Protislunecni folie

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Protislunecni folie

Příspěvekod honzek86 » 18 led 2018 13:26

Píšeš, že fólie filtruje UV, tzn. neviditelnou část spektra. Rostliny využívají běžnou barevnou část spektra (konkrétně bílé) - alespoň si nejsem vědom, že by užívaly vlny nad barevným spektrem, ale zkušenější mě možná opraví. Proto by jim ta fólie vadit neměla.

EDIT: Ale empirická zkušenost Chozee77 je zřejmě cennější, než teorie :) zjisti, jaké spektrum to filtruje a jaké propouští (ve vlnové frekvenci nebo délce).
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Protislunecni folie

Příspěvekod chris » 18 led 2018 18:24

Mám balkonový okna JZ, tak jsem se trošku zajímal před pár lety. Pokud tam nějaký dobrák následně nedejbože nenalepil něco jako zrcadlový folie typu Titan20xtra či podobné, který sice moc pěkně odrážej vedro, ale pustěj dovnitř jen cca 20% světla, což u novostavby bytu nastane fakt málokde, dost blbě by se projektantovi dodržela norma oslunění pro bytové prostory, tak tam bude nejspíš něco jako Optilite75 či ekvivalentní, která ubere cca 25% světa (což jižní orientace pro kytky hravě vykompenzuje) a za kterou mám v širší rodině ověřeno že kytky-pokojovky spokojeně žijí.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů