Bullets 2K18

Naše chilli papričky v roce 2018
Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Din0 » 15 kvě 2018 21:37

hlavně si myslím, že to už nehrozí, navíc mám květináče u baráku, kde bude větší teplota než na volném prostranství a krátkodobě by to taky zvládly :)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 16 kvě 2018 13:07

Jste mě uklidnili :) měl jsem pocit, že po ránu je venku docela velká kosa...

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 22 kvě 2018 11:30

Holky si zvykají na své místečko u fasády :) ještě musím přesadit do finálních 1l květináčků indoorovky a s přesazováním bude letos finito.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 22 kvě 2018 15:50

Nejenom kytky, ale i já potřebuji občas dobít baterky a vyčistit si hlavu od práce, případně dalších věcí. Takže příroda a kopce jsou ideální příležitostí. Jelikož jsem vášnivý turista (především vysokohorský) dal jsem si letos takové předsevzetí. Tím je aspoň jednou měsíčně vyrazit do hor. Kolem mého bydliště sice kopce jsou, ale akorát tak na nedělní procházku po obědě :D a já radši ty celodenní. Máme konec května a zatím se mi předsevzetí daří plnit...

Doteď jsem vždy chodil po značených trasách, ať už se ženou nebo s rodinou. Loni v létě mi kmotr při kávě v jedné kavárně ve Starém Smokovci (potkali jsme se tam úplně náhodou) vnukl bláznivou myšlenku turistiky mimo značená území. To má ovšem jedno velké ALE. V sezoně, která je od 15.6. do 31.10. se smí turista samostatně pohybovat jen po značených turistických trasách. Mimo sezonu pouze v dolinách = skoro nikde. Možností jak si prodloužit sezonu nebo se pohybovat mimo značená území je s pomocí horského vůdce. Tato možnost je neskutečně drahá, hold business je dnes na prvním místě, před poznáváním krásy hor. Ovšem to co následovalo během několika dní, jsem zatím ještě nikdy nezažil...

Ve čtvrtek se mi ozval kámoš horolezec, jestli si nevylezeme v pondělí někam na kopec. Říkám si proč ne, hlásí pěkné počasí a tak jsem mu potvrdil termín. Okamžitě jsem si vypsal dovolenou, která mi byla schválena a tak už nic nebránilo uskutečnění výšlapu. V pátek jsem si šel koupit úvazy s přilbou a půjčit mačky s cepínem. Večer mi oznámil, že mluvil ještě s jedním kamarádem a zkusíme zdolat Lomnický štít 2634m.

Den D
Den pro mě začínal budíčkem v 1 (což byl pro mě doslova horor). Potom rychle umýt, obléct a o půl 2 mě kámoš vyzvedával u baráku. S přestávkou na koupení dálniční známky a nějakých drobností jsme na parkoviště spodní stanice lanovky v Tatranské Lomnici přijeli kolem půl 5. Následovalo pořádné oblečení, neboť vzduch měl lehce přes 5 stupňů. Poté překontrolování batohů, jestli máme vše potřebné. Vyráželi jsme v 5 za jasné oblohy a vše šlo podle plánu. Během dvaceti minut jsme míjeli mezistanici Štart. Po dvou hodinách jsme dorazili na Skalnaté Pleso, kde jsme si dopřáli odpočinek a oddych. Během další hodiny jsme se vyškrábali na Lomnické sedlo, kde se nám ukázaly Tatry v celé své kráse. Za další půlhodinu se sněhová situace zhoršovala a tak přišla na řadu výzbroj v podobě úvazu, helmy, maček a cepínu. Zkoušeli jsme jít po stopách, které tady někdo zanechal, když šel nahoru. Nevzdávali jsme se... Z důvodu velkého množství sněhu (místy i po pás) jsme bohužel nenašli zajištěnou cestu na vrchol a v klíčovém okamžiku přišel mrak s mlhou. Takže jsme byli donuceni náš pokus ve výšce 2467m vzdát a vrátit se dolů. I přes neúspěšný výstup to byl pro mě neskutečný zážitek a posunutí svých hranic zase o kousek dál :)

47570
Naposledy upravil 1 dne Bullets; celkem upraveno 8x.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 01 čer 2018 08:14

Včera po příjezdu z práce a doplnění sil... jsem se vrhnul na přesazení posledních "fialek". Pak vzal do ruky nůžky a vystříhal z rostlinek květy s poupaty - naposledy od června to nechám plně v režii kytek. Jediná rostlinka, která se vyhnula tomuto zákroku je divoška Cumari Pollux. Tam netrpělivě čekám, až vykvete první kvítek :D nakonec jsem vše zalil dešťovkou. Jelikož byla skoro tma fotoreport doplním později ;)

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 05 čer 2018 10:17

Počasí si se mnou letos trochu zahrává a neustále mi staví do cesty nějaké překážky :angry: o víkendu bylo v plánu udělat poslední úpravy a konečně nafotit chilli. Jenže vše bylo jinak... V patek jsme se trošku narychlo zmobilizovali a jeli na víkend pryč. O to horší byl příjezd v neděli domů. V sobotu prý u nás bylo nesnesitelně dusno a kytky docela povadly. Místo příjemné večerní vláhy je čekalo neskutečné bičování lijáky, které se tudy přehnaly. Asi první pořádný déšť po dvou měsících... Takže jsem ještě večer resuscitoval 4 kytky ohlé až na zem. Preventivně dostaly oporu a přivázal jsem je, aby se to už neopakovalo. Takové ubožáky jsem přece nemohl fotit. OK vše vyfotím v pondělí, kdy se snad vzchopí a nebudou vypadat jako oškubaná kuřata. Včera bylo celý den krásně a zrovna, když jsem chtěl jít fotit, přišel jeden černý mrak a začalo pršet. Pak už se mi ven nechtělo, takže jsem nafotil indoorovky ;)

Habanero White
48130

Tohle byl takový prcek, kterého mi bylo líto vyhodit. Dostal 1,9l květináček a vypadá to, že se chopil šance. Bude to nejspíš moje TOP indoorovka :)

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 05 čer 2018 10:39

Následují okrasky, které dostaly 1,0l květináčky a budou hezky pospolu na jednom okně. Už mají i nějaké malinkaté papričky ;)

Calico
48131

Sangria Ornamental - světlá verze
48132

Sangria Ornamental - tmavá verze,
48133

Candlelight
48134

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Bullets 2K18

Příspěvekod Bullets » 06 čer 2018 15:49

A ještě jednou okrasky v 1,0l květináčkách... :)

African Devil
48279

Bird's Eye Baby
48280

Black Namaqualand
48281

Bolivian Rainbow
48282

Chinese Ornamental
48283

Pequin Orange
48284

Purrira
48285

Tabasco
48286


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů