Umělé osvětlení pro bylinky

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 05 úno 2018 19:00

Klocek píše:
05 úno 2018 18:49
To ti porostlo za 4dny o takový kus?
Ano, je to přeci jen rychlená odrůda salátu. :)
Klocek píše:
05 úno 2018 18:49
Saláty jsou zatím velmi tenké a malé.
Jo jo, ten salát dokud je malej tak stačí aby si nepatrně prošel okolo a odebírá se do nebíčka. Neskutečně vachrlaté sazenice. Přepichování je neskutečná bolest.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod chris » 05 úno 2018 19:40

Kdy jsi vysel semínka toho focenýho salátu? Tj. jak dlouho mu trvalo od výsevu do této velikosti na poslední fotce?

Potřebuju naplánovat jestli půjde vedle čerstvě vyrašeného polníčku, nebo až po něm, až polníček sklidím, a nemám zatím ještě se salátem indoor, pod světlem, zkušenost).

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 05 úno 2018 19:44

chris píše:
05 úno 2018 19:40
Kdy jsi vysel semínka toho focenýho salátu? Tj. jak dlouho mu trvalo od výsevu do této velikosti na poslední fotce?
Tak trochu hádám, ale 15.1 výsev, 19.1 vyklíčeno. 24.1 přepíchnuto. Nyní je to tedy 21. den. Rychlený jarní salát se sklízí cca 40-50. den. Má tedy ještě měsíc. Už jsem vysel náhradu. :thumbup: Jde totiž o to jestli vtom 0.5l kelímku dokáže dorůst do slušné velikosti aniž by začal kvést. Uvidíme.
chris píše:
05 úno 2018 19:40
Potřebuju naplánovat jestli půjde vedle čerstvě vyrašeného polníčku, nebo až po něm, až polníček sklidím, a nemám zatím ještě se salátem indoor, pod světlem, zkušenost).
Sakra lidi, já ve vás snad zažehl novou vášeň. :tiphat: Už si dokonce i otec chce stavět svůj box do bytu. Jsem škodolibej tak mu tam naperu nějakou 2700.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod chris » 05 úno 2018 20:48

Dík moc, přesně tohle jsem potřeboval.

ad nová vášeň: u mne až tak né novou, já si na občasný chlorofil potrpím :-) Bral jsem jeden slot salátu na začátku letošní zimy, po poslední probírce, indoor, řikal jsem si že by to u JZ okna bez přisvitu mohl dávat a nějak růst, když to polníček loni na přelomu března dubna dával v pohodě...
Inu nedával, zimní měsíce jsou v našich končinách bez přísvitu, a v teple bytu, mizérie i u JZ okna.

ad kelimky: jo, na to jsem taky dost zvědavej, a držím palce. Já sice srdičkový salát moc rád, ale vzdal jsem ho už předem kvuli nedostatku místa a měl loni venku salát jen k česání, hodně nahusto, a probíral relativně mladé listy. Hodně se mi to osvědčilo, z 2 * 30x30cm bylo salátu průběžně dostatek cca 3 měsíce. Letos budu opakovat.
Ale jestli ti vyrostou slušný minihlávky se srdíčky v pulitrových kelímcích se substrátem, tak...hmm...pro několik sklenic s kratky_hydro metodou koneckonců místo vždycky nějak najdu :-)

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 06 úno 2018 08:10

chris píše:
05 úno 2018 20:48
Ale jestli ti vyrostou slušný minihlávky se srdíčky v pulitrových kelímcích se substrátem, tak...hmm...pro několik sklenic s kratky_hydro metodou koneckonců místo vždycky nějak najdu :-)
Určitě. Stačí pár. Znáš to, člověk si dá hromadu salátu do pařáku, protože si myslí že to není dost. Pak zjistí, že má 20 palic které se samozřejmě sklízí v podobnou dobu a po 5. salátu už se na to nemůže ani podívat. :thumbup: Tady je méně více.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 07 úno 2018 08:49

A jsme tu znovu se salátovou srovnávačkou (trošku se nám chlapci mačkaj, ale co naplat, víc místa jim nedám):

44651

Před necelými třemi dny:

44578

Pohled na "plantáž":

44650

Kuj, dokud je železo žhavé:

44652

Tohle už by se dalo zblajznout, ni? Ale počkáme. Přemýšlím na příští rok o dvoupatrovém boxu 80x170. Jedno patro pro salát, bazalku a další bez problému rostoucí věci a dolní pro předpěst. Každých 14 dní vyset asi 5 salátů a mít celou zimu čerstvé zelené.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 07 úno 2018 16:55

Říkám si že hydru by jel ještě rychleji, ale zase mám obavy z jeho chuti. Salát nijak nevyniká svojí chutí ani v půdě, natož v hydru?

Edit: Dlabat na to. Rockwool a košíky jsou objednány. Keramzit se doma najde. Aspoň bude nějaká sranda. Měl by růst asi o 30% rychleji.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Klocek
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2017 08:44
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Klocek » 07 úno 2018 19:38

Lexter: jede to. Ano, co 14dní 5ks salátů. Asi tak akorát. Mě saláty asi všechny zdechly. Ale rajčata už 4 listy, papriky 2-3 listy a kozí rohy zatím 2 plně rozvité listy(děložní). Ředkvičky-jednu do kelímku od jogurtů(i 150g, i ty 380g)- ty mají 2 děložní dost velké listky. Zatím nefotím, bo to si asi každý představí, jak to vypadá :)

Dotazy. Keramzit je opravdu nezbytný? Substrát je dost lehká sám o sobě. A černohlína se substrátem, popř.s koňskými koblihy, taky není příliš "těžká". Máš odzkoušeno bez toho prolehčení a s tím? Je tam rozdíl velký?

Dotaz2. Čím svítíš? Furt tymi Tornády?


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů