hotRed - Sezona 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod Kendy » 09 bře 2018 10:20

Požádal jsem hotreda, o úpravu obrázku v podpisu. Není třeba dál řešit tady ve fóru. Teď si o tom budeme povídat v PM.

hotred
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03 bře 2018 10:45
Reputace: 29
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod hotred » 09 bře 2018 21:33

Ahoj všichni,
dnes jsem rozdal co jsem včera rozsadil a zítra ty škopky. Všechno snad připraveno jest a co není dokoupím zítra dopo v OBI.

Budou fungovat na principu vzlínání tekutiny tkaninou jako moje truhlíky. Tzn. dvě do sebe vsazené nádoby - jedna zásobník na roztok a druhá menší vsazená částečně (nebo úplně) do té větší. Ta horní menší s děravým dnem propojená látkovými popruhy se spodní. Žádná extra věda. Normální styl AJETO. Také bych je mohl zapustit do sebe jen částečně a získat prostor na vodu navíc. (ale asi na úkor designu). Ještě jsem se nerozmyslel. Pokud bych je zapustil jen částečně můžu dolévat vodu kolem okraje, ale to by byl fakt punkrock. Úplně zapuštěné nádoby budou asi vypadat lépe, ale pak je třeba vyřešit dolévání vody skrz horní nádobu tzn. navíc novodurovou trubku cca 3cm průměr a pak už je plovák na indikaci hladiny detail (tyčka s polystyrenem dole).

Tady je plánovaný seznam materiálu:
- škopek plastový velký asi 18l průměr 38 cm výška 18 cm
- škopek plastový menší asi 7l vnější průměr 34 cm vnitřní průměr 32 cm výška 10 cm
- tkané popruhy ze starých tašek přes rameno (nylon - nehnije)
- trubka novodurová (nebo stará z vysavače)
- možná lepidlo na plast - chemopren
- dřevěný hranol tak akorát dlouhý a vysoký
- 4 vruty přiměřené velikosti

Plánovaný postup prací
- provrtat horní menší škopek mockrát a pravidelně (abych se nestal terčem posměchu) vrták 5 mm
- v místech kudy povede popruh díry navazující na sebe kvůli protažení popruhu naplocho
- z hranolu udělat kostky jako nožičky a přivrutovat je zespodu ke dnu horního škopku tak aby byl popruh protažen pod nimi (toto protažení jsem převzal z truhlíku, kde je popruh veden pod výlisky až na dno - aby sál vodu úplně od dna a neplandal - jinak zbytečná ztráta kapacity zásobníku)
- no a pak ta dolévací trubka s plovákem zapuštěná skrz horní do dolního škopku

Nevím jak dlouho budu vrtat ale dle mého to nebude trvat víc jak hodinu celé.
Naposledy upravil 3 dne hotred; celkem upraveno 9x.
HotRed
45443

hotred
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03 bře 2018 10:45
Reputace: 29
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod hotred » 09 bře 2018 21:42

A pro ty co by případně nebyli spokojení s velikostí mého obrázku - nyní jsem to změřil a nemám vyšší podpis než ... (jmenovat nebudu každý umí měřit) pak tedy bude asi problém s velikostí někde jinde....
HotRed
45443

hotred
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03 bře 2018 10:45
Reputace: 29
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod hotred » 09 bře 2018 22:08

Horší je že mi nelezou v pařníku semínka beraních rohů - buď sem je sel hluboko, nebo nekvalitní osivo - a ty měli jít do škopků. Chtěl jsem do nich nepálivou odrůdu koupil jsem SEMO - Spiralus. Do druhého pařníku jsem dal ty malé špičaté od místního vietnamce o den později a ty už jsou skoro všechny venku.
HotRed
45443

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod Bacula » 09 bře 2018 22:30

hotred píše:
09 bře 2018 22:08
Horší je že mi nelezou v pařníku semínka beraních rohů - buď sem je sel hluboko, nebo nekvalitní osivo - a ty měli jít do škopků. Chtěl jsem do nich nepálivou odrůdu koupil jsem SEMO - Spiralus. Do druhého pařníku jsem dal ty malé špičaté od místního vietnamce o den později a ty už jsou skoro všechny venku.
Kdy jsi je vyséval? Mě letos zklamala semínka sladké papriky Jablina, byl to dárek předplatitelům Zahrádkáře, z 5 vysetých vyrostly 3, dvě s helmou a pod ní uhnilými děložními lístky. Výsledkem je jeden kousek. Dnes jsem namáčela letos snad poslední papriky. Zvolna přejdu na výsevy rajčat. Těch vysévám 30 druhů, mám každý rok problém určit těch 30 vyvolených. 😃
Bacula

hotred
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03 bře 2018 10:45
Reputace: 29
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod hotred » 09 bře 2018 22:39

Bacula píše:
09 bře 2018 22:30
hotred píše:
09 bře 2018 22:08
Horší je že mi nelezou v pařníku semínka beraních rohů - buď sem je sel hluboko, nebo nekvalitní osivo - a ty měli jít do škopků. Chtěl jsem do nich nepálivou odrůdu koupil jsem SEMO - Spiralus. Do druhého pařníku jsem dal ty malé špičaté od místního vietnamce o den později a ty už jsou skoro všechny venku.
Kdy jsi je vyséval? Mě letos zklamala semínka sladké papriky Jablina, byl to dárek předplatitelům Zahrádkáře, z 5 vysetých vyrostly 3, dvě s helmou a pod ní uhnilými děložními lístky. Výsledkem je jeden kousek. Dnes jsem namáčela letos snad poslední papriky. Zvolna přejdu na výsevy rajčat. Těch vysévám 30 druhů, mám každý rok problém určit těch 30 vyvolených. 😃
Před 14 dny. Seji rovnou do substrátu v pařníku a dávám je 1cm hluboko, čím mělčí tím více helmiček. Nutno podotknout že i Jolokie z vlastního osiva byli za 14 dní venku. No blbý osivo snad stihnu ještě jednu várku. 30 rajčat ? To de - loni sem měl jen 4 druhy. Nemám prostor - 3x6 m - jinak bych se víc rozmáchl. Rajčata budu sít příští víkend. Letos pro sebe jen dva druhy - Costuloto genovese a Bejbino F1. Pak pro kolegu sazenice těch dvou + Tomtastic F1 a BIBI, výměna za destilované ovoce.
Naposledy upravil 1 dne hotred; celkem upraveno 9x.
HotRed
45443

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod Bacula » 09 bře 2018 22:57

Od každého si nechávám jen jednu sazenici, jde mi o pestrost druhů, nikoliv objem. Mám je pod střechou 6x2,5 metru, dvě řady, v každé 15 rostlin.
Bacula

hotred
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 03 bře 2018 10:45
Reputace: 29
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: hotRed - Sezona 2018

Příspěvekod hotred » 09 bře 2018 23:03

Bacula píše:
09 bře 2018 22:57
Od každého si nechávám jen jednu sazenici, jde mi o pestrost druhů, nikoliv objem. Mám je pod střechou 6x2,5 metru, dvě řady, v každé 15 rostlin.
Ok já jedu rajčata spíš na objem - mám je vyzkoušený v místních podmínkách - dobrý poměr chuť/výnosnost/náchylnost na plísně. Costuloto G. na vaření Bejbino na přímou konzumaci.
HotRed
45443


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů