Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 zář 2018 10:07

Tak jsem dnes ráno vylil dva hrnce polotovaru omáček a jeden menší hrnec hotové omáčky za stálého míchání do záchodu.................. :noexpression: :confused: :???: :axe: :dots:

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Chozee77 » 05 zář 2018 10:19

Jak to ....??😲😲😲
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 zář 2018 11:29

No, ta hotová mně vůbec nechutnala, řekl jsem si - škoda skleniček. Ty dva polotovary byly rozvařené ovoce - švestky a mirabelky - a ty jsem nestihl včas zpracovat a začaly se kazit jak tam tak stály, švestky od předvčíra, mirabelky o den déle. Jeden večer jsem to rozvářel, a myslel jsem že je druhý den dodělám a nevyšlo to. Těch švestek mi moc líto není máme na zahradě asi tunu, natrhám nové, ale mirabelky už odešly.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Chozee77 » 05 zář 2018 11:45

Toš to je škoda 😐😐😐
Ale že se to tak brzy začalo kazit...🙄
A mirabelky by se ale dali ještě určitě sehnat 🙂
Jak sem byl minulý týden u MABa na zahrádce ve Vyškově tak sme si je právě naškubali ty žluté...je fakt že na jednom keři už padali samy a na druhém ještě byly dost tuhé a menší...
Zajímavé je že MAB má na zahrádce ty modré a ty už jsou daaaavno pryč...ale žluté ještě jsou🙂
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 zář 2018 12:37

No, dva dny na plotně a ty švestky už nevoněly, už to nějak pracovalo. A na těch mirabelkách se už objevil flíček plísně. tak to letělo do h...u. Ty mirabelky by se najít určitě daly, ale už jednu mirabelkovou chilládu mám, tak se teď zaměřím na ty švestky a hrušky. Dělám si s tím trochu hlavu, aby to nedopadlo jako ta předvčerejší mirabelková, nějak se mi nepovedl zeleninový základ a nebylo to dobrý.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Pedro » 05 zář 2018 13:15

Jacopo.F. píše:
05 zář 2018 12:37
No, dva dny na plotně a ty švestky už nevoněly, už to nějak pracovalo. A na těch mirabelkách se už objevil flíček plísně. tak to letělo do h...u. Ty mirabelky by se najít určitě daly, ale už jednu mirabelkovou chilládu mám, tak se teď zaměřím na ty švestky a hrušky. Dělám si s tím trochu hlavu, aby to nedopadlo jako ta předvčerejší mirabelková, nějak se mi nepovedl zeleninový základ a nebylo to dobrý.
Hele, já teď dělal hruškovou...a dělal jsem jí tak, že cca 3litry v hrnci byly hrušky na půlky a bez jadřinců, 2 střední cibule, cca 8 rajčat ze zahrady, 2 papriky sladké, lžičku sušeného zázvoru (v našem provinčním městě nebyl čerstvý), 1,5 lžičky soli, trošku balsamica a cca 150g cukru. Podlil jsem to cca 3dcl vody, povařil, hodil jsem do toho v půlce vaření chilli dle chuti, pak jsem to rozmašíroval tyčovým mixerem. byl jsem líný vyvařovat poněkolikáté sklenice, tak jsem je jen vypláchl dobrým rumem a ten rum jsem dal do rozmixované omáčky, dal jsem jí ještě v hrnci na minutu "okulit" a pak šup do sklenic. Výsledek je super žraso. :angry1: :angry1: :angry1:
Já jen, aby jsi to zbytečně nehrotil, proto ti sem dávám jak jsem to ukuchtil nakonec. Takhle to můžeš udělat i se švestkama. Prostě rychlovka.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 05 zář 2018 13:34

Pedro píše:
05 zář 2018 13:15

Já jen, aby jsi to zbytečně nehrotil, proto ti sem dávám jak jsem to ukuchtil nakonec. Takhle to můžeš udělat i se švestkama. Prostě rychlovka.
No ono to tak asi bude nejlepší,moc se s tím nepatlat. Já mám právě problém s tou zeleninou tam, vždy jí tam asi dám nějak moc, nebo nevhodnou nebo špatně zkombinovanou nebo co a mám tu omáčku pak takovou hodně divnou. Zas aby to bylo i k masu, tak se člověk bez té cibule asi neobejde. Udělám, aspoň z těch švestek určitě, více variant, snad něco vyjde. Jednu chci určitě čistě ovocnou - takovou jako kořeněnou chillimarmeládu, jako jsem dělal tu první mirabelkovou.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Pedro » 05 zář 2018 16:17

Jacopo.F. píše:
05 zář 2018 13:34
Pedro píše:
05 zář 2018 13:15

Já jen, aby jsi to zbytečně nehrotil, proto ti sem dávám jak jsem to ukuchtil nakonec. Takhle to můžeš udělat i se švestkama. Prostě rychlovka.
Zas aby to bylo i k masu, tak se člověk bez té cibule asi neobejde. Udělám, aspoň z těch švestek určitě, více variant, snad něco vyjde. Jednu chci určitě čistě ovocnou - takovou jako kořeněnou chillimarmeládu, jako jsem dělal tu první mirabelkovou.
Já jí tam dávám jen málo. Fakt třeba jen dvě menší...Ovocná je taky pecka...gandalf dělal jeden lákavý recept. Koukni mu do vlákna.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti