Hydrogel

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Bobo
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: 19 led 2018 20:22
Reputace: 148
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Hydrogel

Příspěvekod Bobo » 20 úno 2018 20:42

Ahoj, chci se zeptat jestli tady někdo má zkušenosti s Hydrogelem. Nejde mě o nějaké odkazy na stránky výrobce a prodejců kde se na to pějí ódy, ale o to jestli jsou ty chvály u někoho ověřeny v praxi a jestli do toho zainvestovat. Docela by mě to usnadnilo pěstování na chatě, kam se třeba někdy dostanu jen 2x do týdne což je v těch největších pářácích v létě málo...

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Hydrogel

Příspěvekod honzek86 » 21 úno 2018 08:24

Oskar měl na některých fotkách papričky zasazený v takových průhledných gumových bonbónech :) je to ono? Mě by to taky strašně zajímalo, jak to funguje a jaký to plní účel. Jestli máte někdo zkušenosti, tak to sem prosím valte. Stejně jako baculu mě to napadlo na chalupu. Je to na vysočině, klima optimální pro Rocoto, ale nemůžu tam často zalévat. Napadlo mě třeba namixovat to se substrátem 50/50???
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydrogel

Příspěvekod OMO » 16 dub 2019 15:36

Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Hydrogel

Příspěvekod MartinS » 16 dub 2019 16:35

Myslim si ze mix se substratem je idelani zalezitost. Pokud by jsi pestoval jen v gelu, bylo by to hodne podobne klasickemu hydru s tim rozdilem, ze pokud by to namocil jiz v rozmichane smesi vody a hnojiva a v ni nechal nabobtnat, mohlo by to teoreticky fungovat i jako klasicky substrat.
Tj drzet ziviny. Ono asi i kdyz to bude normalne zalevat prihnojenou vodou, zalezi co vyschne drive. Mozna by me zajimala moznost zkusit jeden kvetinac pouze hydrogel + treba keramzit.
Nekdo tady s tim uz experimentovat. Dobry napad, asi take testnu :-)

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Hydrogel

Příspěvekod chris » 16 dub 2019 18:22

Pokud člověk potřebuje zachytit vodu aby mu neodtekla někam pryč (např. do hlubin na nějakých propustných písčitých půdách nebo při velmi občasném lijáku mezi kterými jsou dlouhá období sucha) tak vypadá jako fantastická věc.
V nádobách bych na to byl o dost opatrnější a hodně nejdřív testoval, jako každá hydroskopická složka to v jistém okamžiku vysychání (typicky neděle před polednem :-) začne vysosávat poslední zbylou vodu z kytek zpět do půdy a když člověk večer přijede z víkendu tak může být vymalováno.

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 615
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Hydrogel

Příspěvekod JanaK » 17 dub 2019 08:38

Před pár lety jsem měla koupenou směs zeminy do samozavlaživacích truhlíků, která podle popisu obsahovala i hydrogelové kuličky. Truhlíky na jihozápadních oknech = přímá výheň. Bylo to super. Zalívala jsem 1x za týden ale 2x po sobě. Po prvním zalití se zem nacucala a pak jsem dolila znovu zásobník. Vyšlo to tak skoro kbelík vody na 60cm truhlík. Ty kuličky jsem v půdě nenašla ale zemina po zalití zvětšila svůj objem dost výrazně a muškátům se to moc líbilo.
Do nádob je to utčitě super - do půdy mi to příjde škoda, protože se to rozptýlí a cena nejspíš nebude zanedbatelná.
Dík za připomenutí, jdu se po něm podívat - tenkrát to bylo samostaně nedostupné.

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Hydrogel

Příspěvekod gyver » 17 dub 2019 08:43

Ak by som vypichol jednu vetu z uvedeneho clanku "http://extrastory.cz/mexicti-farmari-bo ... uchem.html"
a pretavil ju do setriaceho extremu, tak by si mohol pod kazdu rastlinu zakopat plienku. Idealne pouzitu - je zadarmo a uz ma startovaciu davku hnojiva a mikroflory :thumbup:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Hydrogel

Příspěvekod chris » 17 dub 2019 10:23

Dobrý nápad, viz https://www.youtube.com/watch?v=sXb8rJ8Rm3I ,leč u hydrogelu použivaného v plenkách zřejmě může v půdě nastat problém s rozkladovými produkty gelu (tipuju že půjde o postupnou pomalou depolymerizaci a výslednou přítomnost akrylamidu) viz https://youtu.be/bTRNSh8e9LE?t=68
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 18x.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů