pěkné, pěkné. :thumbsup:

A chci se zeptat: každý rok když vidím ty tvoje baccatum záclony tak si říkám jak s nima řešíš otužování na slunce? Nekácejí se ti? Nebo máš u baráku nějaké šikovné místo v závětří kam se zároveň dostane slunce?
Já kvůli tomu vysévám baccatum podstatně později než ty, ale i tak mi přerostou pár týdnů před finálním přesazením i dlouhé špejle (bez kterých by mi při venčení na balkóně vlály jak třtina ve větru). A navíc pokud je nedám při venčení natěsno vedle sebe do nějaké bedničky, tak se mi kácejí i s oporou a s (půlitrovým) kelímkem. V tomhle asi může pomoct to že ty je máš v litrovém květináči...

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod petr.polasek » 29 dub 2021 10:58

chris píše:
24 dub 2021 08:41
Pěkné, pěkné. :thumbsup:

A chci se zeptat: každý rok když vidím ty tvoje baccatum záclony tak si říkám jak s nima řešíš otužování na slunce? Nekácejí se ti? Nebo máš u baráku nějaké šikovné místo v závětří kam se zároveň dostane slunce?
Já kvůli tomu vysévám baccatum podstatně později než ty, ale i tak mi přerostou pár týdnů před finálním přesazením i dlouhé špejle (bez kterých by mi při venčení na balkóně vlály jak třtina ve větru). A navíc pokud je nedám při venčení natěsno vedle sebe do nějaké bedničky, tak se mi kácejí i s oporou a s (půlitrovým) kelímkem. V tomhle asi může pomoct to že ty je máš v litrovém květináči...
V době, kdy jdou Baccatum ven, mají již docela silné stonky, tudíž se nezlomí. Ale stejně je dávám do závětří kvůli stabilitě (u nás je obecně dost větrno). Navíc v tomto koutku jsou optimální podmínky pro zvykání na světlo.

Kuki058
Stálý člen
Příspěvky: 538
Registrován: 09 led 2020 16:37
Reputace: 1317
Obrázky: 0
Bydliště: Hrhov 216 m n. m.

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod Kuki058 » 09 čer 2021 10:50

Pane Polášku síce neovládam veľmi tie vaše mesiace,ale zdá sa mi, že váš posledný príspevok bol z konca apríla... Ako to ide? Kytky, pomocníci?;)

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1362
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3307
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod Baron z Žop » 10 čer 2021 04:39

:tiphat: No kdo ví kde se nám Péťa toulá u vody... :thumbup:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod petr.polasek » 17 čer 2021 14:46

Nějak letos zanedbávám své téma. Není tomu tak ovšem bezdůvodně; přes týden člověk lítá v práci a po víkendech staví skleník. Obrázky sice jakž takž stíhám pořizovat, ovšem s jejich tříděním, nahráváním a následným psaním reportů je to horší. Mám po dovolené, takže po zaslouženém odpočinku mohu pokračovat v plné síle. Kytky jsou až na výjimky přesazeny na místech finálního pěstování se zhruba týdenním zpoždením oproti jiným sezonám. I přes horší prognózu zejména počasí se pěkně rozjíždějí. Ale jako vždy - je vhodné se rozepsat o každém botanickém druhu papriky zvlášť.
všeobecně
Zatím to vypadá na zpoždění běžného vývoje o tři týdny až měsíc. Ale vzhledem k tomu, že většina rostlin nastartovala neuvěřitelným tempem, můžeme být mile překvapeni. Výsadba byla provedena do recyklovaného substrátu, ke každé kytce byla přidána pěkná hrst granulovaného kravského hnoje (pro Baccatum hrsti dvě). Začal jsem již přihnojovat trojkombinací Hoštické na papriky - lignohumát - Vitality komplex. Některé kytky již nasadily na plody; šly nemilosrdně dolů, musím počkat, až kytky zesílí. Dále už ale nebudu rostlinám bránit v rozpuku.
C. Anuum
Zde nám zbývá vysadit Cayenne Yellow, Jalapeno NuMex Pinata a Black Scorpion Tonque. Naštěstí jde o okrajové odrůdy. Zmínit musím ještě odrůdu Orange Squash Pepper, která je mimořádně náchylná na tvorbu intumescence. Bylo i pár spálených listů (překvapivě).
C. Baccatum
Oproti loňsku mám sazenice menší a krapet podvyživené (mikroprvky). Poškozené listy kytky shazují jak o život a pěkně obrůstají. Právě z těchto druhů šlo dolů nejvíce plodů. Místo Aji Amarillo narostl mutant, ještě mám dobrou genetiku v záloze.
C. Chinenses
I přes pečlivé opatrné zvykání na slunce bylo dost spálených listů (viz. Anuumky). Kytky pěkně obrůstají a vystřelily doslova raketovým tempem. Na plody zatím nenasazují, jen s výjimkou Habanero Orange, kde jich bylo asi 10 (!).
C. Frutescens
Jediná moje odrůda Purrira prosperuje bez problémů a jak má.
C. Pubescens
Jediná má odrůda Canario se chytla a pěkně rozjela.
Divošky
Jediná C. Lanceolatum nepřežila přezimování a uhynula.
Pomocnice
Vše pečivě hlídají. To, že mňoukají a jsou chlupaté, jsem již psal.

To by bylo ve zkratce asi vše. Musím ještě pořídit aktuální obrázky, vše roztřídit a nahrát. Dnešní report končí, v dalším dáme obrázkovou část, která bude navazovat na předchozí fotodokumentaci. Ať Vám vše roste a přeji hlavně pevné zdraví :tiphat:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod petr.polasek » 29 čer 2021 21:03

Papričky rostou a je čas dát nějaké foto. Nějak nestíhám fotky zpracovávat, časosměrný report dáme příště.
Jižní stěna
74438
Teď už patří jen paprikám, jsou zde odrůdy C. Baccatum a C. Chinenses.
Pálivá sekce C. Chinenses
74439
Jsou zde Habaneros, Pimenta De Neyde a CGN 21500.
Nepálivá sekce C. Chinenses
74440
Nalezneme zde NuMex Suave Orange a Red, Manabi a Frontera Sweet, Aji Jobito a Santa Lucia Yellow Seasoning.
Odrůdy C. Baccatum
74441
74442
Odrůdy C. Anuum u západní stěny
74443
Nějaké okrasky na terase
74444
Záhon
74445
Má jediná odrůda C. Pubescens - Canario
74446

Příště dáme časosběrný report z výsadby a aktuální detaily rostlin. Dnešní pidireport končí, další sem dám již brzy. Ať Vám vše roste a plodí :tiphat:

EDIT: Upraven popisek fotky.
Naposledy upravil 2 dne petr.polasek; celkem upraveno 2x.

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 916
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2972
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod lazar » 29 čer 2021 21:15

Zdarec Peto, tož fajné to máš.. :thumbup:
A tu osvětlovací jednotku se solarním panelem más jako maják při návratu z hospody...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2021

Příspěvekod petr.polasek » 13 srp 2021 11:52

Čas postupuje, kytky rostou a plodí. Fotit stíhám, ale reportovat nějak ne. Zpoždění, které vzniklo nepřízní počasí (můj odhad 3-4 týdny), se stále nedaří stáhnout. Může za to především omezená možnost hnojit kvůli přeháňkám na. I přesto se nějaké zralé plody již najdou. Snad konečně najdu trochu času na postutí (nejen) aktuálních fotek. První minisraz v Praze máme za sebou, druhý bude dnes (bohužel bez mé účasti). Těším se na setkání na Vypalováku, věřím, že to bude jako už tradičně super.

Dnešní report (i když bych tento příspěvek neměl nazvat reportem) končí, brzy (snad :) ) u dalšího ahoj :tiphat:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů