Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chris » 16 bře 2018 16:46

Dle těch posledních fotek bych, teoreticky, tipoval nedostatek hořčíku (v praxi jsem to na svých kytkách naštěstí ještě neviděl). A poměrně brutální, čekal bych že nejbližší okolí žilnatiny by při mírném nedostatku mělo zůstat přecijen maličko zelenější. Ostatní příznaky imho odpovídaji, starší listy, začíná to od špičky,... Zkusil bych na jedný dvou kytkách mírnou dávku hořké soli a pozoroval jak zareagují.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Kendy » 16 bře 2018 19:34

Já nevím. Nedostatek hořčíku způsobuje nerovnoměrné rozvržení chlorofilu. Vybledlé nerovnoměrné fleky. Moc si nedovedu představit, jak se to může stát tak malé kytce. Můžeš zkusit krystalon start, květ a plod.

Ale vidím tam taky uhnilé špičky listů. To si myslím že spíš bude mít něco společného s přílišným vlhkem.

Když nevím, tak bych zkusil hodně naředěný wuxal calcium na list, omezit zálivku a vzdušnou vlhkost. Listy, které budou vypadat na odpis bych odstraňoval.

Nehnojil jsi něčím? V čem to máš? Rovnou dodávám, že na přehnojení dusíkem to rozhodně nevypadá. Spíš jen tak pro doplnění informace.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chris » 16 bře 2018 19:53

jj, to mne taky mate, že by byl u takto mladých kytek až tak výrazný nedostetek. Ať už by to byl subst. vysevní nebo jiný. Že by nějaká blokace přijmu?

Lenka
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 05 led 2018 18:27
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava 940 m

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Lenka » 16 bře 2018 20:26

Hm....to je úplně jasné......nedostatek lásky :D :D :D :D. Změna pečovatele........ :thumbup:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod JurassicChilli » 17 bře 2018 00:27

Žltnutie a opadávanie starých listov a narastanie menších, nových listov mi najviac pripadá na klasickú podvýživu. Sám píšeš, že si hnojil len jeden krát. Takto veľké rastliny ale už potrebujú pravidelné prihnojovanie.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod stankar » 17 bře 2018 10:07

JurassicChilli píše:
17 bře 2018 00:27
Žltnutie a opadávanie starých listov a narastanie menších, nových listov mi najviac pripadá na klasickú podvýživu. Sám píšeš, že si hnojil len jeden krát. Takto veľké rastliny ale už potrebujú pravidelné prihnojovanie.
No prihnojovani jeste neni treba, i bez bez hnojiva by nezloutly a nepadaly tak listy, to uz mam u sebe odzkousene (rostlinky 3-4 mesice bez hnojiva jsou akorat svetle a vytahle jak zebrik).

Nepi: Urcite jednu kompletne vytahni a zkontroluj vlhkost substratu a koreny. V tomto obdobi je prilisna vlhkost nicitel korenu, takze opravdu hodne opatrne se zalivkou a casto vetrat. No a pokud je substrat hodne mokry, tak potom samozrejme s prelevanim pochybi i ziviny v pude, ktere jsi splachnul. Takze pridavej jemne hnojivo do kazde zalivky a nechej hlinu proschnout, pockej az rostlinka trosku schradne (listy budou na omak vlacne a mekke). Klidne to vyzkousej jen na nekolika rostlinkach, abys mohl porovnat zmeny.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod petr.polasek » 17 bře 2018 12:00

Opatrně přihnoj, použij poloviční koncentraci hnojiva

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Bacula » 17 bře 2018 12:07

Pořád mi to nejspíš evokuje nějakou houbovou chorobu z přílišné vlhkosti.
Bacula


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti