Zkroucené listy sazeniček.

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Zkroucené listy sazeniček.

Příspěvekod Kendy » 27 úno 2018 14:18

7ipx píše:
23 úno 2018 19:37
Substrát mám hodně přelitý, ale bahínko u dna není. Substrát jsem použil od firmy AgroCS "univerzální substrát" ph5,0 - 7,0/N 0,8% / P2O5 0,1% / K2O 0,3%. Substrát jsem namíchal s perlitem. Mám tedy zkusit vysypat substrát z kelímků a nasypat nový méně vlhčený? Je tam navíc ta rockwool kostka nemůže být nějaký problém v ní nemám s tím žádné zkušenosti.
Jako první mě napadlo že bude problém v osvětlení, protože rcw kostky s klíčky byly od vzdálené od osvětlení dál než po přesazení do kelímků. Vlastně se o 10cm přiblížily k blíž k zdroji světla proto jsem osvětlení zvedal výš na již zmiňovaných 35cm od rostlinek. Taky mám vedle chilli ještě špenát ve stejný den přesazovaný a kraje větších lístků začaly osychat.
Ten substrát je zjevně předhnojený (N 0,8% / P2O5 0,1% ). To je pro tak malé rostlinky moc. Ted se jim dává čistý výsevní, nebo 2/3 výsevního a 1/3 předhnojeného.

Ony z toho IMHO vyrostou, ale budou se ti kroutit lístky z přemíry dusíku a nejspíš jim to ze začátku bude i pálit kořínky.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů