tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Naše chilli papričky v roce 2018
Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod padr » 10 srp 2018 11:52

Já jsem vloni taky vařil něco obdobného a skoro všechno mi následně vykvasilo. Přičítám to té řepě, protože to byla jediná vadná várka z celé sezóny. Ale barevně to bylo úchvatné.

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 13 srp 2018 21:52

Ahoj :tiphat: , tak dnes večer jen krátký příspěvek, aneb postupné zpracovávání úrody záhonových rostlin - C. Annuum. Chinesky v tuto chvíli dozrávají, čekám na pokyn od Baronka, co bude chtít poslat do klobaněr... Dnes jsem zrušil první kytku, Elephant's Trunk, zbylé plody jsem posbíral na sušení, na kytce zůstalo cca. 10 posledních suchých lístků - šla do komposteru. Bohužel postupně budou následovat asi další Jalapeňa a Serrano... V pátek v noci tady lehce sprchlo, mám v barelu asi 20cm dešťovky, takže nic moc, spíš nic. Kytky to pomalu vzdávají... :surrender: :rip:

letošní první zapékačka s balkánem a rozmarýnem/tymiánem
použito Black Scorpion Tongue, Tunisian Baklouti, Jalapeňo Farmers a Cajamarca
51743
další sklizeň Jalapeňo, tentokrát cca. 1,45 kg
51744
nachystáno na sušení Tabasco, Elephant's Trunk, RoF a Peperoncinni
51745

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Pedro » 13 srp 2018 22:14

Hele chlape, mám dotaz, láká mne na příští pěstění habanero neon....jaké je? Chutnal jsi?
PS: Jinak smekám před parádním výkonem :tiphat:

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 01 zář 2018 21:02

Zdravím všechny :wave: po dlouhé době, od posledního updatu jsem byl na týden pryč se synem u moře (odjezd skoro ze dne na den) a po návratu mě čekalo nemilé překvapení v podobě otce, kterého mezitím odvezla rychlá do špitálu. Otec je již doma, zdravotní stav se pomalinku zlepšuje, ale i tak času není tolik, abych tady byl pravidelně. I z toho důvodu, že když jsem byl loni o prázdninách na týdenní dovolené (tady v Čechách), moje matka také skončila se zápalem plic ve špitálu, odkud se už bohužel nevrátila domů. Tak raději skáču kolem taťky. Holt mám nějaký blbý "štěstí" na odjezdy na dovču, jak letos poznamenal synovec, na další dovolenou prý mám raději jet, až budou všichni v rodině prokazatelně mrtví... No to jen tak pro zasmání. :evil:

Nicméně k vývoji situace na zahradě a ve fóliáku. Pořádně prší od včerejšího večera, což už je celkem pozdě. Sladké papriky jsou dávno všechny zlikvidované, většina chilli rostlin na záhonku doslova uschla před očima, zbývá pár kusů. Jen rajčata jsou v pohodě, rostou a plodí bez problému.
Venku mi tedy zůstaly jen 2ks Aji White Fantasy, 2ks Bishop's Crown, Aji Lemon Drop, Aji Brazilian, oranžový Peter Penis, Jalapeňo Chichimeca, Cajamarca Chilli, Tabasco, Golden Nugget, Black Pearl, Cayenne Yellow a Fish Pepper. Většinu zralého oberu do Žop.
Ve fóliáku je situace o poznání lepší, i když jsem byl nucen z důvodu totálního sucha šáhnout parkrát na kohoutek a zalít z vodovodu, dokonce i místní potok vyschl. Tak se všem ekologům atd. omlouvám, ale přece nenechám chcípnout dalších 60 kytek, ne?
Úroda je z větší části sklizena a zpracována, mám opět cca. 90 sklenic všeho možného i nemožného, letos už budu dělat jen 2 druhy dýňové omáčky (hot a mild pro ostatní). Teda to je jen plán, který stejně nedodržím, protože mi ještě 15 rostlin nezačalo ani dozrávat, nebo jen lehce. Např.: Pink Tiger, Black Panther, 2ks Aji Charapita, Naganero Scorpion Caramel a Tripple. A dokonce jedna už letos ani nezaplodí, je to Naganero F4, bohužel. :rip:

Místo v baráku nějaké mám, tak pokud se výrazně zhorší počasí, mohly by pak dojít doma. Nějaké větší přezimovávání letos nemám, i když kdo ví. Spousta kytek nahodila květy, některé poměrně masivně (např. Nagabrain Choco a Fatalii Red), Ale to je budoucnost.

Po návratu z dovolené jsem zavařil ty hodně zralé až přezrálé plody, zbytek udržuji do sběru na vypalovák. V noci se pomalinku ochlazuje, ale i tak vše postupně pomalu dozrává, konečně vidím i jinou barvu než zelenou na 7Pot Jonah, Habanero BMJ, Aji Charapitě a Datilu.

No myslím, že jsem se už vykecal dost a postnu nějakou tu fotku.

Jamaican Red od uživatele Bobo
52611
Jamaican Yellow
52612
další várka Jalapeňo na kroužky, tentokrát cca. 2,7kg
52608
opět ošatka bolesti, již několikátá
52609
letos poprvé budou na zkoušku i mražené: 2x 7Pot Apocalypse, Jolokia Peach, Genghis Khan Brain a červený TSM
52610
na závěr nějaké to odlehčení, i toto občas vyroste: Pimenta Diomar
52607

To je pro dnešní večer vše, na spoustu z Vás se těším do Žop. Pokud má někdo zájem o něco z toho co letos pěstuji, piště, dovezu na vypalovák (pokud nebude k dispozici paprička tak aspoň semínka). :tiphat:

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod Pedro » 02 zář 2018 13:30

Je mi líto komplikací v rodině, to je vždy na hovnajs...ale roste ti to fajn.
Drž se.

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 02 zář 2018 20:53

Díky Pedro, takovej je holt život. Člověk si to všechno plánuje, ale život se Ti změní ani nevíš jak. Dost chmurů, dnes postnu fotky rostlin, které chci vzít na vypalovák do dražby, snad nebudou mít ostudu. Je to v současnosti to nej, co mám. Letošní léto bylo extrém, takže to dozrávalo rychle a je problém vše udržet na rostlině v rozumném a oku lahodícím stavu. Jsou dokonce i rostliny, které již nemají ani jeden plod, takže přemýšlím o ukončení jejich letošní pouti, např. Habanero Kukulkan. Naopak kvetoucí podporuji, zatím jen vřelým slovem... :thumbup:

Fatalii Mustard
52627
Bhut jolokia
52626
7Pot Apocalypse
52625
Jolokia Peach
52630
Jolokia Citron
52629
Fatalii White - postupně dozrávající
52628
Nagabon Jolokia
52631
Pequin - co myslíte, byl by zájem? Každá kačka na charitu dobrá, samozřejmě bych to přesadil do hezčího...
52632
no a abyste věděli, mám taky pomocníka, ale je línej jak veš
52633

Jen nechápu, jak některým můžou kytky vyrůst tak, že se dotýkají vršku fóliáku... asi zálivka dodaná přímo z Dukovan!

kartuz
Stálý člen
Příspěvky: 498
Registrován: 07 kvě 2017 17:17
Reputace: 2028
Obrázky: 0
Bydliště: Buštěhrad

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod kartuz » 03 zář 2018 09:36

hahaha :-)

tydzej
Stálý člen
Příspěvky: 521
Registrován: 05 říj 2017 12:27
Reputace: 1654
Obrázky: 0
Bydliště: Chudčice, 247 m.n.m.

Re: tydzej - 2018, poprvé vážně!?

Příspěvekod tydzej » 11 zář 2018 22:49

Zdravím všechny :wave: , tak po návratu z Žop a mírné regeneraci je tady zase nějaký malý update mého vlákna. Pár dní jsem se zabýval myšlenkami, které kytky letos zkusím přezimovat, resp. díky mohutné násadě květů a už i plodů druhé vlny nechám doma přes zimu a které po dozrání skončí svou pouť. Nakonec jsem vybral tyto: Nagabrain Choco, Dorset Naga, Fatalii Red, Black Panther, Aji Charapita, Genghis Khan Brain, Haba Neon a Peito De Moca. Nechal jsem je tak jak jsou, mají plody a spousty květů. Všechny ostatní jsem radikálně prostříhal, zbavil všech květů a poupat a snad jim tak umožnil konečně dozrát. Pohled je to žalostný, pouze stonky s plody a pár listů, ale už jsou vidět i jiné barvy než jen zelená.

Venku na záhonku stále dozrávají poslední kytky baccatum (6ks), Cayenne Yellow a Tabasco vyhodily nové plody. Zbytek annuumek asi zruším teď o víkendu, pokud bude počasí, bude poslední grilovačka, tak je hodím na plech s balkánem: Fish Pepper, Golden Nugget, Cajamarca, 3 poslední Jalapeňa a konečně dozrálé oranžové Petrovy penisy.

I když ještě není konec sezóny, už teď znám největší loosery a propadáky letoška. Tak předně Naganero, které za celé léto narostlo jen do cca. 20ti cm a nenahodilo ani jeden květ. Druhé místo obsadil Pink Tiger, který naopak narostl do cca. 1m výšky, ale má jen 2 plody. Třetí letos skončí Brown Bhutlah se třemi plody. Začíná se vybarvovat Naganero Tripple, bohužel do červena, ne do žluta jak by měl.
No a teď už nějaký ty fotky:

Nagabrain Choco má už slušnou druhou násadu plodů, odhadem cca. 20-25ks plus hafo květů - je to mázlé, nejde zaostřit
52910
Fatalii Red kvete jako divá
52908
stále dozrávající Fatalii White
52909
lehce souhrnný pohled do fóliáku, pravá strana
levou jsem raději nefotil, vypadá to ještě hůř
52907
pro odlehčení, tak to u nás dnes navečer vypadalo, foceno přes okno
letělo tam i letadlo, nádherná žlutá čára, ale než jsem došel pro mobil, bylo daleko
52911

To je pro dnešek vše. :thanx: :tiphat:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů