Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 19 dub 2020 18:55

Poklonit se až k zemi je málo. Na příští rok tu džbánovku snad už taky dám. 😃
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1553
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4878
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod koniash » 19 dub 2020 19:29

:tiphat: krásná práce veteráne,jako vždy :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2386
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod vsezved » 19 dub 2020 21:35

Džbánkovky budu sledovat. To každý nemá. :naga: :smart:
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod Erben61 » 20 dub 2020 08:12

Díky kluci za reakce. S odpovědí začnu u Mexi-ho :-D Docela mě to pobavilo a popravdě mě to napadlo, houknout na paní v trafice kde nakupuji: ,,Tentokrát JE to přepadení , koukejte mi paní nasypat do igelitovýho pytle trochu kuřiva." Myslím, že by jsme se zasmáli oba, bába je živelná, občas spolu lamentujeme nad cenami kuřiva ale i třeba nad persekucí kuřáků.
A ještě musím upozornit, že tento šátek je úž druhý, odlehčený prototyp, první je z černého motorkářského šátku s lebkou. Šátky mám udělaný tak, že jsou zauzlovaný a uzly je prostrčena a zašitá gumička. Pozor nedezifikovat věci s gumičkou vařicí vodou z konvice, neboť látka to snese, gumička nikoliv. :dunno: :dunno:
Kauza Džbánofky. Ještě mám jednu džbánofku z loňska, ta je fázi že sice žije, ale nic moc, její čas přijde, až ji přistrčím blíže k oknu nebo spíš až půjde ven, byla totiž vloni venku a přesun do indooru sice zvládla, ale spíš hibernuje než prospívá. Jinak mám ještě dva prázdný džbány, takže na ně asi taky dojde. Jinak džbánofky dělám už řadu let, první byla někdy před 5 lety a kupodivu kytka v tomto módu, vlastně bez možnosti přesazení a obnovy substrátu vydržela tři sezony. Ale ta třetí byla zajímavá, že obrostla zprvu mohutně, nasadila množství květů. Ty opadaly a vlastně dala pár plodů a začala chřadnout, ať jsem prováděl cokoliv.
Kauza Žopy, vlastně reakce na Koniashovo vlákno. Žopy jsou pro mě srdcová záležitost, nejen kvůli chilli, líbí se mi i ta pospolitost okolo hasičů a to prostředí , vlastně areálek, vše pod režií místního náčelníka,, patriota, aristokrata a chíllence. Doufám, že nám okolnosti nezabrání pokračovat v tradici Vypalováků.
A další reakce na Hyňu velmože z Valmezu. V tuto chvíli jsem se rozhodl vytáhnout z mrazáku balík chilli, koupit pár ingrediencí a spáchat nějaký antivirový lektvar.
A na závěr ještě pár slov k mým premiérám. Ačokča a rajčata vypěstovaná od semínek. Ačokča je prachsprostá liána a tak jak roste, tak si představuju jak fungují invazivní druhy, totiž nezvladatelně. Rajčata rostou taky pěkně, ted je začnu slunit a mám z obého radost. :angry1:
Takže přátelé, nadatloval jsem dosti dlouhý blábol, tak popřeju hodně zdaru, zdraví atd a mějte se fajn. :thumbup: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1553
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4878
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod koniash » 20 dub 2020 22:01

:tiphat: to vypadá na Erbovu multidiagnozu..k chillenství přidal i rajčence a ačokču :thumbup: :thumbup: :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod stankar » 26 dub 2020 10:48

Erben61 píše:
20 dub 2020 08:12
A na závěr ještě pár slov k mým premiérám. Ačokča a rajčata vypěstovaná od semínek. Ačokča je prachsprostá liána a tak jak roste, tak si představuju jak fungují invazivní druhy, totiž nezvladatelně. Rajčata rostou taky pěkně, ted je začnu slunit a mám z obého radost. :angry1:
Sledovat rajcatka od seminka je vetsi zabava nez chilli, rekl bych, ale ta acokca jak se rozjede, tak uz ji nic nezastavi, tak snad budes mit Erbe dost mista na dalsi zivy plot :thumbup:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod Erben61 » 26 dub 2020 18:28

Zdarec po týdnu. Měl jsem ted volno, takže vlastně celý týden jsem poctivě slunil kytky-čili navykal je na sluneční svit. A to poslední tři dny již zcela nemilosrdně, celý den byly venku a škody minimální opravdu na prstech rukou bych spočítal popálené listy.Dnes už mi to nedalo, počasí krásný a do Zmrzlíků daleko, tak jsem alespoň téměř všechny nádoby ze 2/3 naplnil recyklovaným substrátem.Bude to později jako když najdu, jen vyhloubím důlek, obsypu novým substrátem plesknu tam sazenici obsypu čerstvým, doplním starým a půjde to rychleji. Letos mám pocit, že starý substrát v pytlích moc pěkně zapracoval, na podzim, jsem jej obohatil kravskými granulemi a prosypal vápencem a docela bytelně prolil vodou. A to bylo asi dobře, zbylé kořínky téměř napadrť shnily a tím se to zas zhodnotilo, mám dobrý pocit. Otázkou je, jak bude recyklát načančankám šmakovat. Vrátím se k Zmrzlíkům a k mým přípravám. Už pár dní mě to tahalo za ruce, kam se člověk koukne, zde na fóru, na FB skupinách, všude chíllenci jedou kytky do finálových nádob, někteří už do skleníků, foliáků atd. Jasná zpráva, mít foliák v klidu bych je dal už teď, v případě nočních teplot okolo nuly, se dá v klidu přitopit. Tři týdny náskoku není k zahození, já musím bohužel vydržet. Docela mě fascinuje kolik nových a nových jmen se tam objevuje a jaký pěkný kytky se tam prezentují, rozhodně je pěstování chilli stále docela rostoucím fenoménem. Včera jsem byl v Hornbachu pro tyčky a už tam měli nejen sazenice rohů ale i malé stromky s několika už dozrávajícími paprikami. Prodávají to pod názvem tuším Párty papriky a stojí ten zázrak 199,-Kč Jako fajn, vypadá to hezky, ale musí to být vyhnaný chemkama jinak to nejde takhle v tuhle dobu. Takže závěrem popřeju hodně zdaru a čus.
PS: Málem jsem zapomněl poděkovat mistru cukrářskému Golonkovi, trochu jsem si popálil hubu a pošmálk si na zaslané čokoládě. :angry1:
Má to grády a perspektivu. Pokud by ses rozhodl, vytvořit edici na Vypalovák, bylo by to super, možná je i díra v trhu..... :thumbup: :thumbup:

:wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Golonka
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 07 čer 2016 15:30
Reputace: 1316
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Erbův rock 2020 - Diagnóza chillenství.

Příspěvekod Golonka » 27 dub 2020 13:16

Díky Erbe, jasně, že ta čokoláda bude primárně na Vypalovák, jen musím ještě trochu doladit nějaké detaily. Většinou při vaření trochu zbyde, tak budou malé tabulky i na ochutnání viz recept na chilli čokoládu.
Čím blbější sedlák, tím větší :chilli11: :dance2:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti