tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Naše chilli papričky v roce 2018
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod chris » 25 črc 2018 13:12

Vždycky když vidím tvoje fotky kytek (ta Cajamarca celkový je typický příklad), tak mne napadne: kde ten chlapík sakra bere v létě sněhovou nadílku :-) :-) ...moc jim to proti bílé netkance v tom šikmém světle sluší :thumbup:

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 25 črc 2018 15:22

Dík, po delší době snad bude už i nějaký update, času není mnoho. Jsou prázdniny, tak vymýšlím zábavu a výlety pro synátora, ať se nenudí doma.

Netvrdím, že bílá netkanka je to nej, ale rozhodně se osvědčily všechny a do budoucna už nikdy jinak. Bílá má urychlovat zrání, což se nepotvrdilo, pomalu dozrávají zatím jen žluté cayenny.

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 29 črc 2018 22:27

Zdravím všechny :tiphat: , po dlouhých 3 týdnech je tu konečně nějaký náznak oživení mého vlákna. Po návratu z MORu jsem měl syna na delší období, tak jsem musel plánovat výlety, koupání, zábavu atd., času bylo méně než jsem myslel a večer se mi už nechtělo ponocovat u počítače a nahrávat fotky.

Takže úvodem nějaké to obecné info.
Venku na záhonku všechny chilli kytky mocně kvetly a mají nasazeno spousty plodů, některé již konečně dozrávají, tak je postupně zpracovávám.
Rocota v polostínu krásně kvetou, bohužel je neudrží. Pouze Peruvian Red má nasazeno na jeden plod, bedlivě ho hlídám každý den. Nepočítal jsem letos s plody, když šli z domu ven, lehce se zabrzdili, příští rok to snad bude lepší.
Fóliák - všechny rostliny plodí o stošest, některé brzdy mají jen malé plůdky, tak dojdou potom doma. Ke dnešnímu dni mám již jen 3 kytky, které se zasekly a neplodí, jde bohužel o Naganero F4 (to mě kaká nejvíc), Brown Bhutlah a čokoládové Haba. Mají květy, takže je dávám ráno z fóliáku ven, aby se trochu ochladily a květy neshodily. V těchto pařácích všechny kytky odpoledne vypadají, že snad chcípnou, i když je otevřeno dokořán, je tam neskutečný vedro. Na druhou stranu je to pozitivní pro dozrávající plody, každým dnem je jich víc a víc...

Aji White Fantasy
50814
Black Pearl
50815
Cajamarca Chilli
50818
Cayenne Yellow
50819
Pimenta Diomar
50820
Genghis Khan Brain
50822
Jolokia Peach
50826
Mystery Peach
50828
Nagabrain Choco
50829
Serrano
50830
TSM Yellow ... zřejmě nějaký renonc, no ne???
50832
TSM Red
50833
Dorset Naga koupená ve výprodeji v Bauhausu za 19Kč, plodí jak o život
50821

Letošní první ochutnávky proběhly se střídavým úspěchem. Jako úplně první šel na řadu Pequin (bohužel), pal odpovídající, chuť divná, dokonce jsem chvíli přemýšlel, jestli potupně nevrhnu. Následoval Pimenta Diomar, mňamka. Do třetice jsem teda přitvrdil a v pátek k večeři do zapečených toustů jsem si kromě pár kapek omáčky dal i čerstvou červenou TSM, no to už teda bylo jiný kakao. Na start sezóny jsem to přehnal, padlo i pár nadávek. Dnes už to nebylo tak hrozné.

Ale abych se jen nechlubil, mám i problémy. Když pominu zabržděné rostliny, mám zde jedno Habanero Ivory, které se od mého návratu domů před 3mi týdny tváří všelijak. Nejdříve mu zčernaly a zaschly nové výhonky, teď se již přidávají fleky na plodech. Podmínky má stejné jako včichni ostatní, takže teda nevím...

50824
50825

Jinak jsem zatím s letošní sezónou spokojen, jestli to všechno dozraje, tak se z toho asi po...., páč nebudu vědět co s tím. A také doufám, že pár nejhezčích kytek, pokud se zadaří, vezmu na Vypalovák do tomboly. Pokud bude něco extra fajného...

To je pro dnešní večer vše, pokračování příště. Budu brát kytku po kytce, tak to bude na dlouho :thumbup: .
Palu zdar!!!

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Erben61 » 30 črc 2018 05:59

Zdar chlape. Neboj, brzdy který nás straší máme všichni, ještě je pořád čas, někdy se povede a rozplodí se i v srpnu. Mě například přímo se..u dva slavný Valar Morghulisy jsou to košťata, jeden má zatím asi tři mini plody a druhý ani ťuk. Píšeš o kvantech Jalapeň, tak ty u mě hrůza, lezou z toho děsný kukačky, budu muset vyházet starý semínka a koupit na podzim od nějakého ověřeného zdroje něco novýho.Jinak to máš v lesku a rád tě na Vypalováku uvidím. Hodně zdaru, :respect: a čusík :wave: :tiphat:
PS: A ty Ivory tohle někdy dělají, nevím co to je, občas je pár plodů s flekama, jestli tomu chybí nějaký prvky, těžko říct, měl jsem je dva roky po sobě.
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 02 srp 2018 15:40

Zdravím všechny :tiphat: , jak jsem slíbil, tak činím. Takže dnes jsem tu s menším updatem, aby jste viděli, jak to tady pomalu roste a vybarvuje. Fotky jsou ze včerejška, nicméně dnes už to zase vypadá trochu jinak, barviček ve fóliáku i mimo přibývá. Podle Pedra jsem udělal 2 várky švestkové majdy, pak jsem dostal další švestky, takže proběhla třetí varianta, tentokrát kromě zkaramelizované cibule zcela bez zeleniny, lehce pikant díky RoF, ale zase vytuněná lahvičkou slivovice.

Páč to každým dnem zraje víc a víc, nastává doba dalších omáček, teď přijde na řadu řepová a hlavně rajčatová. Taky pomalu udělám lobo nálev a začnu to sázet do skleniček. Ale dost keců, teď jsou tady nějaký ty fotky:

Thanksgiving
51035
Filius Blue
51028
sprclá Carolina Reaper
51034
Habanero Kukulkan
51030
Fatalii Mustard
51027
Genghis Khan Brain
51029
Naganero Srorpion Caramel od loba konečně začíná plodit
51033

No a protože už to zraje, pomalu přicházejí další a další ochutnávky, Serrano, Habanero White Long, Habanero Ivory a třeba tato:
Mystery Peach.
Co k tomu říct, semínka mám od Golonky, nicméně letos mi vyrostly nádherně červené, je to dle popisu nestabilní hybrid, což se potvrdilo. Původ je od White Hot Peppers. Pal odpovídá tomu, že je to zřejmě hybrid Pink Tiger X Reaper. Píšou velmi produktivní, ccož potvrzuji. No zaškytal jsem si, to jako jo...
5103151032

Pro dnešek vše, další foto bude následovat. Mějte se fajně!!!

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Pedro » 02 srp 2018 22:04

Máš to parádní! Krásně ti to hraje barvami... Nejvíc mě dostala tvoje krásná Black Pearl (nádherná tmavá barva), Jolokia Peach a Habanero Kukulkan. Ty se mi u tebe líbí nejvíc.
Omáčky už jedu taky, meruňka a teď švestky. No ataky jsem dostal blumky, ty proběhnou zítra. Jinak švestková a hrušková jsou u mých známých nejoblíbenější (a v rodině taky).
Tak ať to kolego roste a dělá radost...

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 03 srp 2018 14:39

Díky za pochvalu, tak snažím se :thumbup:

Při pátku dáme zase pár fotek, ať se něco děje. Focení probíhá vždy ráno max. do 10ti hodin, pak už kytky v tomto počasí vypadají jak v posledním tažení. Jelikož horka pokračujou a neprší a neprší, musel jsem kompletně vyklidit fóliák, je v něm teď pouze zázvor. Ostatní se vyhřívá na slunci a osvěžuje občasným závanem větru. Vevnitř to schne vše rychleji, spousta kytek stále kvete nebo nasazuje a vevnitř to všecko zasychá.
Pro dnešek jsem teda vybral tyto odrůdy:

Jolokia Peach
51063
Jolokia Peach detail - no není nádherná?
51064
Nagabrain Choco
51065
Trinidad Peach??? Soudruzi zřejmě někde udělali chybu...
51067
Habanero Neon
51062
Bahmanian Goat
51060
Habanero White Long - příští rok jasná okenní indoorovka
51061
B.O.C. - pár plodů už taky má, ale stále nakvétá víc
51059
Pequin
51066

Toť vše, zítra odvážím syna a mou ségru na týdenní dovolenou, tak bude snad víc času zase na nějaký fotečky a kecičky kolem...
Palu zdar!!!

Uživatelský avatar
Faboš
Stálý člen
Příspěvky: 1675
Registrován: 05 črc 2018 13:49
Reputace: 5904
Obrázky: 0

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Faboš » 03 srp 2018 16:48

:respect: Fantazie. :tiphat:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů