Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Bonebreakers » 15 bře 2022 17:59

4 Retrox
Stulti maxime sibi nocent, hmm ale to asi stejně nepochopíš. :clock:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Pedro » 15 bře 2022 22:18

Retrox píše:
04 bře 2022 06:20
Přelití určitě ne, musí jít tedy o přehnojení.
Zajímavé je ze to dělá jen baccatum (aji norteno), annuum ani chinense to nedělají (stejný substrát, zálivka, hnojení, umístění..).
Já do těchto vláken s dotazy nerad přispívám. Ale opět použiju svoje: "Není to atomová věda, jen pěstujeme kytky, nestavíme jaderný reaktor!" :wave:
Já chápu začátečníky s 5 kytkama, že sledují každý lupen, ale ze zkušenosti říkám, že čím víc se s tím člověk se*e, tím víc to stojí za prd. Samozřejmě že i mně některé odrůdy padly víc do oka (nebo moji kříženci) a tak je víc sleduji. Ale zrovna mi tady valí cca 200+ kytek a když to nějaké nepůjde, tak se z toho nehroutím. Co by měl na to říci takový koniash, který toho bude mít letos...tuším 500+. :thumbup:
Takže moje rada. Pokud kytka prospívá, roste, přibývají listy, tak nehrotit. Já zalévám vodou z akvária a přidávám maximálně vitalitykomplex (díky Tearacerovi za inspiraci). Víc nic. Pokud se tomu chceš fakt pověnovat, tak použij návod Petra Poláška, ten má tu výživu vytuněnou do detailu. Ale nikdy neočekávej, že budou dvě kytky stejné, že ve stejných podmínkách pojede vše "dle plánu". Nic takového neexistuje a díky přírodě za to. Ta různorodost je skvělá. :thumbup:
No a rada na závěr. Vysít vždy víc semínek od každé odrůdy. Sazenice pak můžeš vždy "zahubit" a nebo je prostě někomu nadělíš. Udělají spoustu radosti i jiným lidem. Ale hlavně Tě pak nebude štvát každý zmačkaný, flekatý, deformovaný lístek. Jen kdyby to mělo víc kytek, tak by jsi pak řešil škůdce/nemoc.
Hezké dny všem. :tiphat:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 12 dub 2022 15:34

Pokud nekdo ma, mel, nebo urcite mit nekdy bude tyto zalezitosti na kytce. Nedeste se. Rostlina si jen saha do zasob vapniku.
Staci se zalivkou pridat Cal Mag nebo neco na ten zpusob. (2ml/1l vody je to u Calmagu od Mills) a kytka opet bude mit dalsi listy uz ok. Tam kde se nekroza projevi, jiz zustane.
Jedno patro listu muze deficit jeste trvat.

Takto male kytky wuxalem nestrikam. Prihnojit lehce vapnik do zalivky je idelani. Deje se to zejmena tem, kterym rostliny rychle rostou. Clovek ma tendenci hlavne ze zacatku prakticky nehnojit. Ono to opravdu treba tolik neni. Pokud nekdo smudla kytku pres zimu a obcas pohnoji, tak se mu to nemusi vubec stat. Pozoruji to vyslovene na tech co rychleji rostou a maji tedy vetsi spotrebu mikroprvku a vapniku.

78077
78078

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod radkiii » 12 dub 2022 17:21

Toto som pozoroval na Ajinách. Postriekal som to harmóniou. Je to ako píšeš, poškodené listy ostali bez zmeny, nové už sú ok.

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Blixa » 07 čer 2022 07:53

Prebehol som trochu vlákno a nevidím nič podobné. Keby nešlo o Salmonku tak som viac v kľude, ale asi pred týždňom sa objavili takéto škvrny na listoch.
78703
78704
78705

Na jedno liste to má aj Sugar Rush Peach
78706

Aj na Jigsaw ktorý je na inom mieste, vo vyvýšenom záhone.

Je pravda že som po presadení do predhnojeného substrátu obmedzil hnojenie na minimum, tak neviem či to je výživou alebo nejaká choroba, škodcu nevidím žiadneho. Alebo len treba viac Wuxalu :dunno:
Vopred vďaka za rady.
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 07 čer 2022 08:54

Me to prijde ze se to necim strikalo kdyz bylo slunicko. Wuxal neublizi. Ty okraje listu jsou nejspise z deficitu vapniku. Pokud to neni nejak omlacene o zed, nekdy to vypada dost podobne.

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 922
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2991
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod lazar » 09 čer 2022 07:55

Mám to to samé, strašný pohled... Fouká, sem tam sprchne pak zasvítí a hned je to pomlácené a flekaté, jak píše Martin, prskni na list vápník, tím nic nepokazíš...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1310
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Blixa » 09 čer 2022 09:52

Vďaka páni, striekam len Wuxal. Môže to byť tým obúchaním o drevenú paletu na ktorú som rastlinky vykladal ešte keď boli v 0,5L kelímkoch a vietor ich niekedy poválal. To ma vôbec nenapadlo. A potom raz dážď / raz slnko ako píše lazar. To dáva zmysel a snáď to nie je žiadna choroba ale len úraz :)
Zdá sa mi že ten postrek Wuxalom nie je až taký účinný, rozmýšľam teda či neskúsim BioBizz Calmag do zálievky :dunno:
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů