Umělé osvětlení pro bylinky

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 21 led 2018 21:16

U bylinek půjde hlavně o spojité spektrum a speciální hnojení pro lepší tvorbu vonných silic než nějaké UV. Mě tedy bazalka voněla i pod tornádem, ale subjektivně voní intenzivněji pod vitalkou.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Klocek
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2017 08:44
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Klocek » 22 led 2018 05:34

Baculo:
JJ, jen kompoty z dýní.
Máš hodně zajímavé odrůdy. Hlavně ta bílooranžová :) Co to je zač?
Rajčata-hodně zajímavé. Ani jsem nevěděl, že takové odrůdy mohou být(ty vzezřením jako česnekové paličky třeba. Co to je za druh?)

Také dáváme asi těch 30sazenic rajčat. Je to od oka, protože předpěstuju více a pak hledám ještě místo, kde to na zahradě upotřebím.:)

Papriček mám tak 70rostlin :) Všechno zatím kozí rohy. Pálivost mi vyhovuje. Loni jsem s tym začal(samostatně, předloni jsem dostal předpěstované sazenice) a neměl jsem to vůbec vychytané. Takže pokud letos zúročím zkušenosti, a bude to ok, tak napřesrok začnu s experimenty. Vlastně možná začnu už na podzim s jinými druhy- pod světlem :)

Pěstuju poměrně dost druhů zeleniny a ovoce na zahradě a ve všem jedu třetí rok. Postupně vše vylepšuji, ale tím pak nemám dost energie zkoušet dál, když ještě nemám zkušenosti s tím původním. Rajčata a okurky jsem definitivně už loni vyřešil a úroda byla nad očekávání. Tak se mi uvolní prostor na dovyfárání těch papriček, salátů a snad i dýní(z 30ti rostlin zůstalo jen to co je na obrázku. A ne vše je velké, některé jsou malé jak pomelo). A vlastně i to umělé osvětlení je součást toho to posunout dál.

Klocek
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2017 08:44
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Klocek » 22 led 2018 05:39

tak vzhledem k rozsahu, který plánuji doma předpěstovat, tak potřebuji více svítidel. A tak mohu experimentovat s různými druhy osvětlení. Souhlasím s tou výživou. Zřejmě to může být zásadní.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Kendy » 22 led 2018 09:06

Lexter píše:
21 led 2018 21:16
U bylinek půjde hlavně o spojité spektrum a speciální hnojení pro lepší tvorbu vonných silic než nějaké UV. Mě tedy bazalka voněla i pod tornádem, ale subjektivně voní intenzivněji pod vitalkou.
V tomhle má Klocek pravdu. UV záření výrazně podporuje tvorbu silic.

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 22 led 2018 10:52

Kendy píše:
22 led 2018 09:06
V tomhle má Klocek pravdu. UV záření výrazně podporuje tvorbu silic.
Ajaj, vida, díky za opravu. Proto se mi pod vitalkami zdají "voňavější".
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Bacula » 22 led 2018 18:04

Klocek píše:
22 led 2018 05:34
Baculo:
JJ, jen kompoty z dýní.
Máš hodně zajímavé odrůdy. Hlavně ta bílooranžová :) Co to je zač?
Rajčata-hodně zajímavé. Ani jsem nevěděl, že takové odrůdy mohou být(ty vzezřením jako česnekové paličky třeba. Co to je za druh?)

Také dáváme asi těch 30sazenic rajčat. Je to od oka, protože předpěstuju více a pak hledám ještě místo, kde to na zahradě upotřebím.:)

Papriček mám tak 70rostlin :) Všechno zatím kozí rohy. Pálivost mi vyhovuje. Loni jsem s tym začal(samostatně, předloni jsem dostal předpěstované sazenice) a neměl jsem to vůbec vychytané. Takže pokud letos zúročím zkušenosti, a bude to ok, tak napřesrok začnu s experimenty. Vlastně možná začnu už na podzim s jinými druhy- pod světlem :)

Pěstuju poměrně dost druhů zeleniny a ovoce na zahradě a ve všem jedu třetí rok. Postupně vše vylepšuji, ale tím pak nemám dost energie zkoušet dál, když ještě nemám zkušenosti s tím původním. Rajčata a okurky jsem definitivně už loni vyřešil a úroda byla nad očekávání. Tak se mi uvolní prostor na dovyfárání těch papriček, salátů a snad i dýní(z 30ti rostlin zůstalo jen to co je na obrázku. A ne vše je velké, některé jsou malé jak pomelo). A vlastně i to umělé osvětlení je součást toho to posunout dál.
Je tu i vlákno: Co pěstujete mimo paprik?
Ty dýně, co vypadají jako velké žaludy se jmenují Biskupská čepice. Měla jsem problém najít, na jaké rajče se ptáš, na tom obrázku to ale fakt vypadá jako palička česneku. Je to Costoluto genovese, psala jsem o něm v tom vlákně o pěstování jiné zeleniny.
Bacula

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 24 led 2018 17:18

Saláty pro saláty. Teď už jim dám klid. Pokud dorostou alespoň do trochu rozumné konzumní velikosti, budu to považovat za úspěch. Jsou v klasickém B-čku, až začnou tvořit srdíčka, kápnu jim trochu hnojiva.

44319
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Umělé osvětlení pro bylinky

Příspěvekod Lexter » 24 led 2018 17:28

Klocek píše:
21 led 2018 18:31
Jdu namočit semínka a sezona začíná :D

Jejda, co s těma rajčatama budeš do jara dělat? :hot: Vychladni.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů