Sezóna 2019 - BigVD

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 21 led 2019 22:09

Quentin_Bull_89 píše:
21 led 2019 21:56
V Magnezii? Jak moc bohaté zkušenosti s tím máš?
Předloni jsem zkoušel máčet v lignohumátu, zeleném čaji a v magnesii (zrovna jsem ji pil, tak proč to nezkusit :D). Nejlépe z těchto tří mi vyšla semínka, která byla právě v magnesii. Vloni jsem máčel již čistě v magnesii a dosáhl jsem úspěšnosti cca 70 %, ale v tom může mít prsty stovky faktorů. Pro rozsáhlejší testování nemám kapacitu ani prostředky, je to spíše takový můj "talisman", který mi zaručuje úspěšnou klíčivost. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
Quentin_Bull_89
Stálý člen
Příspěvky: 1465
Registrován: 09 kvě 2018 17:58
Reputace: 1963
Obrázky: 0
Bydliště: Kypr, Oroklini

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod Quentin_Bull_89 » 21 led 2019 22:34

BigVD píše:
21 led 2019 22:09
Quentin_Bull_89 píše:
21 led 2019 21:56
V Magnezii? Jak moc bohaté zkušenosti s tím máš?
Předloni jsem zkoušel máčet v lignohumátu, zeleném čaji a v magnesii (zrovna jsem ji pil, tak proč to nezkusit :D). Nejlépe z těchto tří mi vyšla semínka, která byla právě v magnesii. Vloni jsem máčel již čistě v magnesii a dosáhl jsem úspěšnosti cca 70 %, ale v tom může mít prsty stovky faktorů. Pro rozsáhlejší testování nemám kapacitu ani prostředky, je to spíše takový můj "talisman", který mi zaručuje úspěšnou klíčivost. :)
Asi tohle jsem chtěl slyšet. 👌 Je fakt, že genetika je mocná a těch dalších faktorů je moc, jak si napsal. Nicméně jak to tu tak postupně pročítám, dá se máčet v ledasčem. 😁
„Chilli je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ :chilli11:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod matoha » 25 led 2019 23:07

Viac magnézia, ako tá balená voda Magnesia, obsahuje ďalšia balená voda ktorá sa volá Gemerka. Na Magnesiu dali zavádzajúci ale predávajúci názov kvôli zisku. Gemerka je o polovicu lacnejšia a dostať ju bežne na východnom Slovensku :)

Citujem ťa:
"na slunnou a větrnou zahradu v cca 300 m.n.m."
Mám to podobné len nadmorská výška je cca 204 metrov. U mňa to je: na slnečnú ale poriadne veternú záhradu :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 27 led 2019 22:05

matoha píše:
25 led 2019 23:07
Viac magnézia, ako tá balená voda Magnesia, obsahuje ďalšia balená voda ktorá sa volá Gemerka. Na Magnesiu dali zavádzajúci ale predávajúci názov kvôli zisku. Gemerka je o polovicu lacnejšia a dostať ju bežne na východnom Slovensku :)

Citujem ťa:
"na slunnou a větrnou zahradu v cca 300 m.n.m."
Mám to podobné len nadmorská výška je cca 204 metrov. U mňa to je: na slnečnú ale poriadne veternú záhradu :)
No pokud mají na webu obchodního řetězce Tesco správné údaje, tak Magnesia má oproti Gemerce o cca 30% více hořčíku. Naopak Gemerka má více jak desetinásobek vápníku, a více jak patnáctinásobek sodíku. Co se týče ceny, tak ta je totožná. :) Otázkou je jak se jednotlivé látky podporují ve vstřebání a využitelnosti, ale to nechám pro jiný koumáky, magnesia mi funguje a prozatím zkoumat alternativy nebudu. :D

Má zahrada je na místě, kde se kombinuje kopec, důlek, zákryt a otevřenost vůči širokému okolí. Takže, když fouká vítr ze západu až severo-západu, neboli od Krušných hor (což je u nás většinou), tak v místě zahrady narazí, začne se točit a bombarduje rostlinky ze všech stran. :D
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod padr » 28 led 2019 14:29

Podle mě to bylo spíš obsahem CO2 v minerálce - ten má pozitivní vliv na klíčení.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod chris » 28 led 2019 16:32

@padr: Díky za info, člověk se furt učí :-) To že hojnost CO2 u rodičovské kytky má vliv na klíčivost semínek jsem věděl, holt dobře živená kytka. Ale jak moc může změněná koncetrace ovlivnit i přimo klíčení je pro mne novinka. U některých druhů rostlin velké zhoršení, u jiných druhů brutální zlepšení klíčivosti (viz např. https://nph.onlinelibrary.wiley.com/doi ... /nph.12691).

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod matoha » 28 led 2019 20:42

BigVD píše:
27 led 2019 22:05
matoha píše:
25 led 2019 23:07
Viac magnézia, ako tá balená voda Magnesia, obsahuje ďalšia balená voda ktorá sa volá Gemerka. Na Magnesiu dali zavádzajúci ale predávajúci názov kvôli zisku. Gemerka je o polovicu lacnejšia a dostať ju bežne na východnom Slovensku.

No pokud mají na webu obchodního řetězce Tesco správné údaje, tak Magnesia má oproti Gemerce o cca 30% více hořčíku. Naopak Gemerka má více jak desetinásobek vápníku, a více jak patnáctinásobek sodíku. Co se týče ceny, tak ta je totožná. :) Otázkou je jak se jednotlivé látky podporují ve vstřebání a využitelnosti, ale to nechám pro jiný koumáky, magnesia mi funguje a prozatím zkoumat alternativy nebudu. :D

Má zahrada je na místě, kde se kombinuje kopec, důlek, zákryt a otevřenost vůči širokému okolí. Takže, když fouká vítr ze západu až severo-západu, neboli od Krušných hor (což je u nás většinou), tak v místě zahrady narazí, začne se točit a bombarduje rostlinky ze všech stran. :D
Ja sa ospravedlňujem, ja som to poplietol. Nie magnéziová gemerka má viac magnézia ako magnesia, ale magnéziova ľubovnianka. A tam je aj tá cena rozdiel cca 20 centov v prospech ľubovnianky.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Sezóna 2019 - BigVD

Příspěvekod BigVD » 28 led 2019 20:54

chris píše:
28 led 2019 16:32
@padr: Díky za info, člověk se furt učí :-) To že hojnost CO2 u rodičovské kytky má vliv na klíčivost semínek jsem věděl, holt dobře živená kytka. Ale jak moc může změněná koncetrace ovlivnit i přimo klíčení je pro mne novinka. U některých druhů rostlin velké zhoršení, u jiných druhů brutální zlepšení klíčivosti (viz např. https://nph.onlinelibrary.wiley.com/doi ... /nph.12691).
Páni, tak to je opravdu vyčerpávající článek. :D Zůstanu u svého "Magnesia funguje", rád jsem si početl, ale je to na mne trochu HC věda. :albert:

Jinak 6 dní od výsevu, 8 klíčků venku. :thumbup:
Stalactite White 4/5
TSM Yellow 3/5
Peach Ghost Jami 1/5

Teplota se mi nedaří držet mezi 26 - 30 °C jako loni, ale stále jsem na slušných 24 - 28 °C. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů