TerasovaSahara - 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Tea Racer » 22 črc 2018 14:46

Hezké, škoda že tam nedáváš popisky, a nemáme to s čím srovnat.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 22 črc 2018 15:29

@Tea Racer: popisky jsou u fotek, přišlo mi zbytečné je kopirovat ještě do textu.

Ale když teď na to koukám, vzhledem k tomu že se popiska obrázku nepřebírá do textu příspěvku jako html alt text toho obrázku (což v důsledku znamená že nestači zašmejdit myšítkem nad obrázkem aby se zobrazila přes obrázek jako "pravoúhlá bublina"), tak by to možná nebylo od věci to tam kopirovat natvrdo.
I když zase, koho fotka zaujme, tak si jí asi proklikne, a tam už popisku uvidí. Tak teď nějak nevím :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Tea Racer » 22 črc 2018 15:53

Přehlednější a bez klikání (zvlast když tam je více fotek) je dát to do obrazku nebo nad nej, pod něj...

Lenka
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 05 led 2018 18:27
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava 940 m

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Lenka » 22 črc 2018 16:06

Máte to moc pěkný v nádobách. Můžu se zeptat, čím hnojíte? Mám všechno (rajčata, okurky, papriky, ačokču) v nádobách a je to jak na houpačce?! Mám pocit, že každý den něco zachraňuji?!?!?!?! Okurky, ty jsou vůbec hrůzy....vždycky, když utrhnu okurku, tak se rozjedou na chvilenku.......a pak zase děs. :D :D :D :D

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 22 črc 2018 17:31

@Tea Racer: ok, není problém. Někdy časem zkusím dát řeč s adminy jak moc komplikované by bylo doplnit tuhle fci aby se to nemuselo kopírovat ručně.

@Lenka: hnojení: používám mix organiky a minerálních vodorozpustných. Tj. při tom co po kytkách chci (navíc loňský substrát) bych se při hnojení jen ogranikou buď nedoplatil nebo nedohnojil a dostatek žížalího čaje bohužel nemám.
A naopak, hnojit jen minerálními vodorozpustnými taky nechci, základní NPK plus základní mikroprvky by sice dodali, ale nechci z toho mít plnou hydroponii, pěstování v půdním substrátu mi dává možnosti využívat i klasická hnojiva do půdy, která potřebují fungující bakteriální a ideálně i houbové půdní společenstvo.
Takže kytky dostávají takový kolotoč složený nejčastěji z nějakého kristalonu či hortilonu, nějakých hoštic a žížalího čaje (když zrovna nemám tak holt vitality komplex). Typy a koncentraci jak minerálního tak hoštic měním a upravuju dle průběhu sezóny a potřeby kytek. Koncentrace bývá obvykle poloviční až třetinová proti doporučeným, ale zato jí kytky dostávají důsledně alespoň jednou týdně. Tj. celé otočení kolotoče nesmí trvat déle než nějakých cca 15 dní, v maximu tvorby plodů to bylo spíše 10-12 dní.
Aktuální složení kolotoče mám: kristalon raj&pap - hoštické slepičince - vitality komplex.

Na list nedávám nic pokud nemusím. Což typicky znamená že musím dávát několik týdnů vápník kvuli některým rajčatům, takže když to už dělám, tak dostanou i mikroprvky (Wuxal sus Cal).

Ono je to u mne tak trochu nutnost, nemám prozatím zdroj na důvěryhodný odleželý kompost či ještě lépe vermikompost v potřebném množství. Kdybych měl a mohl oživit po loňské sezóně substrát řádnou dávkou (řekněme tak 1/3 celkového objemu) takto výživné organické hmoty, tak bych mohl nejspíš přikrmování minerálními výrazně omezit.

ad houpačka: jo, to bych znal :-) Ono v nádobách to asi vždycky bude alespoň z části takové, jednak proto že jak mají malý objem, tak si kytky nemůžou šáhnout kořeny někam dál když by se jim to hodilo...a pak taky proto že člověk má plnou kontrolou nad tím co kytky dostávají a s čím začínají sezónu. Takže když jim něco chybí tak se není na co vymlouvat, žádné "špatná půda"."asi steklo od souseda","holt jsem tu přes týden nebyl" atp. se nekoná, Člověk to má hned u bytu a kytky mu každodenně ukazují jestli jim připravil a udržel podmínky co se jim líbí :-)

btw, ten kristalon raj&pap není ideální (především cenově), ale optimální vodorozpustná hnojiva který bych preferoval coby anorganickou složku kolotoče se bohužel prodávají jen v 25 kg pytlích, to bych měl tak na 40 let :-)
Kdyby se chtěl někdo podělit a měl využití pro většinu pytle nějakého toho příhodného YaraMilla, Haifa, nebo třeba i hnědého kristalonu, tak mi pls dejte vědět.

Lenka
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 05 led 2018 18:27
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava 940 m

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Lenka » 22 črc 2018 17:43

Hmmmm. Moc díky za vyčerpávající odpověď. Toho jsem se bála, to všechno jim také dávám..........ale asi blbě :D :D :D :D. Buď moc, nebo málo.....jdu se nad sebou zamyslet. To je ta moje nedůslednost?!?!?!?! To tedy klobouk dolů před vámi pánové, máte to všichni v přehledu!!!! U mě to začíná bordelem v cedulkách (nechci říkat, že mi je stopro někdo vyměnil?!) a konče tím, že než donesu konve k foliáku, tak už nevím, co jsem do nich zrovna chlístla :D :D :D :D :D. A pak se divím.....

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 22 črc 2018 18:02

Ale kdepak, to je jen tím že jak mám jen pár kytek na balkóně, tak má každá péči jak jedináček.
Semtam se i v týdnu přistihnu jak když si ráno dávám na balkoně kávu tak dlouze dumám nad tím co která kytky asi potřebuje místo abych včas vyrazil postávat do pražských dopravních kolon. A že nám jich tu magistrát zajistil na léto požehnaně.
O víkendech nemluvě, to kytky vyloženě rozmazluju :-)

ad cedulky: vidíš, to jsi mi připomněla, chtěl jsem si už před pár dny dát do zápisků: když používáš pasirovací cedník na propláchnutí semínek před sušením, tak pořádně zkontroluj že za jeho obrubou neuvázli nějaké semínka než začneš proplachovat další odrůdu. Anebo se pak nediv co že ti to další rok vyrostlo :-) :-) :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Tea Racer » 22 črc 2018 19:28

chris píše:
22 črc 2018 17:31
@Tea Racer: ok, není problém. Někdy časem zkusím dát řeč s adminy jak moc komplikované by bylo doplnit tuhle fci aby se to nemuselo kopírovat ručně.
Neděláš to moc složitě? Ručně to musis napsat když uploadujes fotku, to je docela k ničemu. Jednoduše to lze napsat nad obrázek :-)
Nebo do obrázku z aplikace, což muže byt pro nekoho nepohodlné.

Jinak hezké to máš. :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti