Minipařník

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Marax
Nový člen
Reputace: 13
Obrázky: 7

Minipařník

Příspěvekod Marax » 26 kvě 2019 13:53

Zdravím vás chilli šílence a především kutily, kteří rádi vymýšlíte zlepšováky pro vaše miláčky :D Chtěl bych se vám pochlubit minipařníkem co jsem si postavil doma po loňském, ne tolik úspěšném klíčení. V té době jsem měl díky nestále teplotě úspěšnost klíčení okolo 60 % a trochu mě to mrzelo, proto jsem se rozhodl postavit si tuhle srandu :D A popravdě mě trochu inspiroval výmysl s akváriem od DarthVikta, ale potřeboval jsem něco menšího.

- základem je běžná zapékací mísa o rozměrech cca 35x25cm.
- konstrukce je sestavená z PPR trubky z hornbachu (cca 3 m) + kolena a "téčka"
- patra jsou ze starého prkénka
- vyhřívané je to klasickým topným tělesem do akvária
- a obal je z čirého pevnějšího igelitu.

Jelikož bydlím v bytě a nemám potřebné vybavení, především svářečku trubek, dělal jsem vše tak nějak provizorně :D Vše jsem si nejprve rozkreslil a promyslel, a poté nařezal trubky pilkou. Hrany trubek seřízl nožem a kladivem natloukl do téček či kolen. Když jsem měl hotovou konstrukci, všechny spoje jsem pro jistotu slepit tavnou pistolí a také jsem přilepil do pater prkénka. Nakonec jsem si vyřízl potřebný tvar a velikost igelitu a rohové spoje zatavil obyčejnou svářečkou folií.

Pak už jen stačí dát do zapékací mísy vodu, zapnout topné těleso, které mi to vyhřívalo na cca 29 stupňů (měl jsem vevnitř teploměr, na příště seženu možná i vlhkoměr) a už jen čekáte. Větral jsem 2x denně na pár minut sundáním igelitu. Semínka jsem nejprve v pařníku nechal klíčit na kapesníku a po vyklíčení šli do sadbovačů do hlíny a opět jsem je dal zpět do pařníku, do doby než vylezli z hlíny.
Úspěšnost klíčení byla 100 %, takže jsem z tohoto pokus měl opravdu radost :)
Omlouvám se za nedostatečnou fotodokumentaci, ale nenapadlo mne, že se o to budu dělit :D

57831
57829
57828
57830

Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“