Petr Polášek - Sezona 2020

Naše pěstitelské snažení v roce 2020
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 24 črc 2020 14:12

Dnešní report bude opět souhrn poznatků, co se událo od toho posledního. Obrázky sem dám o víkendu, ať je čas vše pořádně nafotit. Dáme rovněž i fotky rajčat a asi nejen rajčat...

Všeobecné
Kytky pěkně rostou, téměř všechny nasadily na plody; podrobnosti dám u popisu jednotlivých botanických druhů. Barva listů je konečně tam, kde má být, ani světlá ani tmavá. Květy rostliny zatím neshazují, ale nasazené plody mají tendenci stagnovat v jejich nárůstu. Proto jsem již dal k výživě jednu odměrku tekutých slepičinců. Pravidelně rovněž aplikuji Wuxal Kalcium. Celkové zdržení zatím stále odhaduji na 3 týdny.

C. Anuum
Kytky na záhoně jsou větší ve srovnání s květníkem (v případě porovnávání konkrétní odrůdy), ale je to tak schválně kvůli stabilitě rostliny a případným útokům slimáků a hlemýžďů. Všechny kytky již nasadily na plody, poslední vysazené (Cayenne Red a Yellow) dohánějí vše neuvěřitelným tempem. Prosperují tak jak mají, nepozoruji u nich sebemenší problém.

C. Baccatum
Ani zde se nekoná zásadnější problém, jen Malawi Peppadew je viditelně pozadu. Plodů má zatím málo, ale snaží se. Aji Golden má tendenci nechat žloutnout sem tam nějaký list. Nasadila mohutně na plody, ale ty nedorůstají. I z tohoto důvodu jsem již přikrmil slepičinci (viz. výše). Jinak nasazují všechny na plody tak, jak je u Baccatum zvykem.

C. Chinenses
Jediná JPGS na plody ještě nenasadila, jinak na každé kytce lze už něco nalézt. U NuMex Suave Orange dozrál malý plod, proto jsem dal tehdy všem kytkám mimořádnou dávku výživy na růst, abych tomuto jevu zamezil; zatím úspěšně. Růstově kytky vystřelily vzhůru mohutným tempem, brzy očekávám obvyklou násadu plodů na těchto výhonkách.

C. Frutescens
Jediná má odrůda Purrira kvete i plodí obvyklým tempem.

C. Lanceolatum
Nějak jsem na tuto krásku trochu pozapomněl, ale našli jsem pro ni pěkný květináč a po přesazení se pěkně rozjela. Květy má opravdu nádherné.

Víc asi v tomto reportu nevymyslím, ale v tom dalším se můžete těšit na obrázky. Něco mi říká, že to bude jeden z nejkrásnějších příspěvků, které jsem sem vložil. Ať vám rostliny pěkně rostou a plodí. Sraz na Růžku se pomalu blíží, už se těším na naše první letošní setkání. Zkušenosti se vždy lépe předávají osobně než psaným slovem. Brzy zase nejen v mém vlákně ahoj :tiphat:

EDIT: odstraněny překlepy

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod petr.polasek » 14 srp 2020 10:23

Tak tu máme další update, tentokrát s obrázky. Nějak jsem nestíhal vše fotit, nahrávat a komentovat, byl teď frmol. Kvůli koroně se nahustily oslavy a já se prakticky nehnul od mlýnku na maso, plničky klobás a ve finále grilu. S lítostí jsem zjistil, že obrázky paprik na záhoně nejsou kvalitní, vývoj pěstování na záhoně a pár dalších kousků jsem vložím zítra (pokud mi počasí dovolí pořídit pěkné obrázky). Tak se na to podíváme...
První foto je jako vždy pohled na jižní stěnu
68130
Už mám klasickou džungli. Pár kytek musím dovyvázat; jsou trochu nakloněné a některé větve zasahují do chodníku.
Habaneros
68131
Nasadily na plody, některé již dozrávají. Nevýhodou je, že zrají i velmi malé plody, ale mám pocit, že už se to zlomilo.
Další Chinensky
68132
Dáme pár detailů.
NuMex Suave Red a Orange
68133
68134
Červená varianta má barvu jak má být, uvidíme jak bude chutnat. Určitě si vzpomínáte na loňskou sprsklotinu. Nebyla špatná; sice měla silnější pal, ale chuť a aroma super. Čisté osivo mám zachované. Oranžová varianta je super jako vždy.
Santa Lucia Yellow Seasoning
68135
Aji Jobito
68136
Měly by být prakticky nepálivé, jsem na ně zvědav; letos je mám poprvé
Pimenta De Neyde a CGN 21500
68137
Na Pimentě jde vidět, jak rostlinám chybí letos vápník. Aplikuji Wuxal v koncentraci již 3ml/l (0,3%). Snažím se aplikovat obden, když to počasí dovolí. Listy jsou flekaté a i na C. Baccatum je u mladých výhonů deficit znát.
Odrůdy C. Baccatum
68138
68139
Konečně narostlo mé oblíbené křoví :jalapeno:
Brazilian Starfish
68140
Aji Cristal
68141
El Oro De Ecuador
68142
Aji Ahuachapau
68143
Aji Lemon Drop
68144
Bishop´s Crown a Aji Golden
68145
Detail Aji Golden
68146
Aji White Fantasy
68147
Aji Guyana
68148
A detail
68149
Inca Berry
68150
Anuumky u západní stěny
68151
Cayenny; Yellow, Red a Sweet
68152
Shishito, Greek Peperoni a Ring Of Fire
68153
Pimiento De Padron, Chilli z Bali a Jalapeno NuMex Pinata
68154
Detail Chilli z Bali
68155
Anuumky na terase
68156
Jejich řady prořídly; už našly své umístění na zahradě
Purple Tiger
68157
Aji De Jardin
68158
Fish Pepper a Peru Purple
68159
Purrira; jediná má odrůda C. Frutescens
68160
Obrázky z paprik na záhoně a detaily přemístěných okrasek sem dám zítra (pokud počasí dovolí).

Jak jsem již psal minule, bude tento příspěvek jeden z nejkrásnějších, které jsem sem vložil. Jak všichni víte, před 10 měsíci se odebral do kočičího nebe můj pomocník
68161
Byl s námi necelých 10 let a měli jsme ho moc rádi, i když nás uměl vytočit do běla.
Místo jeho posledního odpočinku
68162
Pořád nám chybí a chybět bude. Byl to právoplatný člen rodiny a na ty se nezapomíná.
Mělo to být poslední zvíře v domě, ale až teď jsme poznali, jakou práci kocour zastal, i když tehdy nebyla vidět. Letos máme podtunelované záhony, ožranou zeleninu a havěť si to před vámi štráduje jakoby nic. Třešně byly ptactvem z stromu sklizeny téměř kvantitativně a jako výraz jejich vděčnosti po nich zůstává (však víte co) pod pergolou, na stolech, židlích, zídkách, no prostě všude. Micín toho zakousl požehnaně (hlavně havěť hlodavou) a postaral se o to, že si škodná držela odstup od naší zahrady. Proto se hlava rodiny sama rozhodla s tím něco dělat.
Přivítejte nové pomocnice, odpočívají před průzkumem :cat:
68163
68164
Tak se na to podíváme...
68165
Co by ještě u papriček šlo vylepšit?
68166
Zdá se, že je vše v cajku
68167

Dnešní report končí, zítra sem vložím doplnění obrázků z vývoje pěstování na záhoně. Těším se na dnešní sraz na Růžku, je to dá se říct první setkání pražské a středočeské sekce. Sraz v Dachovech letos díky koroně nevyšel, takže si to pěkně užijeme. Žopský vypalovák se blíží a osobně se nemohu dočkat další krásné chilli akce. Snad do toho korona zase nehodí vidle. Ať Vám vše roste a zraje :tiphat:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Erben61 » 14 srp 2020 12:34

Pěkně zdravím Petře. Pěkný papriky. Pěknej obsáhlej report. Pěkný vzpomínání a pěkný Juniorky. Snad v budoucnu pěkně zatočí s otravnými příživníky. Pěkně si užijte Růžek a pošlete obrazový report. Pěkný den, pěkný víkend a pěkný září přeju Tobě a všem. :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Bacula » 14 srp 2020 13:11

Petře, parádní papričky a nové kočičky. Ať se daří.
Bacula

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1548
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4844
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod koniash » 15 srp 2020 19:32

:tiphat: jako vždy,Petr Polášek Murder Incorporated,luxusní kytky a jasný výklad,nádherný plant kámo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Tea Racer » 15 srp 2020 22:28

To já znám, jsem bez kočičího přítele už skoro 2 roky, stýská se mi moc....

Noví jsou paradní! Stejně jako rostliny.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Pedro » 17 srp 2020 23:00

AHoj Petře.
Kytky super :respect:
Ale povídání o kočkách ještě lepší. Nové pomocnice chválím a chápu vzpomínku na bývalého pomocníka. :wave:

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Petr Polášek - Sezona 2020

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 27 srp 2020 19:05

Barák obsetý parádičkami. K tomu není co dodat :thumbup: Roste ti to, až by člověk nevěřil. 👌
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti