Scrat - první plnohodnotná sezona

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod Scrat » 19 bře 2020 17:19

Ahoj všem,

fórum pročítám už nějaký měsíc, minulou sezonu jsem dokonce využil rady zkušenějších a optal se, když jsem si nevěděl rady (zpětně děkuji MartinS). Založit si vlákno se tak ukazuje jako logický další krok + to bude dobré místo i pro mě, kde si budu moct pak zpětně prohlédnout poznámky.

Jedná se o mou třetí sezonu, nicméně asi první, která by snesla přízvisko plnohodnotná. Dva roky zpět jsem si koupil pár rostlinek v hobbymarketu. Cayenne a Habanero Red, první to odnesla celkem rychle sviluškami, druhá zato plodila jak šílená a dala mnoho chutných plodů (myšleno jako ingredience pro omáčky, syrový Haba nejsem doposud schopen s nějakým extra potěšením chroupat, ale jejich aroma mám rád). A to navzdory hnojení od oka, zalévání jak na to přišlo atd., klasické štěstí začátečníka. Nicméně jako nostalgickou připomínku, jsem si semínka z ní schoval, minulý rok zasadil a dokonce přezimoval do letošní sezony (vydrží-li). Loni jsem to pojal ve větším a nakoupil v hobby kromě pár sazenic i semínka, z nich pak vyrostly bez větších problémů Jalapeno a Jamaiacan Red, nicméně začal jsem sázet pozdě a nijak extra systematicky, plody tak dozrávaly ještě v listopadu vevnitř. A dostáváme se k letošku... Nakoupil jsem semínka, minipařník, výsevní substrát, máčel semínka v ligno, rádoby se snažím o amatérské svícení a používám trojkombinaci (Lignohumát, Vitality komplex, Chilli Focus - doporučovanou p.Petrem Poláškem).

Seznam čítá:
Habanero Chocolate
Habanero Bonda Ma Jacques
Habanero Tasmanian
NuMex Suave Orange
Peter Penis Red :-)
Rodeo F3

Jalapeno NuMex Pinata
Jalapeno Senorita
Jalapeno Jalastar
Jalapeno Maylon

Jalapenos se mi osvědčily loni na nakládaní i na konzumaci v podobě Poppers, tak jich chci zkusit více. Semínek jsem od každého zasadil 5 z obav o klíčení a result je takový, že vyklíčilo 100 %, takže jsem teď upřímně zvědav, jak to vyselektuji. Je mi rostlinek po tom piplání líto a zároveň těžko odhadnu, jestli neobětuji nesprávnou, ale tak či onak na to stejně dojde.

Jinak jsem z Prahy a pěstoval jsem výhradně na JZ terase, nicméně letošní sezona bude spojená se změnou místa, menší JZ terasou a menším západním balkonem, tak snad se bude rostlinkám dařit i tam. Na současném balkonu jsem kromě papriček zvládal ve větším i rajčata, cukety, ba dokonce lilek.

Fotky přidám v dalším postu později.

Chilli zdar!

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod Scrat » 19 bře 2020 17:40

přezimované Haba Red, trochu skomírá
63852

přezimované Haba Orange, to se má čile k světu
63851

následují dva obrázky letošních rostlinek, další jsou rozstrkané po dalších parapetech
63850
63849

a to, jak balkon vypadal loni, chtěl jsem se toho letos vyvarovat, ale... :-)
63848

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod chris » 19 bře 2020 19:28

Aá, kolega balkonoterasář s JZ a Z pěstebními pozicemi, navíc dokonce s názorem že chilli a rajčata (lilkovité všeobecně) mají na balkóně rovnoprávné postavení. To vidím velmi rád. :-)
Tak vítej a držím palce ať to letos roste a plodí.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod petr.polasek » 19 bře 2020 20:25

Vítej zde nafóru, ať to roste. Těší mě, že jsi našel inspiraci v podobě mé trojkombinace. Každopádně doporučím pečlivé odměřování krmné dávky injekční stříkačkou (nebo jinak) každé rostlince, ať to neskončí malérem :jalapeno:

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod Scrat » 19 bře 2020 21:42

Díky za přivítání, pánové!

@chris: Název Tvého vlákna je přesný, obzvláště loňské léto mělo grády, že to člověk ani zalévat nestačil. Jinak rajčata jsou doma vděčná surovina a navíc není nadto mít k hlavní surovině chilli omáčky i tu druhou. Balkónovému pěstování zdar!

@Petr: Částečně vynuceno okolnostmi, že jsem Chilli Focus hodil do košíku při nákupu semínek celkem bezmyšlenkovitě. Nicméně líbí se mi Tvůj systém a výsledky mluví také jasnou řečí. Odměřuji lžičkou a je to tedy značně nepohodlné, až/jestli to venku opadne, seženu stříkačku nebo odměrku z nějakého sirupu na kašel :-) Btw: Hnojil bys stejnou směsí i ty přezimující a už narostlé?

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod petr.polasek » 20 bře 2020 19:22

Scrat píše:
19 bře 2020 21:42

@Petr: Částečně vynuceno okolnostmi, že jsem Chilli Focus hodil do košíku při nákupu semínek celkem bezmyšlenkovitě. Nicméně líbí se mi Tvůj systém a výsledky mluví také jasnou řečí. Odměřuji lžičkou a je to tedy značně nepohodlné, až/jestli to venku opadne, seženu stříkačku nebo odměrku z nějakého sirupu na kašel :-) Btw: Hnojil bys stejnou směsí i ty přezimující a už narostlé?
Tuto směs používám i na přezimované rostliny do doby, něž jdou ven. Zde ale již dávám dávku od oka dle požadavků rostliny.

Scrat
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: 30 srp 2019 11:02
Reputace: 173
Obrázky: 0

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod Scrat » 21 bře 2020 11:58

Fajn, u té jedné se mi zdá, že má hodně světlé listy, tak jsem si říkal, jestli ji nezapracovat do zeminy kravské granulované, co mám připravené do směsi pro finální přesazení. Zkusím ji tedy zatím zvýšit dávky stávající kombinace. Díky.

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Scrat - první plnohodnotná sezona

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 26 bře 2020 21:20

Vítej mezi námi, máš to pěkné. Neboj, Haba Red se rozjede, jen co přihnojíš a vyleze sluníčko, měl jsem to stejně s Chocolate Hand Grenade. To Haba Orange bych klidně topnul, jinak ti přeroste přes hlavu. :tiphat:
Naposledy upravil 1 dne Quentin_Bull_89; celkem upraveno 27x.
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host