Erbovo pokročilé chillenství 2018

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Lexter » 12 úno 2018 22:31

Trochu na to koukám, jako tele. Opravdu pěstuješ takovou hromadu pod 18w prdíkem? Mám fórum prolezlé skrz na skrz a jedna informace se opakuje. Cca 5000lm na metr čtvereční. Toho ale tato zářivka dozajista nedosahuje. Jakpak to tedy je?
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 13 úno 2018 11:00

Re: Lexter.

Opravdu těch hodnot, které uvádíš, moje osvětlení značky ,,Co dům dal" asi nedává. Nemám sice v každém boxíku jen jednu zářivku, která dává asi slabý litr lůmenů, ale mám tam jestě přídavnou úsporku ta by měla možná dávat necelých 1500 lm takže dokopy se síla světel v mých ,,výtvorech" pohybuje tak na polovině tebou udaných 5000 lm na metr, což je podle mého názoru sice hezký číslo, možná trochu zbytečný žrout energie. Ano, asi by to rostlo líp pod většími hodnotami, mě tohle tak nějak stačí, dokážu pod tím sazenice připravit do dobrého stádia k venkovnímu finálnímu přesazení. Všechno je o možnostech, vycházím z toho co mi podmínky (hlavně prostorové) dovolí a ano mohl bych do těch světel vrazit pár peněz a koupit si třeba led panel a další vychytávky, ale mě i možná i uspokojuje ta ,,samovýroba" a co dům dal. Bylo by to na delší řeč a polemiku, pravda je že každý další rok přemýšlím o vylepšení a pravdou taky je, že bych si dovedl představit a zrealizovat něco většího a kvalitnějšího za jiných podmínek a taky ovšem za jiných nákladů. Třeba až budu v důchodu, pokud se ho dožiju....tady se taky podmínky a hodnoty mění v neprospěch. Zatímco ve čtyřiceti jsem měl k této metě dvacet let s vyhlídkou cca 70% průměrného příjmu, dnes v sedumapadesáti mám ještě stále sedm let a 5 měsíců s realitou příjmu poté ,se ani nemá cenu zabývat, vzhledem k tomu co vlastně udává průměrný příjem.......... :dunno: :dunno:
Třeba mi to hobby do té doby vydrží, tak bych pak mohl třeba rozjet nějaký projekty jako třeba skleníky apod. :thumbup: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod honzek86 » 13 úno 2018 11:57

Já když vidím, jak se ta meta posouvá, tak ve svých třiceti raději s důchodem ani nepočítám :) zřejmě budu muset makat, dokud neumřu na opotřebování. Takže si piluju zdraví papričkama a cvičením, aby mě v šedesáti nedostihla dna, artróza a cukrovka, protože pro mojí generaci to zřejmě bude za 40 let znamenat pojít na ulici v prachu a špíně, i přes nehorázný odvody na sociální pojištění :shit: Nebo to bude jako za mojí prabáby ... o rodiče se zase budou starat jejich dobře vychované ratolesti :cap: :music: :thumbup:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 13 úno 2018 18:15

Re: Třicetiletý Jůůra-Honzek :firy:
Když tě nepostihne dna a cukrovka, tak s umělými kyčlemi si doběhneš k urologovi, aby ti dal něco na prostatu, potenci a vitalitu, neboť přípravky typu Red 3 si při svém spoření k důchodu a na stará kolena, nemůžeš dovolit, neboť si doplácíš na léky páteř, kupuješ si předražený brejle a o tvůj chrup pečují nekřesťanští stomatologové. Tak a teď včíl mudruj kámo, vlastně nemudruj máš ještě hafo času...... :jalapeno: :naga: :chipotle: :jolokia:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod honzek86 » 13 úno 2018 21:46

No a na tohle všechno prej pomáhaj papričky :thumbup: začal jsem s nima včas, snad to bude fungovat :veryhot:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 15 úno 2018 09:57

Zdarec přátelé. Fiasko ze zpackaného výsevu je zdá se zažehnáno. Každým dnem žížalky sílí a natahují lopuchy vstříc životadárným úsporkám. Včera nezbytná kontrola, na skok jsem zaskočil do práce zkontrolovat stav, zalít a nedalo mi nevyblejsknout aspoň dvě fialky, které mě zaujaly jak se vybarvují. Proti loňsku jsem tedy s chineskama asi pár dní pozadu, zato annumní školka je ve velký pohodě a oproti loňskému propadu, kdy jsem měl i málo Jalapeň a sladkých Palerm jsem hodně spokojený. Zdar a hodně lumenů pidižvicím i lopuchňám. :wave: :tiphat:
4487344874
Naposledy upravil 1 dne Erben61; celkem upraveno 16x.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Hornas
Stálý člen
Příspěvky: 165
Registrován: 04 říj 2017 00:36
Reputace: 91
Obrázky: 0
Bydliště: Světlá nad Sázavou - Vysocina

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Hornas » 15 úno 2018 10:23

Držím pěsti. A zjistil si, čím to bylo, ze první vysev byl takové fiasko? 🙈
:jolokia: :chipotle: :naga: :jalapeno:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erbovo pokročilé chillenství 2018

Příspěvekod Erben61 » 16 úno 2018 10:50

Hornas píše:
15 úno 2018 10:23
Držím pěsti. A zjistil si, čím to bylo, ze první vysev byl takové fiasko? 🙈
Domnívám se že v tomhle případě, za to mohla spořivost a důkladnost. Abych to rozvedl, měl jsem skoro celý pytel loňského výsevního substrátu, který vyschnul, sice jsem ho zvhčil ale....... dále jsem zřejmě trochu přepískl dobu pečení. A teď jedna zásadní věc. Oproti staré selské logice, kdy se semena dávají do země, se člověk třeba i tady dovídá, že na vyklíčení není třeba zem,s jejími ,,výživnými" hodnotami, ale že se dají udělat sazenky třeba v rockwoolu, v papírové buničině ap. tak jsem si řekl, že na tom ,,klíčícím" substrátu není co řešit, důležitý je ten, do něhož to budu potom přepíchávat. Možná tedy závěr k tomuto trochu nesrozumitelnému výkladu.....stalo se to, že mi ono médiium, tedy ten starší a přepečený substrát, vůbec nechtěl vázat vodu, co jsem zavlažil se vzápětí v pařníčku odpařilo do vzduchu a milimetr pod povrchem bylo sucho jak troud, což jsem ovšem zjistil, až když už to trvalo dlouho bez známek klíčení a žačal se v tom vrtat. možná by to i tak vzešlo, pár jich tedy vylezlo, kdybych semena vkládal mělčeji. No stalo se a z celého tohohle martiria plyne poučení, že člověk se má pořád co učit, dále že kombinovat nové poznatky se selským rozumem nemusí být jednoznačné a jednoduché a závěrem, že chybama se totiž učíme nejlíp.
A pokud toto pojednání bude někdo číst a nedej Bože by si chtěl si z něj něco vzít, nechť ví, že se tedy vyschnutím, namočením a ihned následným přepečením změní schopnost substrátu vázat vodu, možná kdybych to zvlhčil, nechal pracovat a znovu zvlhčil atd atd bylo by to jinak.
:dunno: :dunno: :dunno:
PS: Nejdřív se mi moc nechtělo to rozebírat, pokud to však někomu pomůže vyhnout se chybám, tak jsem tento myšlenkový striptýz udělal rád. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů