Erbovo pokročilé chillenství 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Bullets
Stálý člen
Příspěvky: 1010
Registrován: 01 bře 2015 20:51
Reputace: 643
Obrázky: 0
Bydliště: kajsik v Goralii

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Bullets » 10 dub 2018 19:39

Každopádně pozorně sleduju Rhobdoideum jak se s ním popereš ;) pokud si dobře pamatuju Holu jí začal pěstovat později a plody už nestihl (opravte mě pokud se pletu) :)

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 14 dub 2018 15:31

Zdarec přátelé. Tak jsem se dnes vrátil z čtyřdenní návštěvy Budějic, kde jsem byl přivítat na světě, nějčerstvější přírůstek do rodinného klanu, ostrou a čupr papričku Sáru.( Možná po ní pojmenuju cross, abych byl světovej ) A hned jsem se pustil do díla, složil jsem minifoliáček a šup tam s papričkama a aby se nepřipálily tak jse je radši trochu zakryl. Taky jsem provedl preventivní postřik nimbovým olejem, tedy emulzí z něj vytvořenou. Počasí zdá se přeje, takže budu hbitě přesunovat další holky z vrátnice do mezistanice veranda a letnění ve foliáčku.No a blíží se srázek v Dachovech a pak už to pojedeeeeee.Čusík a chilli zdar :thanx: :wave: :tiphat: 4649846499465004650146502
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 17 dub 2018 20:21

Zdarec, zase jsme pár dní ukrojili k vytouženému termínu kdy budem kytky vysazovat ven. V noci na dnešek a dneska znovu ,už jsem nechal lopušnice nocovat ve foliáčku, teploty kolem 10C by měli být v pohodě, přes den je opatrně učím na sluníčko. Dnes jsem zas dotlačil domu 4 sáčky substrátu, uvidíme možná bude stačil, mám celkem 240 lt novýho a nejméně tolik loňského ošetřeného vápencem a ten ještě prohodím granulemi hnoje.Už mě samozřejmě svrbí ruce, zabořit do hlíny tak alespoň vymýšlím blbosti a jednu trpitelku jsem odsoudil do litrovýho džbánečku. :thumbup: Teď mě čekají tři dny v práci tak zas pořeším kytky tam, mám ještě cca 40 kousků po světlama jinak už vše u oken. Pár kytek a omáček :angry1: jsem prodal na burze, pár jich ještě půjde do světa, :dunno: musím si ještě zrevidovat počty annumek a sladkých Palerm , no celkově už se to pomalu pomaloučku začíná dostávat na startovní čáru venkovního pěstování. Na závěr tři aktuální fotečky a přeju všem hodně zdaru.466174661646615
:wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 18 dub 2018 07:48

No nazdar. A teď mám dilema. Devět ,,lajků" přes noc to je docela pecka. :thumbup: :thumbup: Nevím, jestli si mám poklepat pravou rukou na levý rameno, který mě zničeho nic po probuzení bolí-asi přeležený krk. :dunno: ( V určitým věku, mě každý den pobolívá něco jiného a ňák si nemůžu zvyknout, že lepší to nebude)
A nebo.... se zapýřit a v duchu poděkovat paní učitelce, že mě dost slušně naučila psát jednoduchý krátký texty. Asi obojí, zatím poděkuju Vám, vážení chillenci,za přízeň. Píšu tady rád a budu se snažit pokračovat v stejném duchu, nejvíc se těším, až budou pěkný fotečky květů a plodů. :beee:
Takže chilli a pěstu zdar . :thanx:
:megalol:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Skřítek 7
Stálý člen
Příspěvky: 94
Registrován: 23 bře 2018 19:52
Reputace: 117
Obrázky: 0
Bydliště: Chrudim

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Skřítek 7 » 20 dub 2018 11:37

Jako nováček na fóru se postupně dostávám i k těmto vláknům a učím se i tady :-) Tvůj úvodní nezdar, resp. jeho rozbory mi odpověděly na podobné komplikace v úvodu letošní sezóny. Už tam jsem se rozhodl, že přebytečný substrát z předešlého roku nasypu radši našim na chalupě do kompostu. Taky mi toho spousta nevešla, protože to bylo furt suchý. Potěšilo mě, že jsem odhadl dobře, že část chyby bude i v substrátu ne jenom ve mě :-) Jinak krásně ti to roste.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 25 dub 2018 08:48

Zdravím zhruba po týdnu. Včera mi to už nedalo a taky mi pořád vrtalo hlavou, jak jsem na tom se substrátem. Mám několik pytlů loňského ošetřeného substrátu a cca 250 lt nového. Tak jsem si řekl, že nic nezkazím, když vytáhnu nádoby a do každé dám zatím necelou polovinu obsahu starého, nádoby naskladám do sebe a to celé mi ulehčí práci při finálním výsevu a taky mi pomůže odhadnout kolik to spolkne nového. Vyhrnul jsem rukávy a pustil se do toho. Co je na tom však zajímavý, jaký byl rozdíl v jednotlivých pytlích, v tom jak substrát pracoval přes zimu, venku na zahradě. Měl jsem v podstatě dva druhy pytlů, jeden pevnější černý a druhý trochu slabší šedý. Na barvě tedy nezáleží, ale zjistil jsem, že ty slabší se zřejmě při manipulaci a plnění někde nepatrně poškodily a k zemině mohla vlhkost. Byl tedy jakože vlhký ,ale jak se pěkně rozložily zbytky kořínků a po promíchání se i ty vápencové hrudky uplně vytratily, prostě jsem vždycky trochu promíchal a parádní konzistence, jestli se dá tohle slovo použít, když tak tedy struktura. V těch pevných pytlích, které mimochodem přišly na řadu později, mi přišlo, že substrát přezimoval, ale je ve stejném stavu jako na podzim. Zpětně.....s tímhle počítat vysypal, bych to dohromady a promíchal, jenže už mě přemohla lenost, leč možná to ještě udělám.
Proč to píšu, možná se tím někdo poučí, pak že není substrát jako substrát, nejen nový ale i starý a že když se to tedy šikovně, podle selskýho rozumu namíchá, dá se !! Chemické složení až tak člověk neovlivní, ale namíchat si dobrou zeminu i s použitím loňského substrátu je výhodné a v našich silách. Ještě dodám, že než to budu finálně míchat, dodám naspodek trochu granulovaného hnoje a nemůže to mít chybu. Tak mi kluci a holky držte palce, ať si tu neklepu na rameno zbytečně a za měsíc a půl nebrečím jak želva. Věřím, že nikoliv, dělám to opakovaně, ale člověk nikdy neví a zvláště ty ,,nové" substráty dokážou překvapit, mnozí to znáte.... ověřená značka a vloni paráda letos výbuch. Jinak čert aby vzal ty ,,ledový" muže, počasí letos sice vypadá příznivě, že by ani nemuseli P+S+B mrazit, ale spolehni se člověče na věci mezi nebem a zemí. Navíc negativně ovliněný druhem který si říká Homo sapiens. Ještě k těm přípravám a kytkám v pohotovostním režimu. Včera jsem vlastně zrevidoval i počet a stav nádob, tak jsem spočítal i kytky a teď si to srovnávám v hlavě. Mám 5 kýblů 25 lt, 5- 15 lt a cca 25 desítek což při počtu cca 90 kytek nevychází, takže budu něco dávat po dvou a pár kytek půjde do 5-7lt nádob, který mám nějaké ještě k dispozici. Zkusím ještě něco odlovit. No letos opět rekordní sezona,a to mám ještě akvizice ve vrátnici a blízkém okolí, ale to už je jiná píseň.Takže doufám, že jste si početli a ukrátili si tak čekání na ostrý start sezony a chilli zdar. :firychil:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
BlueShark
Stálý člen
Příspěvky: 1139
Registrován: 18 zář 2014 07:49
Reputace: 252
Obrázky: 0

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod BlueShark » 25 dub 2018 12:40

V těch 25l si měl co loni, zdali to mohu vědět. A neříkej že nohy ve vodě v pařácích :)

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 01 kvě 2018 16:02

Zdarec. :thumbup: Dnešní příspěvek bych nazval : ,,Včera, dnes a zítra aneb Zmrzlíci nebudou, tak na co čekat." Ač makám v práci tak po chvilkách peru ven první předskokany, ale v minifoliáku, jako by sazenic neubývalo. :dunno: A obkládám už i vrátnici, okna s truhlíkama a tak. Well a aktuální foto. :firychil:

Doma:46910469094691146912

Vrátnice:46913469144691546916

:thumbup: :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů