Ashenova prvni sezona 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod Lexter » 14 srp 2018 17:39

AshenSugar píše:
14 srp 2018 15:18
Zdravim Chillenci, Tak dnes z obou pěstebních míst. Doma jsem to musel přeorganizovat a na okně vyvázat. Při tom se stala nehoda a jedna větvička Cayenne, která byla slabší a měla 2 papriky se odlomila. Dal jsem papričky do lednice a uvidím, zda dojdou.
Všechno super, máš toho haldu. Respekt. Jen ty papriky vyhoď z ledničky. Potřebují teplo, dej je třeba ke zralým jabkům, banánům nebo jakémukoli jinému ovoci. Ony dojdou. Kdyby byli ještě na větvičce, klidně bys ji mohl dát do sklenky z vodou. Došli by lépe.

V chladu se ti zrání zastaví. V ledničce je kolik? 8 stupňů?
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

AshenSugar
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2018 15:27
Reputace: 206
Obrázky: 0

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod AshenSugar » 15 srp 2018 08:00

Lexter píše:
14 srp 2018 17:39

Všechno super, máš toho haldu. Respekt. Jen ty papriky vyhoď z ledničky. Potřebují teplo, dej je třeba ke zralým jabkům, banánům nebo jakémukoli jinému ovoci. Ony dojdou. Kdyby byli ještě na větvičce, klidně bys ji mohl dát do sklenky z vodou. Došli by lépe.

V chladu se ti zrání zastaví. V ledničce je kolik? 8 stupňů?
moc diky, zaridim se podle toho. Kdybych se blbec zeptal dřív. no nic, snad to bude este ok :D

AshenSugar
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2018 15:27
Reputace: 206
Obrázky: 0

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod AshenSugar » 15 srp 2018 14:06

tak jsem si chtěl změnit avatar zde na fóru a dozvěděl jsem se chybu viz níže. Jsem z toho volaký zmetěný.. :D

Avatar musí být nejméně pixely pixelů široký, pixely pixelů vysoký a nejvýše pixely pixelů široký a pixely pixelů vysoký. Odeslaný avatar je pixely pixelů široký a pixely pixelů vysoký.
Nynější obrázek:
Maximální rozměry; šířka: pixely, výška: pixely, velikost: 100.00 KiB.

AshenSugar
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2018 15:27
Reputace: 206
Obrázky: 0

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod AshenSugar » 16 srp 2018 10:08

Zdravim Chillenci,
Tak dnes pondělní a úterní vaření. Zavařoval jsem Elephant trunky v nalevu na utopence (s tím, že půjdou do utopenců jsem je plánoval), Black scorpion tongue + Fillius blue a Jalapena Early do Lobova nálevu. Zkoušel jsem i dvě majdy, švestkovou a rajčatovo - jablečnou. Švestkovou od Pedra a rajčatovo - jablečnou dle Erbenova receptu., který uváděl ve vlákně s Pedrovou švestkovou..

Dovolím si ho sem hodit, snad Erben promine ;). Jen bod 2 jsem vyměnil za rajčata a jablka..

1) Chilli- nezbytné, množství libovolné
2) Švestky- kolik kdo má, co se sežene
3) Odvaha- bez toho to nejde
4) Vize-nechat se inspirovat kde se dá
5) Fantazie-čím více chuti experimentovat tím lépe
6) Zručnost- pokud se nedostává dá se to dohnat :firychil: srdcem
7) Libovolné další ingredience-suroviny a koření viz bod č.5

Oboum dvoum tímto děkuji za inspiraci.. :thanx:

Počin 1.
Elephant trunk v nálevu na utopence. Jedna sklenice zavařených by měla být na jednu sklenici utopenců. Vím, je tam nenáviděné Deko, ale já mám recept na lák ze Všestar, odkud mi naši vozili utopence, když tam jezdili do sauny a byli mňamózní, tak recept dodržuji. Vím i druhou chybu, málo láku ve sklenicích, zavařoval jsem poprvé v životě, doufám tedy, že budou OK.

51859

51860

Počin 2.
Zavaření Jalapen a Black scorpion tongue s Fillius blue do Lobova nálevu. Kámoš ho vylepšil o 2 lžíce olivového oleje, chtěl jsem je tam dát též, ale ve finále jsem na něj zapomněl. Množství cukru jsem upravil (necelé 2 hrnky) a dal napůl krystal a třtinový.
Vyvářel jsem i sklenice a ještě neměl zavařovací kleště na vyndávání sklenic. Přemýšlel jsem tedy, jak je vyndat a nakonec pomohli sikovky :D. Na samotné vyndávání vyvařených sklenic se osvědčily perfektně, budu s nimi pokračovat :D.

51861

51862

Počin 3.
Vzhledem k tomu, že se v sobotu stavil budoucí tchán a přivezl nám švestky ze zahrady a já měl v plánu sklízet chilli v neděli, tak volba padla jasně na švestkovou majdu. Tady jsem se inspiroval (téměř zkopíroval) receptem od Pedra. Jen mi na konci přišlo, že je hodně tekutá, tak jsem dohustil strouhankou..po vychladnutí se mi zdá, že možná až moc :D. Zatím jsem odolal a eště ani jednu neotevřel, tak nvm.
Jak jsem již zmiňoval, v pondělí mi ještě chyběli zavařovací kleště, takže jsem naplněné sklenice otočil jen dnem vzhůru. Doufám tedy, že vše bude OK. Někde jsem slyšel, že u omáček to může být problém.. :dunno:

51863

51865

A tady jsou kompletní výsledky pondělního snažení..

51866

51867

Počin 4.
Rajčatovo - jablečná majda. Vařil jsem ji v úterý, páč mi v pondělí došli sklenice. Jak jsem již zmiňoval, tady jsem se řídil Erbenovým “receptem”, tak jsem zvědav na výsledek dvojnásob. V té doze od mixéru jsou rozšmelcovaná žlutá keříková rajčata a malá kréříková červená, která se mi nechtělo loupat. Zbytek rajčat jsem oloupal po zkušenostech s mamčiným lečem, kde mi ty šlupky vždy strašne vadily. Oni se stáhnly z rajčat a zakroutily do ruličky a pak to v krku bylo nic moc. Na základě této zkušenosti rajčata na vaření loupu vždy.
Když jsem byl koupit pár sklenic (snad nějaké ještě posbírám po známých, ať nemusím kupovat další), tak jsem si rovnou koupil kleště na zavařování, takže jsem tuto majdu (snad správný výraz, nvm :dunno: ) mohl pasterizovat (nebo je to sterilizace?).

51868

51869

51870

51871

51872

51873

Pro dnesek vse,
Tak at to roste a pali,
AS

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod Chozee77 » 16 srp 2018 10:33

Parádní práce s určitě ještě lepším výsledkem 😍😛👍😎
Naposledy upravil 1 dne Chozee77; celkem upraveno 16x.
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

AshenSugar
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: 09 led 2018 15:27
Reputace: 206
Obrázky: 0

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod AshenSugar » 16 srp 2018 11:42

Chozee77 píše:
16 srp 2018 10:33
Parádní přece s určitě ještě lepším výsledkem 😍😛👍😎
děkuji :). Jsem zvědav na košt :D. Snad ta 2 odpoledne v kuchyni za to stála..

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod honzek86 » 16 srp 2018 12:00

Super job :) taky budu muset začít, než mi to na těch keříkách uschne. Hele ty ulomený cayenny hlavně můžeš křupnout čerstvý a zelený ;) za sebe můžu říct, že tahle paprička je za zelena celkem dobrá. Na chleba s máslem, pěkně na kolečka :angry1: lepší než čekat, až dojde a přitom ztratí šťavnatost.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
gyver
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 27 říj 2017 12:16
Reputace: 825
Obrázky: 0
Bydliště: Novohrad 219m n.m.

Re: Ashenova prvni sezona 2018

Příspěvekod gyver » 16 srp 2018 12:57

Ak to nie je tajné, mohol by si prosím uviesť orientačný recept na utopencový nálev?


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host