Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Naše pěstitelské snažení v roce 2019
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod petr.polasek » 20 úno 2019 11:55

Pěkné kousky, ať to roste.

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3313
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod Baron z Žop » 20 úno 2019 18:55

Krásný kytičky!!!

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod Holu » 20 úno 2019 20:11

Dík, zapomněl jsem dodat, že leze Turbocapsicum, CGN i Rocoto ..

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod Holu » 24 úno 2019 17:14

Tak dneska trošku podrobněji.

Bohužel se jedná na nějakou dobu o jeden z posledních víkendů, který jsem měl relativně volný. Proto bylo nutné dneska udělat plno práce okolo paprik. Situace již byla neúnosná (doslova). Minulý týden mi začaly žloutnout listy na největších paprikách (Bishopech) kvůli nedostatku místa a živin (totálně prorostlé JIFFY). Já bych je byl přesadil již minulý týden, ale brzdila mi to jedna věc. Jsem totiž úplně blbej a schoval jsem si loni při přesazování kytek ven někam nástavce na světla. Takže by nebyl problém je přesadit, ale byly by bez světla, což jsem odmítl s tím, že takticky jeden týden vyčkáme, jestli se náhodou nástavce někde kouzelně neobjeví. No, neobjevily ..

Díky bohu jsme měli v zásobě ještě 4 kusy na jedno světlo, pro které jsem si včera byl, takže jsem se dneska pustil do několika úkolů.

Povinnost první. Ostříhat nějakým způsobem bonchi a zároveň je zadrátovat. U tohoto bodu není moc co ukazovat. Snažím se udělat z Lanceolata, které mám již 4. rokem, bonchi. Kromě toho také z loňského Flexuosa. Přišel jsem ale na to, že Flexuosum není zase až tak vhodná odrůda na bonchi, protože se hrozně rozpíná do stran a nedrží tvar. Navíc začalo kvést a i přes mé zásahy se snaží furt plodit. Potvora jedna .. Flintu do žita ale neházím. Říkám si, že hodit na kompost to mohu vždycky, tak uvidíme.

Úkol druhý a zároveň časově nejnáročnější bylo samotné přesazení. To šlo kupodivu vcelku dobře a rychle. U tohoto úkolu jsem měl morální dilema co s naší "anomálií". Na živu jsem jí nechat rozhodně nechtěl, protože se přilepila zrovna na CGN 19198, což je paprika, kterou chci letos zachovat za každou cenu a jakýkoliv "plevel" jsem ochoten obětovat. Pak jsem si ty slova přehrál v hlavě a zjistil jsem, že jsem úplně padlej na hlavu. S největší opatrností jsem proto naší novou neznámou kámošku odtrhl od JIFFU a hodil do samotného kelímku (buď jsem slaboch, blbec nebo mecenáš; možná vše dohromady). To mi ale trošku přidělalo práci, protože opět máme problémy s místem a to jsem ještě nevěděl, co za amok mi popadne po 2 hodinách práce na paprikách...

Posledním bodem v mém plánu bylo vysít Annuumky. Tohle jsem neměl dělat. Příští rok budu mít napsanou jednu papriku na
seznamu, protože se to pak vždycky zvrtne do něčeho, co nedokážu ukočírovat. Já (a teď se podržte) začal opět plánovat ... :rotfl: Když začnu plánovat, tak je zle. Celý seznam jsem předělal a přidal plno odrůd (na mojí obranu se jedná primárně o Jalapena, která budou sloužit na Poppers - proto jsem zvolil více odrůd). Celkově to ale opět narušilo můj harmonogram, který jsem dával dohromady na začátku roka. :bashead: Pro ty z vás, které to zajímá, tak můžete kouknout do úvodní tabulky. Aktualizoval jsem jí kompletně.

Další důležitá věc, co padla a rozhodl jsem se jí též vyřešit (ale již v průběhu týdne), bylo hnojení. Já se přiznám, že nějak moc jsem se hnojení paprik nevěnoval. Letos bych chtěl s nějakou velmi rozumnou mírou hnojit. Přiznám se, že nejsem moc velký fanda Kristalonu ani BioBizzu. Naopak s Hošticemi mám jen dobré zkušenosti, tak letos jsem se rozhodl následovně.

Hnojit budu jen Hošticemi (zatím to mám v plánu). Mám tady Hoštickou trojkombinaci (granule), kterou prdnu zjara na záhon, aby se trošku zregeneroval. Mám v plánu používat v první části sezóny tekuté Hoštice na rajčata a papriky. V druhé části sezóny hodlám střídat s tekutými slepičinci (víc budu hnojit slepičinci než tím na rajčata a papriky). K tomu ještě samozřejmě lignohumát.


Žloutnoucí Bishop
55802

Pohled na většinu přesazených kytek. Tohle má nyní na starosti jedna Vitalka, ale tak co, musíme šetřit (alespoň do doby, než najdu tyčky) .. :rotfl:
55797

Bishopy rostou též skvěle!
55798

Eximium mi nemá moc rádo, ale zaručeně je to největší paprika, co aktuálně mám
55799

A zde je naše neznámá. Hodně se těším, co z toho nakonec bude, jestli vůbec něco
55800

Flexuosum
55801

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod Holu » 27 úno 2019 08:38

Takový menší update. Jsem členem italské chilli asociace, která se specializuje na divoké druhy (pořádají se i různé výpravy do Latinské Ameriky). Dnes mi přišel dopis a v něm pár divokých odrůd. Některé z nich mám, jiné ne, přikládám celý seznam. Tak mi to trošku nahlodalo, ale asi odolám a počkám na příští rok (možná zkusím lanceolatum, které mi neleze) :-)

Capsicum baccatum var baccatum
Capsicum cardenasii
Capsicum ciliatum
Capsicum eximium CAP 500
Capsicum eximium CAP 503
Capsicum eximium CGN 19198
Capsicum flexuosum
Capsicum galapagoense
Capsicum chacoense
Capsicum lanceolatum
Capsicum praetermissum CAP 1478
Capsicum praetermissum Cumari Pollux
Capsicum rocopica
Capsicum tovarii
Chiltepin Amarillo
Chiltepin Capuccino
Chiltepin Red
Judy Blue Mistery
Ulupica XL


Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod Bacula » 27 úno 2019 10:14

To je paráda.
:respect:
Bacula

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Holu 2019 - Pomalu, ale jistě

Příspěvekod petr.polasek » 27 úno 2019 10:19

Moc pěkné.


Zpět na „Co jsme pěstovali v roce 2019“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti