gyver 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod gyver » 25 úno 2018 23:37

chris píše:
25 úno 2018 22:45
já bral loni indoor jala, nikoliv jen na přezimování, ale na testovací celoročku, tj. bez sestřihu. Hlavní problém nakonec nebyla kytka, ale svilušky. Chtěl jsem celou sezónu zcela komplet bez, byť i jen soft, chemie, čistě proto, abych zjistil limity.
Dokud to bylo venku, tak díky přirozeným predátorům nebyl problém, ustavila se prima rovnováha, ale když jsem to vzal dovnitř a odřízl tak predátory, dost svinsky se namnožily (viz moje loňské vlákno)...

podobne som dopadol aj ja s par kuskami, ktore som po sezone vykopal na zahrade a doniesol domov :cry: treba to niecim " ocistit " :shoot2:

chris píše:
25 úno 2018 22:45
Měl bych dotaz na to tvoje stínidlo: mám už pár týdnů vymyšleno velmi podobné řešení jako jsi použil ty (liší se hlavně tím, že nebude symetrické, strana do bytu bude o něco delší než strana k oknu). Prozatím mám v provozu prototyp bez drátové výztuže.
Jaký drát jsi použil? Tj. materiál a průměr dráhu.
Mě se doma žádný vhodný drát zrovna nepovaluje, budu muset nějaký koupit, a nerad bych pak zjistil že jsem vzal zbytečně tuhý který se blbě tvaruje, nebo naopak moc měkký, který se během pár dní prověsí a neudrží pořádně tvar.
Mne tie papiere ovisli asi za dva dni, tak som pouzil, co dom dal. Lepiaca paska je pod aj nad drotom, aby sa to neodlepovalo a neprepichovalo papier. Je to pocinovana med, priemer asi 1,1mm. Keby som nemal, tak z bezne dostupnych si asi idem kupit do elektroinstalacneho materialu 1m CYKY 2x1,5mm2 (priemer cca.1,4mm) (ale aj ten mam, preco som ho nepouzil :dunno: tento bol asi o jedny dvere blizsie)
stiahnem vrchnu izolaciu a vnutorne farebne izolacie necham na vodicoch, ak sa lubia farbicky:
CYKY-J
Obrázek
CYKY-O
Obrázek

Podla pozadovaneho poctu farieb a metrov mozes volit medzi 2x, 3x, 4x, 5x 1,5mm2
Este pevnejsi bude 3x2,5mm2, stale vsak ide pekne tvarovat. Ak ta 1 strana tienidla bude o dost dlhsia, tak asi by bol lepsi taky. Ja to tak s momentalnym zavesom nemozem dat, lebo by sa mi zacalo naklanat svetlo do okna a prisvecoval by som travu pred panelakom ... co z 11.poschodia nebude ziadna slava :hmmm:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: gyver 2018

Příspěvekod chris » 26 úno 2018 00:16

Dík, ten 3x2,5 je dobrej nápad,ten se mi možná i nějaký bude válet ve sklepě, minimálně si na něm můžu rychle otestovat potřebnou tuhost než bych si hrál trošku s učesanějším naohýbáním finální verze.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: gyver 2018

Příspěvekod Erben61 » 26 úno 2018 08:26

Ahoj gyvere.
Nejsem sice žádný veleodborník, ale jisté zkušenosti mám. Ptáš se jaké odrůdy dát do květníku. V nádobách obecně, se dá pěstovat všechno, někdy bych řekl, že kytky jdou lépe v nich než přímo v záhoně. Zaujalo mě tam v té tvé tabulce to Rocoto, je to docela pecka pěknej pěstitelskej zážitek a má delší dobu zrání. To bych dal do dostatečné nádoby, myslím, že 10 lt minimálně a v pohodě na západním balkonu by mohlo fungovat. Pěstoval jsem je sice jen vloni, něco jsem nastudoval a ve většině se shodují v tom, že Rocotům nevyhovuje přímé slunce, tedy např umístění s poledním největším výpalem. Moje zkušenost to potvrdila, plodů nebylo moc ,ale krásné obrovské s tím že na druhé kytce jsem měl ještě koncem září spoustu menších plodů z ,,druhého"kvetení, které dozrávali až do půli prosince-decembra ve verandě. Jinak ještě jedna poznámka k Rocotům....vyčetl jsem a potvrdil bych to, že mají rády ranní mlhy, tak jsem jim dopřával, že když jsem se vracel z noční, pěkně jsem je porosil rozprašovačem. Ještě poznámku k nedostatku místa, tedy pěstování v květnících, truhlících a podobně. Záleží kolik chceš sklidit, poměr velikosti rostlin a koneckonců ivelikost a množství plodů se odvíjí od velikosti nádoby. Tedy tak 10 lt. je tak nějak standard, dá se ale i v menším a jsem přesvědčen že například Goronong, Tasmanian habanero i Tabasco,ale vlastně i další mimo Ajin, se dá úspěšně pěstovat a tvarovat do klasického truhlíku, např. 3 kytky do 70cm dlouhého klidně dáš.Když dovolíš malá foto-ukázka
4135231637
Hodně zdaru. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod gyver » 26 úno 2018 12:16

Diky Erbene, za prianie i za cenne rady. Podobne som mal na balkone po tri kytky v 60-80cm, ale minule sezony to boli povacsine nezname odrody, navyse F2 povyberane zo zmesi paprik, co svokor nanosil od nejakeho pestovatela. Mozno by som si trufal tipnut dve - Bishop's crown s malickou urodou do 1 pohara, zatial co na poli boli obsypane plodmi; a asi Black Olive s malou, ale aspon peknou urodou

43523

Ale mala uroda mi staci, hlavne chcem kostovat :veryhot:

A na Rocoto a Aji si dam teda bacha, ako pises :thanx:

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod gyver » 02 bře 2018 15:38

Zatial mi stale nevysiel ani jeden kus z:
Tepin, Orozco, Pequin, Jolokia red, Trinidad Scorpion red ... a co som dost prekvapeny, ani obycajne Jalapeno Orange. Este ich necham v zemi a dam im sancu, ale dnes som z netrpezlivosti namocil z kazdeho znova po tri kusy a vecer zasejem. Oplati sa este cakat, su v zemi skoro 3 tyzdne ... ?

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod gyver » 13 bře 2018 21:11

Zo spominanych zatial nevyslo stale nic, ani z druheho vysevu. Tu je aspon progres toho, co mi vzislo:
45562

Ano, najvacsie su Stupicke polni :-D ale to je skor pokus, ci vydrzia v 15cm jiffoch do maja ...

Najkrajsie papriky su tu:
CGN21500 - Rocoto Red - Aji Crystal
Aji Melocoton - Tasman. Habanero - Tasman.Habanero

45563

Zatial su iba v zmesi supresivneho AgroCS + vysevny z Lidl-a (ktory podla popisu obsahuje nejaku zakl. davku zivin "PG mix") + perlit, pofrkane parkrat riedkym lignohumatom.

Prisvetlenie 120cm 2x18W LED trubice (4500lm) spinane ako doplnok 7-10:00 a 17-23:00. Inak je viditelne, ze papriky sa pocas dna logicky natacaju k oknu. Su vsak ovela krajsie a mocnejsie ako minuly rok, takze ta miniinvesticia do svetla sa oplatila a robi mi zatial radost :thumbup: Buduci rok mozno doplnim dalsie svetlo. Toto som neprezieravo objednal ako "4000K", senzor v mobile zmeral 4500K. Asi by som zobral este jedno 6500K a nakombinoval z nich 2 svietidla a lá 5500K (v kazdom telese po jednej trubici 4500K a 6500K). To by som sa celkom pekne priblizil k 5800K z biovitalky, jo, jo, jo, nebude to CRI 90+ :thumbsdown:

Po bokoch este prebieha pokus o doklicenie zvysnych paprik, nevzislo mi 6 druhov, skusil som upravit vetranie parnika - teraz je tam 22-23°C pri 80% vlhkosti, predtym 25-29°C / 90-95%.

Na opacnej strane uz zasiate paradajky, tento rok skusam, co sa da... viac ako paprik :dunno:

Mensie sladkosti
Sladkaja Devochka
Nasta Slastjona
Finik Krasny / Zlty F1­
Sladky Million
Clackamas Blueberry
Purple / Gold / Pink Bumble Bee
Sweet Aperitif
Riesentraube
Tomatoberry F1
Goldkrone
Ildi
Santa Orange
Sub Arctic Plenty
Principe Borghese


Vacsie
Striped Stuffer
Anna Russian
Black Krim
Chorny Russky
Zasolochnoe Chudo­
Azoychka
Costoluto Fiorentino
Mr.Stripey
Brandywine red/black


a pre istotu, ak by tie vyssie nevysli
Bejbino F1
Tornado F1
Start S F1
Stupicke polni rane
Mandat F1
Charmant F1

a na balkon skusim
Aztek, Vilma, Venus
Naposledy upravil 1 dne gyver; celkem upraveno 13x.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod Lexter » 13 bře 2018 22:08

gyver píše:
13 bře 2018 21:11
Ano, najvacsie su Stupicke polni :-D ale to je skor pokus, ci vydrzia v 15cm jiffoch do maja ...

Ani omylem. :tiphat: Alé... 15cm jiffy?
Naposledy upravil 1 dne Lexter; celkem upraveno 13x.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: gyver 2018

Příspěvekod Bacula » 13 bře 2018 22:27

Na opacnej strane uz zasiate paradajky, tento rok skusam, co sa da... viac ako paprik :dunno:

Mensie sladkosti
Sladkaja Devochka
Nasta Slastjona
Finik Krasny / Zlty F1­
Sladky Million
Clackamas Blueberry
Purple / Gold / Pink Bumble Bee
Sweet Aperitif
Riesentraube
Tomatoberry F1
Goldkrone
Ildi
Santa Orange
Sub Arctic Plenty
Principe Borghese


Vacsie
Striped Stuffer
Anna Russian
Black Krim
Chorny Russky
Zasolochnoe Chudo­
Azoychka
Costoluto Fiorentino
Mr.Stripey
Brandywine red/black


a pre istotu, ak by tie vyssie nevysli
Bejbino F1
Tornado F1
Start S F1
Stupicke polni rane

a na balkon skusim
Aztek, Vilma, Venus
[/quote]

Zajímavé kousky, kde jsi objednával semínka?
Bacula


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů