AZTECO - vůbec nepálí

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod Bacula » 04 črc 2018 22:29

@Villda-odkud jsi? Nějakou pálivkou bych tě mohla ještě obdarovat.
Bacula

lencik
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2018 15:00
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Louny

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod lencik » 09 zář 2018 15:20

Asi to nebude nahoda, ale take mam par rostlinek na balkone a vetsina zatim sklizenych papricek vubec nepali.
Rostlinky jsou vzhledove moc hezke, trochu do fialova (kvety ale i listy). Plody z pocatku zelene a postupne zcervenaji. Letos pestuji poprve a chtel jsem je pouzit na pridani palivosti do chilli omacek, ale kdyz nepali, tak to nejde :dunno: Obal od seminek slibuje palivost 450.000 SHU.

Az po precteni prispevku od SnakeX666 jsem si uvedomil, ze se opravdu nejmenuji AZTECO, ale ATZECO :-D maji to dokonce i na e-shopech spatne.

Nejvic mam letos papricek Jalapenos a u nich taky pozoruju, ze nektera pali dost, nektera trochu a nektera vubec a to dokonce z te same rostliny. Nevi nekdo cim to muze byt a cim se palivost da behem rustu ovlivnit?


Obrázek

Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod bobarňa » 09 zář 2018 19:56

Přesně tohle Atzeco seu Azteco jsem pěstoval loni a taky jsem se nechal napálit údajem o pálivosti 450tis. SHU. Mohlo mě to napadnout, už podle zbarvení rostliny. Byla to okraska s malou pálivostí. Plody se vybarvovaly úplně stejně jak popisuješ.V lobově nálevu, ale byly super. :foods:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod Bacula » 10 zář 2018 07:34

Je to tak, i plody z jedné rostliny mohou pálit různě. Je také teorie, že pokud má kytka trochu nekomfortní podmínky, pálí plody více.
Bacula

Uživatelský avatar
diabolus
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16 led 2020 19:43
Reputace: 58
Obrázky: 0
Bydliště: Hodonín

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod diabolus » 29 srp 2020 13:50

Tak to jste mě chlapci a děvčata zklamali :no: :hmmm: Už jsem si dělal zálusk, že nakoupím semena a zasadím...počítal jsem že to bude něco na úrovní haba, ale ono nic...tak místo to ho zasadím nějaké cayenky a keříkovky. Btw trunky už mi krásně lezou a mají nádhernou barvu!!! Nexte Woche sem dám nějaké fotoně do galérky...
Chilli rookie i rockie,nehledám extrémy,spíš zajímavé chutě.19-20´ jsem zahájil svou první :nuke: sezónu.A jelikož máme galaktickou spotřebu všemožných past,chilli a jiných laskomin,pídím se po výnosných odrůdách středního spektra atomové stupnice,aby nezabraly stodolu neb domeček není nafukovací.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod petr.polasek » 31 srp 2020 10:01

diabolus píše:
29 srp 2020 13:50
Tak to jste mě chlapci a děvčata zklamali :no: :hmmm: Už jsem si dělal zálusk, že nakoupím semena a zasadím...počítal jsem že to bude něco na úrovní haba, ale ono nic...tak místo to ho zasadím nějaké cayenky a keříkovky. Btw trunky už mi krásně lezou a mají nádhernou barvu!!! Nexte Woche sem dám nějaké fotoně do galérky...
Na úrovni Haba budou pálit jen další odrůdy C. Chinenses. U Anuumek, Baccatum, Pubescens čekej maximální pal okolo 100 000 SHU. U Odrůd C. Frutescens by to mohlo být u některých odrůd i trochu více, ale vesměs jde o "semínka potažená slupkou."

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod JurassicChilli » 31 srp 2020 11:44

ATZECO mám, ale zatiaľ je nezrelé. Keď dozrie a ochutnám ho, tak dám vedieť či páli, alebo nie. Ale je to krásna, tmavofialová rastlina a už len kvôli tomu atraktívnemu vzhľadu sa ho oplatí pestovať. :wink:

Kuki058
Stálý člen
Příspěvky: 538
Registrován: 09 led 2020 16:37
Reputace: 1317
Obrázky: 0
Bydliště: Hrhov 216 m n. m.

Re: AZTECO - vůbec nepálí

Příspěvekod Kuki058 » 05 zář 2020 23:26

68727

...trochu som sa obaval tej palivosti a musim povedat ze je to vyborna paprika s "akuraat" palom (podobne cayannom)
Urcite necham jeden plod na semena pre ďalšie sezóny.
Vyborne su narychlo opecene
Trochu ma mrzi ze som ju po precitani prispevkov o nulovej palivosti hodil na druhu kolaj,no o to väčšia radosť
Ps:tak isto z tesca


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti