Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Chozee77 » 28 čer 2018 08:18

Bullets píše:
27 čer 2018 22:02
Nevím co dělám špatně ale Physalis ixocarpa mi žloutne a plody pořád nic :(
Nebude to nějaká plíseň??? Jak na okurkách třeba... 🙁
Mě tak začíná žloutnou kiwano a citronová mini okurka...ikdyž sem u těch rostlin četl že u nás nemají škůdce a nepodléhají plísni... :dunno:
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Chozee77 » 28 čer 2018 08:27

V Prostějově to léto začalo ochlazením a deštěm a poprcháním ale rostlinky a hlavně trávník už potřebovali pěkně provlhčit...☺️
Mochině prošli degustační zkouškou u dětí na výbornou..😇
Tomatillo Pineapple jim chutná..jako rajčátko...☺️
Dnes sem sebral ze země další plody tamatilla.. postupně jich dozrálo už několik...tak teď se netrpělivě čeká na degustaci mochyně peruánské...ale to bude určitě až za dlouho..má jich nahozeno už hodně ale stále všechny tmavě zelené lampionky.a s porovnáním s tomatillem jsou o dost větší...tak uvidíme ☺️

4916449163
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Bullets » 28 čer 2018 08:31

Nene kytka je krásná jen začínají žloutnout spodní listy... Nevím jestli nemá málo živin, protože švagrová je má v zemi (sazeničky ode mě) a nežloutnou :( nevím prostě. To že nemá plody může být zapřičiněno nedostatečným opýlením. Přivezl jsem od mamky další 2 kytky a doufám že plody začne nasazovat :) naproti tomu samotná kytka Physalis pruinosa co byla ještě před 3 týdny úplný prcek kvůli pozdnímu výsevu popojela a dnes má už asi 16 lampionu :yahoo:

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Bullets » 28 čer 2018 08:32

Chozee77 píše:
28 čer 2018 08:27
V Prostějově to léto začalo ochlazením a deštěm a poprcháním ale rostlinky a hlavně trávník už potřebovali pěkně provlhčit...☺️
Mochině prošli degustační zkouškou u dětí na výbornou..😇
Tomatillo Pineapple jim chutná..jako rajčátko...☺️
Dnes sem sebral ze země další plody tamatilla.. postupně jich dozrálo už několik...tak teď se netrpělivě čeká na degustaci mochyně peruánské...ale to bude určitě až za dlouho..má jich nahozeno už hodně ale stále všechny tmavě zelené lampionky.a s porovnáním s tomatillem jsou o dost větší...tak uvidíme ☺️

4916449163
Hele Chozee77 mohl bych být troufalý a poprosit o semínka ananasu na další sezonu? :) :D

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Chozee77 » 28 čer 2018 08:44

Bullets určitě...☺️
Tedy když se je podaří vypreparovat což nevím jak...už sme se tu skymsi o tom bavili že by nebylo špatné když by někdo zkušený poradil s preparací semínek u mochině a i rajčatek třeba 😇😍
Tak to pak ten dotaz oživíme až bude čas ne..? 😉
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Chozee77 » 28 čer 2018 08:47

Bullets píše:
28 čer 2018 08:31
Nene kytka je krásná jen začínají žloutnout spodní listy... Nevím jestli nemá málo živin, protože švagrová je má v zemi (sazeničky ode mě) a nežloutnou :( nevím prostě. To že nemá plody může být zapřičiněno nedostatečným opýlením. Přivezl jsem od mamky další 2 kytky a doufám že plody začne nasazovat :) naproti tomu samotná kytka Physalis pruinosa co byla ještě před 3 týdny úplný prcek kvůli pozdnímu výsevu popojela a dnes má už asi 16 lampionu :yahoo:
Toš to nevím...😐
Já ji mám v zemi..akorát sem dosypal trochu substrátu z Mountfieldu...a hnojím je hnojivem na rajčata spolu s rajčaty ☺️
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Bullets » 28 čer 2018 08:49

Já právě už nějaký čas nehnojil protože teď prší snad každý den a v květináči je dost mokro... Kdyby se počasí umoudřilo hned bych začal hnojit a uvidělo by se zda to bylo tím nebo ne ;)

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Mochyně-rady, typy, zkušenosti

Příspěvekod Chozee77 » 28 čer 2018 08:57

Bullets píše:
28 čer 2018 08:49
Já právě už nějaký čas nehnojil protože teď prší snad každý den a v květináči je dost mokro... Kdyby se počasí umoudřilo hned bych začal hnojit a uvidělo by se zda to bylo tím nebo ne ;)
Tak to pak jo..😐
Já je mám v zemi tam to je s tím mokrem jinačí než v nádobě...jinak to hnojím jednou týdně..v neděli mám hnojicí den☺️
Ale když se na ty rostliny dívám jak jsou silné a vitální tak by asi ani nepotřebovali..ale jak to vždycky splachnu všechno jedním vrzem 😏
Ale moc jim nedávám ..10 litrová konev s dvěma vršky hnojiva ..dávám tak k 7mi rostlinám...to je cele...jinak přes týden čistá Studánková voda☺️
Tedy když neprší...😁
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů