Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Naše chilli papričky v roce 2018

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod chris » 30 čer 2018 14:10

Mazec :-)
btw, to že más nad balkonem už jen přesah střechy a né další balkon je prima, tím pádem mají kytky přecijen o trochu více světla než se zdálo z předchozích fotek. A tu tu průhlednou stříšku ti i docela závidím, moc by se mi hodila nad rajčata jako prevence plísní při deštivém počasí, ale chybí mi tu dostatek výšky mezi oknem a střechou, takže holt nic.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 30 čer 2018 14:25

stankar píše:
30 čer 2018 13:23

Vy si nenechavate misto na prochazeni? To pak musite pulku vytahnout kvuli zalivce?

Jacopo: Pekne krajinky :D Pokud mas to Rocoto porad ve stejnem substratu jako loni, tak urcite co nejdrive vymenit, jeste to ma smysl. Tomu TSMR asi neco chybi nebo naopak prebyva, kdyz ti vsechno shazuje, protoze ted nebyly nejake silene vedra.

No, co jsem teď přestěhoval to Haba na parapet, tak půlku dosáhnu ode dveří a půlku zalévám z okna. Na průchod je to moc malé, to bych tam měl polovic kytek. Předtím jsem pravda to Haba musel vytáhnout. S tou Morugou jako nevim. Je divná. Když byla ve 12 l , tak kvetla jak vzteklá, a neshazovala, shodila to až jsem ji přesadil do 25l a od té doby shazuje.
A s tou výměnou substrátu u Rocota mám trochu strach, vyměnil jsem tak část substrátu pod předloňským 7 POTem BSY a nedal to. Uschnul úplně.
Naposledy upravil 3 dne Jacopo.F.; celkem upraveno 30x.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 30 čer 2018 14:29

chris píše:
30 čer 2018 14:10
A tu tu průhlednou stříšku ti i docela závidím, moc by se mi hodila nad rajčata jako prevence plísní při deštivém počasí, ale chybí mi tu dostatek výšky mezi oknem a střechou, takže holt nic.
Tu stříšku nám dávali loni při rekonstrukci balkonů. Před tím tam nebyla. Je to s ní fajn, i před kroupama to je celkem chráněno.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod stankar » 30 čer 2018 15:06

Jacopo.F. píše:
30 čer 2018 14:25
No, co jsem teď přestěhoval to Haba na parapet, tak půlku dosáhnu ode dveří a půlku zalévám z okna. N
:D Jako pani ucitelka ze Slunce Sena :D
Jacopo.F. píše:
30 čer 2018 14:25
S tou Morugou jako nevim. Je divná. Když byla ve 12 l , tak kvetla jak vzteklá, a neshazovala, shodila to až jsem ji přesadil do 25l a od té doby shazuje.
A s tou výměnou substrátu u Rocota mám trochu strach, vyměnil jsem tak část substrátu pod předloňským 7 POTem BSY a nedal to. Uschnul úplně.
To potom urcite spatne menis substrat nebo ten 7 Pot uz proste nemel silu. Ja jsem letos prave poprve menil komplet substrat u tech mojich "trvalek" a sestrihnul vsechny koreny na 3/4 puvodni velikosti a taky presadil do 25L, vsechny se krasne rozjely a plodi jako kazdym rokem :)
Kdybys nechtel o to TSMR prijit, tak ho narizkuj a nech zakorenit a tu velkou neurodnou obludu zrus.

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 30 čer 2018 15:28

stankar píše:
30 čer 2018 15:06

Kdybys nechtel o to TSMR prijit, tak ho narizkuj a nech zakorenit a tu velkou neurodnou obludu zrus.
To abych ta řekl jaksi neumim. Zkouším to teď s tím Ringem, bo jsem si myslel, že už mu bude konec, ale Vermitec snad zabral a vypadá, že pojede dál, ale nějak to nejde. Mám uřezaný kousek větvička ve vodě, a jen to schne. Druhý kosek ještě ne, ale nevim, nějak nevím jak na to. A té obludy je mi ještě líto,když je tak krásná. Něco jí musí přece "nahodit".

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod stankar » 30 čer 2018 16:00

Jacopo.F. píše:
30 čer 2018 15:28
To abych ta řekl jaksi neumim. Zkouším to teď s tím Ringem, bo jsem si myslel, že už mu bude konec, ale Vermitec snad zabral a vypadá, že pojede dál, ale nějak to nejde. Mám uřezaný kousek větvička ve vodě, a jen to schne. Druhý kosek ještě ne, ale nevim, nějak nevím jak na to. A té obludy je mi ještě líto,když je tak krásná. Něco jí musí přece "nahodit".
Me se taky nedarilo zakorenit ve vode, tak jsem nakoupil rockwool kostky a Stimulax I., ocistil ziletku, uriznul, namocil do vody, namocil do Stimulaxu a zapichl do rw kostky. Hned napoprve se mi chytlo 8 z 8mi rezu, coz jsem ve vode nemel sanci, ikdyz jsem kazdy druhy den menil odstatou vodu.
Urcite zkus nadelat vice rizku a vice metod, uvidis, co ti bude vyhovovat a pak mas pokoj a zajistenou genetiku :)

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: Sezona čtvrtá - Jacopo.f. ........ (letos to už musí vyjít...)

Příspěvekod Jacopo.F. » 30 čer 2018 16:05

stankar píše:
30 čer 2018 16:00

Me se taky nedarilo zakorenit ve vode, tak jsem nakoupil rockwool kostky a Stimulax I., ocistil ziletku, uriznul, namocil do vody, namocil do Stimulaxu a zapichl do rw kostky. Hned napoprve se mi chytlo 8 z 8mi rezu, coz jsem ve vode nemel sanci, ikdyz jsem kazdy druhy den menil odstatou vodu.
Urcite zkus nadelat vice rizku a vice metod, uvidis, co ti bude vyhovovat a pak mas pokoj a zajistenou genetiku :)
To vypadá zajímavě. Zkusím. Díky za tip.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů