Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod Poliss88 » 18 úno 2019 19:30

MartinS píše:
18 úno 2019 18:12
Mas to moc krasne. Fandim ti.

Stonek zesili prirozene kdyz ma kytka dost zivin a svetla. To ze vetrak pomuze k silnejsim stonkum je mytus.

Mel jsem u 15 cm vysokych sazenic stonek treba 4mm tlusty naprosto bez problemu a nefoukal jsem na ne. U pak dalsi roky s bylinkami atd...

Rostlinkam staci pak prirozene foukani az budou venku.

Navic od malych sazenicek odfouknes vlhkost, kterou zejmena ze zacatku dost potrebuji.
Takze to hlavne ze zacatku muzes spise vetrakem zhorsit.

Cirkulacni ventilator ma vyznam kdyz chces rovnomerneji rozfoukat vzduch v boxu a docilit tim vsude podobne vlhkosti a teploty. Napriklad pokud bys tam mel sodik tak jeste ofukujes treba horkou lampu atd...
OK super díky za odpověď :-)👍👍👍
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

koniash
Stálý člen
Příspěvky: 1553
Registrován: 19 lis 2016 18:44
Reputace: 4878
Obrázky: 0
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod koniash » 18 úno 2019 22:21

:tiphat: souhlas s Martinem,sazeničkám ventilátoru netřeba,koneckonců zkus dát jakoukoliv kytku do průvanu a hnedle se ti to objasní,jinak pěkný plant :thumbup:
co pálí jak sviňa,nestíhá bolet

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna! - DOTAZ

Příspěvekod Poliss88 » 20 úno 2019 20:20

Dotaz: Rozhodl jsem se, že budu letos pěstovat v textilních květináčích, objednám je z Číny, jeden kus +- 1 USD. Sazenice do nich půjdou někdy v půlce května a květináče dám do foliovníku. V ostatních diskuzích jsem přečetl jak a v čem pěstují ostatní, jenže já si do teď myslel, že čím větší květináče tím lepší, měl jsem v plánu nakoupit květináče 7 galonů, což je asi 26 litrů, podle toho co jsem četl, tak je to zbytečně moc velké, co by jste doporučovali vy? A je potřeba mít, pod textilními květináči nějakou podmisku? Myslel jsme, že bych buď na trávu udělal rošt z prken asi 3cm vysoký a květináče umístil na ně, aby byly ve "vzduchu" a nebo bych je nechal normálně na trávě...

Jinak dnes ukončeno klíčení, kdy ze 190 semínek vylezlo 155 :-). Díky za rady a tipy :thanx:
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod chris » 20 úno 2019 23:08

Budou odrůdy pro které by to bylo plýtvání, ale také bude řada odrůd pro které, hlavně při dostatku slunce během roku, nebude žádný problém 7 galonů plně využít. Takže jestli máš dostatek místa a slunné stanoviště, tak do toho imho klidně jdi. Viz klasika: https://www.youtube.com/watch?v=URPPQi903ZY
ad rošt vs podmiska: pokud máš vyřešeno pravidelné zalévání dle potřeby kytek, tak je rošt imho optimální, kyslík se dostene ke kořenům i odspodu.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3569
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3815
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod MartinS » 21 úno 2019 09:54

Na Cinu se vykasli a vezmi neco poradneho.
At to nemas jen na jednu sezonu.

Mivaji to strasne osizene a nemusi se ti ani povezt kvetinu v kvetinaci prenest jinam, protoze se to protrhne.

Vezmi kvalitu
https://www.hotchilli.cz/root-pouch/roo ... gJsZ_D_BwE

https://www.higarden.cz/textilni-kvetin ... a-breathe/

http://www.growmania.cz/plantt-ctvercov ... -5319.html

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3569
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3815
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod MartinS » 21 úno 2019 10:01

Libi se mi tvuj zapal. Posli mi adresu a rad ti poslu nejaky pouzity 16l at mas srovnani s pripadnou Cinou.

Mam otestovanych 5 znacek u nas dostupnych od objemu 4l - 56l.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod OMO » 21 úno 2019 10:13

Mám 3, 5 a 7 galonové growbagy z Číny z Aliexpressu. Kvalita odpovídá ceně, ale s některými už pojedu 5 sezónu a stále drží. Za mě cajk.

Pokud bych jich kupoval pár na balkón vemu drahé poctivé. Kupoval jsem jich trochu víc tak jsem vzal lowcost, jinak bych finančně vykrvácel. Pokud je budeš mít na hlíně nebo trávě, určitě podložit (igelit, geo textílie, tlustá netkaná, ...) prodlouží se tím životnost.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Poliss88
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 18 kvě 2018 16:40
Reputace: 441
Obrázky: 0

Re: Polissovo chilli 2019, první řádná sezóna!

Příspěvekod Poliss88 » 21 úno 2019 11:57

chris píše:
20 úno 2019 23:08
Budou odrůdy pro které by to bylo plýtvání, ale také bude řada odrůd pro které, hlavně při dostatku slunce během roku, nebude žádný problém 7 galonů plně využít. Takže jestli máš dostatek místa a slunné stanoviště, tak do toho imho klidně jdi. Viz klasika: https://www.youtube.com/watch?v=URPPQi903ZY
ad rošt vs podmiska: pokud máš vyřešeno pravidelné zalévání dle potřeby kytek, tak je rošt imho optimální, kyslík se dostene ke kořenům i odspodu.
No mám to pro odrůdy co mám v prvním příspěvku, vidím to že asi kromě Habaner, dám vše do těch 7galonu, jinak pravidelné zalévání vyřešené mám👍díky za odpověď 👍
Když někdo říká že to nejde, ať nepřekáží tomu, kdo to udělá. :firychil:


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů