Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Naše chilli papričky v roce 2018
Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Holu » 16 led 2018 11:43

Tak abych to téma trošku oživil, tak bych chtěl poděkovat Erbenovi za dnešní dopolední posezení v Plzni. Moc jsem si to užil a těším se na další setkání na jaře. :thanx:

Uživatelský avatar
Jahodove_pyre
Stálý člen
Příspěvky: 247
Registrován: 21 čer 2016 10:40
Reputace: 229
Obrázky: 0
Bydliště: Čelákovice

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Jahodove_pyre » 16 led 2018 14:44

Držím palce s tímto raritním směrem ( naprosto chápu tvou změnu, protože já na konci loňského roku jsem byl tak už usmýkaný vším tím děním okolo kytek a následným zpracováním, nicméně s novým rokem jsem pookřál :))
Always hard way

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod matoha » 16 led 2018 15:26

naštvali ste ma.na rok do toho idem aj ja.možno nie v plnom rozsahu, ale simultánku s charapitou (tú mám aj teraz),cumari a galapagoense si dám
:tiphat:
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Holu » 16 led 2018 18:57

Já s tím Erbenem budu muset chodit na kávu každý den. Stěžoval jsem si mu, že divošky ještě spí. A hele, jen co přijdu domů, tak už o sobě holky začaly dávat vědět. Ještě jednou díky, Erbene.

Vlevo Capsicum Flexuosum, vpravo Capsicum Tovarii :thumbup:
44200

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Lexter » 16 led 2018 20:46

Holu píše:
16 led 2018 18:57
A hele, jen co přijdu domů, tak už o sobě holky začaly dávat vědět. Ještě jednou díky, Erbene.
Zatím nic moc příteli. Další foto prosím až se obejdou bez plenek. :ha:
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Holu » 17 led 2018 07:19

Já jen doufám, že je nezabiju jako se mi to povedlo loni. Letos budu opatrnější.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Holu » 21 led 2018 19:46

Operační neděle s Holu
Tak je tomu ani ne týden, co jsem fotil divošky jak krásně vykukují a lezou (viz výše). Udělaly mi velikou radost! Dneska mi přišlo, že by se holkám chtělo vykouknout už ven na ten náš svět a další oddalování by je mohlo až "zabít". Proto jsem dopoledne zvažoval rychlou operaci. Loni jsem byl úplně stejně natěšen a dopadlo to katastrofálně. :axe: Přemýšlel jsem docela dlouho, jestli se do takového riskantního kroku pustit, nebo ne. Nakonec jsem se po delším uvažování odhodlal tento zákrok provést. Rozhodl jsem se, že letos neponechám nic náhodě a pořádně se na to po vědecké stránce připravím. Neváhal jsem a zavolal mého kamaráda Johna. S ním je vždycky skvělá spolupráce a velice rád poradil i dnes. Příprava byla velice náročná.

Spoiler!

Díky Johne! :-)

Obrázek


Divošky musely též projít správnou přípravu. K nezbytnému kroku patřila důkladná lubrikace citlivějších míst, aby se zamezilo případnému drhnutí a "dalším nepříjemnostem", které by mohly eventuálně nastat. I tady bych si dovolil tvrdit, že jsem nepodcenil a neuspěchal přípravu.

Když bylo již vše připraveno na operační zákrok, tak mi začaly dohánět myšlenky loňského nezdaru. Stále jsem ve své hlavě slyšel hlasy "Co když to poděláš jako loni?" Nebyl jsem si vůbec ničím jistý, ale už se nedalo couvnout zpět. Proto jsem se ještě jednou rychle poradil s Johnem a dal se do toho.

První šla na řadu Flexuosum. Šla z toho důvodu, jelikož mi začali vykukovat další 2 s helmami. Měl jsem tedy možnost opravy a případné selhání by tolik nebolelo. Udělal jsem z ní pokusného králíka. A bylo to doopravdy rychlé. Je vidět, že správná lubrikace je klíč k úspěchu! Helma se svlékla velice rychle a já čuměl s otevřenou pusou. Plný optimismu jsem se vrhl na druhé Tovarii. Tady mám teoreticky taky možnost opravy, jelikož vykukuje jedna rostlinka s helmou. Bohužel to tak rychle a jednoduše nešlo. Byl jsem po 10 minutách zápasení, vzdychání a nadávání totálně vyčerpaný jak po fyzické tak psychické stránce. Tovarii se na mě vyzývavě smálo a já jsem se doopravdy naštval a pokračoval v zápase. Po pár desítkách sekund jsem ale slavil první menší úspěchy. Helma začala povolovat a já jsem začínal být opět optimistou. Zachoval jsem ale rozvahu a neuspěchal to. Jak se říká, pomalu, ale jistě! Přineslo to svoje ovoce. I druhá helma byla dole a Tovarii zůstalo taky nepoškozené.

A zde je pooperační foto obou pacientek. Nyní budou přesunuty na JIP do čtvrtka, kdy by měly přijít nové trubice a konečně bych jim mohl svítit.
44265

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Holu 2018 - Oddychovka s raritkami

Příspěvekod Bacula » 21 led 2018 20:06

Jsou to krasavice, blahopřeji.
:respect:
Bacula


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů