TerasovaSahara - 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 08 dub 2018 14:33

Smutnice: pravda, všechno zlé je k něčemu dobré, zrovna jsem dokončil pravidelnou nedělní zálivku a narozdíl od minulých týdnů stačilo pár dní slunce a tepla a nestartovala při zálivce z kelímků ani jedna :-) Aby taky né, kytky vypily za dva dny více než obvykle vypijí za 4 dny.

A když už ty potvory zmiňuju:
- hnojivo proti smutnicím Floria: po 7 týdnech bych řekl asi takto: relativně spokojenost, řešení problému to není, ale trochu pomůže. Kdybych měl jen květináčky tak asi byl celkem spokojen, kelimky kde jsem ho nepoužil je přitahují zjevně více než ty kde jsem ho použil. Tím že mám i vetší samozavlažovák kde se mohou neustále líhnout, tak je to takový "zákopový boj", zvítězit se nedá ale na prohru to taky není (když to člověk doplní pár lepovými deskami).
- loni na podzim se mi do toho nechtělo, ale pokud na konci letošní sezony půjde jeden truhlík s vybranými kytkami dovnitř na celoročku, tak dostane zásyp křemičitým pískem, je to asi jedinná metoda jak nad těmi potvorami bez chemie zvítězit (nejen) při použití samozavlažováku, a po letošní zimě už vím že truhlík je plně použitelný i indoor.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod Tea Racer » 08 dub 2018 14:39

Samozavlažovák je spíš hromadný hrob pro ně. POkud preliji kytku, dole pak ve vode vidím po par hodinach par utopenych smutnic. Pokud se zaléva spodem, tak smutnice nemaji šanci, ale mam tu tolik sazenic kde jednu zalévam obden a druhou jednou za tyden, že se to nedá. Je jich tu pár, když chci mit mesic ci dva uplny klid, tak postrikam substrat neemazalem a je klid! Zatím netreba a naopak už jak to venčím je jich minimu.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 08 dub 2018 15:06

Tea Racer píše:
08 dub 2018 14:39
...když chci mit mesic ci dva uplny klid, tak postrikam substrat neemazalem a je klid!...
Díky za tip! Tohle mne včas nenapadlo, resp. pak už jsem se do toho nepouštěl jak mi v truhlíku od konce ledna furt rostl nějaký ten polníček, salát, pažitka, bazalka,... pro průběžné použití v kuchyni. Tohle se bude na konci sezony hodit.
S tím zaléváním spodem souhlas u klasických menších květináčů, ale přesně jak říkáš, není místo pro to aby člověk mohl mít všechny sazenice v květináčích s podmikami tak jak jsem to měl loni. U velkoobjemového samozavlažováku bohužel, kapilární vzlínání i docela vzdušným mixem jim bohatě stači k tomu aby se spokojeně líhly.
Ono co se chilli kytek týče tak už je to fuk, jsou dost velký na to aby je larvy smutnic mohly nějak významně ohrozit. Ale to létavé dospělé stádium bylo v bytě někdy fakt otravné.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 09 dub 2018 22:26

:bashead: Rajče předskokan je živou (jakžtakž) výčitkou toho jak jsem zcela zanedbal aklimatizaci na slunce, spálených listů má opravdu hodně.

:-) Chilli předskokan Mulato Isleno se při stejné míře oslunění, ale pod nejlehčí netkankou, spokojeně aklimatizuje už 4 dny a noci na vnější podmínky a přesazení, kytka i listy vypadají zcela zdravé. Teď ještě kdyby tak ty současné teploty chtěli vydržet až do půlky května...

:shoot: Období stavby hnízd vos a vosíků je v plném proudu, zítra nebo pozítří budu muset, jako každý rok v této době, poprvé popadnout protivosí chemickou výzbroj a důrazně jim vysvětlit, v jaké vzdálenosti budou hnízda pod hřebenáči a na podbytí už tolerovány a ve které části střechy fakt žádná hnízda stavět nemají. Btw, před několika lety jsem během jara zanedbal a pak jsem nevěřícně zíral jak se pokoušejí stavět jedno z hnízd dokonce i v plastovém rámu okna, moc se jim líbili jako vchody ty kulaté otvory pro mikroventilaci.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 10 dub 2018 14:44

Chinese Five Color přesazena do finálního, jsem zvědavej jaká bude, indoor v litrovém květináčku.
46388

Třicet dní od výsevu jsem zkusmo přesadi první rajče, abych viděl vývoj kořenů v 0,35 l sadbovacím. S novými květníčky spokojenost, kořenový bal jsem nefotil ale je pěkně rozvinutý, nikde žádné nevyužité kapsy či naopak kruhování, vlhkost rovnoměrná. Zařazuju nastálo. Kořenový bal je tak akorát i u největších rajčat, přesazení ještě není nutné, ale už se to blíží. Jako limit bych pro ně viděl cca 38-40 dní od vyklíčení, pak už by byli vyloženě nouzovka.

46389
Nezdá se to, ale nejmenší a největší rajče dělí od sebe pouhých 7 dní v datu výsevu (všechna jsou 30 nebo 23 dní od výsevu).

46390
Rajče 30 dní od výsevu, Aji 60 dní od výsevu, topnuté.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 10 dub 2018 21:55

Oddíl průzkumníků hlásí: i přesto že je teprve duben, tak:

- pokud se páníček zcela vykašle na otužování na slunce, dopadne to s námi takto:
46411

- když se otužování neodflákne, můžeme v první půlce dubna po pěti dnech a nocích venku vypadat takto:
46412

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 11 dub 2018 22:24

Předpověď hlásá na na zítřek a pátek polojasno resp. zataženo s občasnou přeháňkou, tak Mulato dnes večer odkládá slunečník. Uvidíme jestli 6 dní v netkaném polootevřeném iglů (za dost slunečného počasí) stačilo na plnou aklimatizaci na venkovní světlo.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: TerasovaSahara - 2018

Příspěvekod chris » 12 dub 2018 16:25

Dělá mi radost že jak název vlákna tak i hlavní problém k řešení jsem si vybral a popsal už loni na záčátku správně.
Zato ale kalendáři co mi tu visí na stěně se mi nějak nechce věřit, opravdu je teprve 12. dubna a půl čtvrté odpoledne??
46458


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti