TerasovaSahara - 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2237
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Bacula » 01 čer 2018 21:45

Kryštofe, je to pech, ale KBX, i vše ostatní to určitě dá. Držím palce.
Bacula

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod padr » 01 čer 2018 22:05

Rajčata jsou plevel, stačí jim jen pár nových listů.

Zkus ještě zkontrolovat, jestli nedošlo k nalomení větví u paprik. Pokud ano, chtělo by to dočasně stáhnout páskou, aby zase srostly. Jinak se ti mohou definitovně ulomit, až budou obtěžkané úrodou.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 01 čer 2018 23:19

Mne loni takto velké kroupy minuly, nějaké sice byly, asi 4-5 krát za sezónu, ale nebyli větší než velké hrášky.

A velká klika je, že necelý týden zpět jsem si řekl že ajiny už fakt potřebují nějak lépe podepřít než byly, a prostrčil jsem skrz ně vodorovně bambusovou tyčku jako oporu a tu přivázal ke svislým opěrným tyčkám. Takže koruny sice dostaly dost nafrak, ale vítr nedokázal kytky položit. Kdyby té palbě byli vystaveny naplacato, kdyby to všechny listy a rozvětvení dostávali napřímo bez tlumení korunou, tak by nejspíš všechny na návětrné straně dopadly jako ty u Tea Racera na balkóně před pár dny, zůstali by jen holé stonky.

Ono to furt mohlo být daleko horší, odhaduju že ty největší co spadly měli tak 15-20 mm v okamžiku dopadu.
Opravdu průser začíná když padají kaštany, pingpongáče, a větší, to pak člověk neřeší kytky ale rozbitá okna auta a střešní okna, kastle auta pak vypadá jako dobrý základ na výrobu valchy...afaik loni něco takové spadlo necelých 20 km odsud.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 01 čer 2018 23:53

@Bacula: dík. btw, s tou mojí rajčatovou proplétačkou do mřížky je sice fakt skoro každodenní práce s naváděním a uvazováním, ale dneska se to vyplatilo, hlavní várka rajčat odolávala palbě jako jednolitá stěna, takže to odnášeli hlavně povrchové listy.

@padr: dík moc, tohle by mi nedocvaklo, zitra určitě zkontroluju, jak se kytky budou rovnat zpět za světlem do vertikální pozice tak bude dobře poznat jestli některý stonek není podezřele ochablý, včasná bandáž by mohla hodně zachránit.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 02 čer 2018 16:49

Dneska je tu opravdu nádherné počasí, tak jsem chvilku jen seděl, kontroloval jestli jsem nepřehlédl ještě nějaký následek krupobití, kochal se, a pozoroval práci všemožných vosíků a vosiček během vyhledávání a likvidace ssavých škůdců. A už je mi jasné proč se ty mrchy mšice usídlili právě na numexce. V jejich nejmladších zvlněných, svinutých a hustě nasazených listech je mají letavý predátoři dost problém najít a dostat se k nim. A jak ty mrchy začnou sát, tak se listy zkrabatí ještě více, různě se deformují a vydouvají, a tak vytvoří kulovitý dutý prostor ve kterém se ty mrch můžou zcela bezstarostně krmit a množit.

Tohle budu muset v příštích letech u chinesek se zvlněnými listy pohlídat, když už vím na co dát pozor tak to nebude těžké.
Zítra už by mělo být jasně patrné jestli a jak moc zabral nimbový postřik.

Letos holt bude mít numexka zpoždění cca 15 dní a přišla o všechny první květy, jak jsem to neodhalil včas během prvních pár dní napadení, tak jsou místo zárodků plodů jen deformované patvary.

Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Bullets » 04 čer 2018 09:16

chris píše:
01 čer 2018 16:49
@Bullets: kupoval jsem loni, za 235,- ho ale v manipura.cz bylo 0,5 litru, nikoliv 0,1. :-) To mi na pár let vystačí.
Aktuálně ho ovšem u nich v nabídce letmým pohledem nevidím (může být dáno třeba jen nabídkou dle sezóny), takže neporadím.
Takže máš přesně ten co jsem tady postnul?

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 04 čer 2018 10:50

@Bullets: Pokud myslíš za studena lisovaný olej tak ano. Pokud myslíš konkrétní značku výrobce tak nikoliv.

Toyo232
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14 kvě 2018 11:43
Reputace: 10
Obrázky: 0
Bydliště: Ostrava-Brno-Beskydy

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Toyo232 » 04 čer 2018 13:23

Prosímtě nevíš jestli ti ten olej taky tuhne když je chladněji? A jak vypadá vizuálně, zajímá mě hlavně jestli je čirý nebo zakalený, eventuálně nějaké nečistoty a sraženiny v tom.
Ptám se hlavně abych si představil rozdíl mezi těmi oleji které se prodávají v zahradnictví a oleje které jsou určeny pro aplikaci na kůži např. z manipury. Cenově to vyjde když vezmu v potaz rozdílně ředění, v podstatě stejně.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů