DWC poprvé

Vše o hydroponickém pěstovní, v živném roztoku
Jazwec
Stálý člen
Příspěvky: 119
Registrován: 28 dub 2020 21:17
Reputace: 192
Obrázky: 0

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Jazwec » 15 kvě 2020 07:03

Mas to paradne, :respect:

Rozmyslam ze hodim jeden hydroponicky kvetinac do prace, zaujimali by ma nejake veci, nieje lepsie zacat s mensimi kyblami kvoli objeme roztoku alebo je to na ukor ze uz potom nemusis menit?
Na tom chilli focuse pojdes celu dobu? A ako dlho budes nechavat roztok v kybloch?

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Erben61 » 15 kvě 2020 08:08

:respect: Rozhodně tě musím pochválit, dáváš tomu zabrat a kandiduješ na titul Kutil roku. Jsem fakt hodně zvědav, jak ti bude makat ta hydroponie, když se se zkušenostmi budeš dělit podobným obrázkovým systémem, může to být pro leckterého šikulu dobrá inspirace. Držím ti palce a s ganžou opatrně, mohla by ti způsobit ztrátu tvořivosti. :thumbup: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Gygabite » 16 kvě 2020 00:30

Jazwec píše:
15 kvě 2020 07:03
Mas to paradne, :respect:

Rozmyslam ze hodim jeden hydroponicky kvetinac do prace, zaujimali by ma nejake veci, nieje lepsie zacat s mensimi kyblami kvoli objeme roztoku alebo je to na ukor ze uz potom nemusis menit?
Na tom chilli focuse pojdes celu dobu? A ako dlho budes nechavat roztok v kybloch?
Na Chilli focusu pojedu celou dobu a originální DWC kýble mají 20 litrů. Vodu se pokud možno měnit nechystám kořeny si poměrně dost vemou samy takže jenom doplňovat a dávkování není těžké odhadnout když to měříš. A navíc my dva kýble stejně trochu propouští takže dochází ke strátě. Našel jsem doma nějaký enzim co pomáhá k okysličování vody takže zatím testuji na jednom exempláře.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Gygabite » 16 kvě 2020 00:39

Erben61 píše:
15 kvě 2020 08:08
:respect: Rozhodně tě musím pochválit, dáváš tomu zabrat a kandiduješ na titul Kutil roku. Jsem fakt hodně zvědav, jak ti bude makat ta hydroponie, když se se zkušenostmi budeš dělit podobným obrázkovým systémem, může to být pro leckterého šikulu dobrá inspirace. Držím ti palce a s ganžou opatrně, mohla by ti způsobit ztrátu tvořivosti. :thumbup: :wave: :tiphat:
Čau se Erbene,
Ganju nekouřím už přes 15 let ale pěstuji jí pro jiné využití. Jinak až dodělám kůlnu tak už mám vyhlídnuty svátečku, vertikální frézu a soustruh. K tomu jsem si nastudoval jak vyrobit nastavitelnou ohýbačku na trubky a pak už můžu začít dělat na svých dalších projektech. Myslím že zakrnění mého mozku v dohledné budoucnosti jen tak nehrozí. Ale dělá mi radost že mě sleduješ a snad se někdy v budoucnu ještě potkáme.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Jazwec
Stálý člen
Příspěvky: 119
Registrován: 28 dub 2020 21:17
Reputace: 192
Obrázky: 0

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Jazwec » 16 kvě 2020 07:27

Gygabite píše:
16 kvě 2020 00:30
Jazwec píše:
15 kvě 2020 07:03
Mas to paradne, :respect:

Rozmyslam ze hodim jeden hydroponicky kvetinac do prace, zaujimali by ma nejake veci, nieje lepsie zacat s mensimi kyblami kvoli objeme roztoku alebo je to na ukor ze uz potom nemusis menit?
Na tom chilli focuse pojdes celu dobu? A ako dlho budes nechavat roztok v kybloch?
Na Chilli focusu pojedu celou dobu a originální DWC kýble mají 20 litrů. Vodu se pokud možno měnit nechystám kořeny si poměrně dost vemou samy takže jenom doplňovat a dávkování není těžké odhadnout když to měříš. A navíc my dva kýble stejně trochu propouští takže dochází ke strátě. Našel jsem doma nějaký enzim co pomáhá k okysličování vody takže zatím testuji na jednom exempláře.

AŤ PÁLÍ!!!
Ph si sledujes medzi 5.6 - 6.5?
A obsah latok vo vode na na akej hranici us?
Na ako dlho pocitas ze vystacis s 5l focusu pre 5 bubblerov?

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Gygabite » 16 kvě 2020 11:41

pH držím mezi 5 až 6.5 a EC 3000 až 3500us/ccm ale už jsem to tady psal. Chilli Focus je až na 1000 litrů roztoku při 10ml na litr ale na 7 litrů jsem dával jen 60ml a EC jsem mel na horní hranici takže kdybych jej používal jen na DWC tak v pohodě na 1100 až 1150 litrů.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Jazwec
Stálý člen
Příspěvky: 119
Registrován: 28 dub 2020 21:17
Reputace: 192
Obrázky: 0

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Jazwec » 16 kvě 2020 20:57

Vodu pouzivas kohutikovu? Mam reverznu osmozu ktora mi zvisila po chove ryb, tak ci roztok riedit s osmozou alebo kohutikovou

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: DWC poprvé

Příspěvekod Gygabite » 17 kvě 2020 15:04

Jazwec píše:
16 kvě 2020 20:57
Vodu pouzivas kohutikovu? Mam reverznu osmozu ktora mi zvisila po chove ryb, tak ci roztok riedit s osmozou alebo kohutikovou
Musel jsem si nejdříve nastudovat reverzní osmózu abych věděl o čem vlastně mluvíš a z hlediska čistoty vody to není celkem špatný nápad. Já ale používám vodu z kohoutku kterou následně upravuji chemicky. Mám kousek od baráku potůček kde je voda celkem čistá a určitě bude i měkká, avšak bez minimálně pískové filtrace bych jí na hydroponii nepoužil. Tenhle rok je jenom zkušební a mám pouze 4 bubblery ale jestli to bude fungovat tak to možná rozšířím na celý skleník.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!


Zpět na „Hydroponie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host