TerasovaSahara - 2018

Naše chilli papričky v roce 2018

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 26 čer 2018 16:50

@Tea Racer: díky. Čert aby se v těch potvorách a jejich všemožných tvarech vyznal. Musím si dohledný době najít čas a zkusit dohledat nějaký ucelenější dokument kde budou i fotky těch nejčastěji se vyskytujících tvarů a zbarvení.
Letos mne zatím potkalo:
- zelenavá oválná (klasika kterou jsem jako dítě vídal past mravence)
- bělavá menší (že by mladší podoba té první?)
- podlouhlé bílé průsvitné (takže tedy svlek, netuším zda-li mladší verze vypadá stejně a jen je menší...)
- podlouhlé průsvítné s 2tečkami na jednom konci=oči: živá mšice (netuším zda-li jiný druh nebo jiné vývojové stádium)
- černá oválná věc vypadající jako maličký brouček, velikostí cca dvojnásobek proti klasické zelenavé oválné, co to bylo nevím, jako predátor mšic se to moc netvářilo, že by další vývojové stádium, dospělec třeba?)

@Kendy: Nezvážil. Díky. Tyhle mrchy jsem normálně freudovsky zcela vytěsnil z vědomí, jak mi zničily loni ke konci roku moji jedinou indoor jala kytku, první pokus o celoročku, tak se hlavě asi nějak ani nechtělo vzpomenout si :-O
A touhle dobou už by se klidně mohli vyskytovat.
Dík za tipy na přípravky na jahody a , Nissorun budu brát jako poslední ústupovou linii na kterou doufám nedojde, ale mít něco v záloze když nastane nouze veliká je potřeba.

Vemu to dneska podvečer důkladně NeemAzalem, obvykle používám venku nimbový olej, extrakt mám vyhrazen jen na použití v bytě, ale u jahod bude potřeba vzít důkladně i srdíčka rostlinek, mám pocit že olejovou emulzí bych je nejspíš trochu moc zalepil a trvalo by příliš dlouho než by olej v hlubinách trsů smyl nějaký déšt.
A uvidíme se, mšice by měl pořešit spolehlivě když to spojím s něčím typu opakování jarního vyčistění uschlých listů a květenství.

Ono je to někdy trošku náročnější učit se z jednoho květináče a prvního pěstování nějaké rostliny, kdyby člověk měl x kytek a několik řádků, tak by si prošel stav různých kytek v různých místech a měl co s čím porovnávat.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5418
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9091
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Tea Racer » 26 čer 2018 21:33

Ty musíš mít taky všechno :-)

Venku je poseto škůdci, zlate bytové pestovaní, tam jak si nezavlečes nic oknem (stačí sítě) tak je to ok, na balkoně jsem mel také mšice, šlo to neem azalaem a karanimbou, vypadá to už 14 dní ok.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 26 čer 2018 23:04

Njn :-)
Mravenci tu sice naštěstí skoro nejsou aby mi nosili mšice na kytky, ale né moc daleko na návětrné straně je ve stejné výšce nebo i o pár metrů výše nejedna koruna různých stromu, odhaduju že lecos mi balkón přinese vítr právě odtamtud když silněji zafouká.

ad karanimba mikro: prima, dík za info, jsem si říkal že se tě musím někdy optat jak ti zafugovalo, vím že jsi to tu někde nedávno zmiňoval že zkoušíš aplikovat.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 26 čer 2018 23:44

Podvečer nemělo smysl bojovat s mšicemi na jahodách, blížili se bouřkové mraky. Tak jsem místo toho než začalo pršet udělal pár fotek stavu plodů ke dnešku.

49061
49062
49063
49064
49069
49065
49066


49067
49068
49070
49071
49072
49073

a jak na to teď koukám tak jsem zapoměl cvaknout Lemon Drop a Aji Amarillo.

btw, indoor chin5col přehazuje barvy celkem svižně, smetanová trvá jen pár dní, dneska večer už má první plod 3. barvu, fialová-smetanová-žlutá :-)

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Bullets » 27 čer 2018 07:54

Hoj hele v tom tvém mšicím králoství bych viděl bílé mšice jako ty, které jsou těsně po svleku než se zbarví do klasické barvy ;) stejné to je například u cvrčků, sarančat i červů :)

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 28 čer 2018 23:02

- budu muset omezit ozobávání Aji Habanero. Jak první plody pomalu přecházejí ze zelené do žluté tak se sice pal teprve začíná rozvíjet, ale chuť už tam je. A je parádní, mám radost že jsem pro letošek zvolil baccatum jako hlavní téma, vůbec by nebyl problém ozobat kytku ještě dříve než plody stihnou plně dozrát, v téhle fázi chutná každému kdo ochutnal, včetně nepálivožroutek :-)

- Pardónky spolehlivě dodávají jednou na několik dní další várku dobroty, jsem docela zvědavej na celkový výnos a délku doby sklizně, zatím je to ze dvou kytek v jedné nádobě lehce přes 1/2 kg.

- přestože ulomenému Bajajovi zbyl vlastně jen kořenový systém, tak stačilo 71 dní a má první dozrávající plody. A přestože má k tomu ulomení ještě pozici směr sever, stíhá v pohodě být letos moji druhou nejranější odrůdou (po Galapagos a těsně před Datlo). Holt na velikosti záleží :-)
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 29x.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 29 čer 2018 09:21

chin5col: první plod má 4. barvu, fialová-smetanová-žlutá-oranžová :-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti