Problémy s listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod chris » 28 čer 2017 12:31

a pak jsou situace kdy nepomůže ani to, holt kytky nejsou šroubky, každá je jiná:
-vlevo jala, vpravo "italky"
-stejné datum výsevu
-vykličili +-3 dny stejně
-všechny 4 mají společný vodní rezervoár kam dostávají základní živiny
-všechny 4 mají identické složení substrátu
-obě italky vpravo mají dokonce společnou nádobu, kořeny si berou ze skoro shodných míst v substrátu
-všechny 4 dostali párkrát stejně množství stopových (wuxal cal) na list

A stejně ta jedna italka (jediná z celkem 9 chilli rostlin) furt projevuje dlouhodobě jakousi podivnou chlorozu na mladých listech.

Obrázek

Problematické kořeny? Genetika? Kdyby to byla třeba nějaká virová choroba, tak bych čekal že se nakazí i ostatní v rámci jednoho vodního rezervoáru.
Už jsem to přestal řešit, buď se srovná, nebo ji holt životaschopná sestřička přeroste-zastíní-vytěsní.

Edit:
Ještě jsem si jednou zkouknul fotku (v plném zvětšení), a pokud bych vyloženě musel říct co si myslím že jí je, tak řeknu (s mými chabými začátečníckými znalostmi):
buď nedostatek manganu (dle projevů na listech),
nebo napadení virem mozaiky okurek (dle velikosti a stavby rostliny plus dle projevů na listech).

Souhlasili by jste?

muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 11 črc 2017 11:58

Ahoj. Mým Trinidad Moruga Scorpion začaly postupně odumírat spodní lístky. Vždy začne žloutnout, nakonec úplně zežloutne a upadne. Také na sobě má takové malé černé tečky, které tam ale už byly dlouho a měl jsem podezření na přelití (v té době jsem udržoval hlínu neustále mokrou, ale už několik měsíců zalívám jen 1x týdně.) Ale je to vždy ten nejspodnější list, jiné to nedělají. Na každé rostlině zatím tak 2 lístky. Neměli byste někdo nějakou radu? Třeba je to v pořádku a rostlina prostě ty úplně spodní listy nepotřebuje.

Také je mi divné, že rostliny teprve teď začaly kvést a ještě zdaleka neukazují náznak nějakých plodů, které na rostlině mají zrát celé 4 měsíce. S takovou budu mít úrodu na Štědrý den (vlastně nebudu).

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod OMO » 11 črc 2017 12:03

muraj238 píše:
11 črc 2017 11:58
Ahoj. Mým Trinidad Moruga Scorpion začaly postupně odumírat spodní lístky. Vždy začne žloutnout, nakonec úplně zežloutne a upadne. Také na sobě má takové malé černé tečky, které tam ale už byly dlouho a měl jsem podezření na přelití (v té době jsem udržoval hlínu neustále mokrou, ale už několik měsíců zalívám jen 1x týdně.) Ale je to vždy ten nejspodnější list, jiné to nedělají. Na každé rostlině zatím tak 2 lístky. Neměli byste někdo nějakou radu? Třeba je to v pořádku a rostlina prostě ty úplně spodní listy nepotřebuje.

Také je mi divné, že rostliny teprve teď začaly kvést a ještě zdaleka neukazují náznak nějakých plodů, které na rostlině mají zrát celé 4 měsíce. S takovou budu mít úrodu na Štědrý den (vlastně nebudu).
Doktor tě taky nevyšetří přes telefon. Chce to foto, info v čem to máš, nádoba, substrát atd. Listy padají normálně, pokud mají černé tečky je to nejspíš houbové onemocnění a to moc prdel není. Někdy je potřeba mrknout na kořeny (ostříhat uhnilé konce) a vyměnit substrát. Zálivka nejlépe až si o to kytka řekne.
Naposledy upravil 1 dne OMO; celkem upraveno 11x.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Golonka
Stálý člen
Příspěvky: 433
Registrován: 07 čer 2016 15:30
Reputace: 1313
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod Golonka » 11 črc 2017 12:03

Ty spodní listy opadávají hodně často, to je běžné. Ale bylo by asi lepší sem hodit fotku, ať na to kouknou ti zkušenější. Ti dokážou poradit, co je za problém a rovnou i jak se ho zbavit
Čím blbější sedlák, tím větší :chilli11: :dance2:

muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 11 črc 2017 12:11

Fotka, vím, ale teď bohužel žádnou nemám. Až zase nějaký lístek zežloutne, nafotím ho. Mám to v plastových kýblech (s dírkami naspod), které jsou ve větších kýblech - ty tvoří jakoby misku) Substrát nějaký základní univerzální (na všechno, nehnojený) hnojil jsem jedenkrát týdně NPK, ale už pár týdnů nehnojím vůbec, protože papričkám se kroutily lístky.

Jinak se jim daří, podle mě, dobře, už jsou krásně rozvětvené, i když zdaleka ne v plné velikosti, každá nová větev má tak 10 cm a větví se dál. Je na nich spousta neotevřených malých květů a už začíná přibývat i těch otevřených. Pár, delších dobu otevřených, odpadlo. Ale přijde mi, že aby to papričky stihly do zimy, mají několik měsíců zpoždění.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3560
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3780
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 11 črc 2017 12:16

40232

Tohle mi zezloutlo na Naganeru behem 2 dnu.
Stava se to jak na starsich listech, tak na uplne nejmladsich. Vetsinou jsou to listy a nove vyrustky u drevnateho kmenu. Nestava se to u novych vyhonku a vetvi.

muraj238
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2017 09:48
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod muraj238 » 11 črc 2017 12:20

Přesně tak, dělají to ty velké listy u dřevnatého kmene úplně dole a mladé nahoře jsou v pořádku. Díky moc, uklidnili jste mě. :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3560
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3780
Obrázky: 0

Re: Problémy s listy chilli paprik

Příspěvekod MartinS » 11 črc 2017 12:24

Kytka jinak normalne plodi a zbytek listu je syte zelenych. Myslim si ze to je budto kyselosti a nebo proste Naganero shazuje nepotrebne listy aby melo silu na nove plody.
U novych zeleny nedrevnatych vetvi se to nedeje.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů