sezona 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: sezona 2017

Příspěvekod chris » 15 čer 2017 18:27

S těma fotkama máš pravdu, ale ono je to i tím. že v tomhle počasí před slunovratem (slunce a ještě né vražedné vedro přes den, noční vyjasnění = ochlazení tak akorát) jsou kytky každé další ráno tak nejmíň o 5 čísel větší, roste to přímo před očima.
A btw, máš pěkný základ na alej :-)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 15 čer 2017 22:41

Díky všem za pochvalu, moc si toho vážím. Osobně jsem nečekal, že se kytky tak pěkně rozjedou, přeci jen je to má první sezona ve smyslu od semene k plodu. Loni mi Habanero které jsem měl, tak nemohutnělo. Je pravda, že s těmi Chinenskami se kromě sklizně těším i na pestrost pro oko (proto tolik variant Habaner). Ty superpálivky navíc zkouším kvůli sousedovi, na mě je to moc ostré. Je mi ale líto rostliny Habanera Maya Red, zatím to s ní nevypadá nejlépe. Snad se vzchopí stejně jako Aji Amarillo, která se již po opadání listů rozjela.
Takto vypadalo moje loňské Habanero (nejspíš Mustard) z darované sazenice
35790

Jak se vše bude vyvíjet, samozřemě uvidíte. Díky za podporu a ať Vám papričky rostou

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: sezona 2017

Příspěvekod matoha » 16 čer 2017 00:29

toto podľa farby na haba mustard nevyzerá a podľa plodov aj listov ani na čisté orange skôr to je nejaký hybrid alebo už rozpadnutý hybrid.
maya red mám aj ja vyzerá to byť veľmi nenáročné habanerko.môže to byť tak a podla mňa to tak aj bude že veľkú úlohu pri tých rastlinkách zohráva aké genetické informácie v sebe nesú z minulosti a ktorá sa ako a v ktorej ďalšej generácii prejaví.inak si neviem vysvetliť že dve rastlinky vedľa seba pri rovnakých podmienkach rastú úplne rozdielne.a čo sa týka pestovania habaner nám ich aj ja viac mám aj pálivosťou silnú red savinu aj toto slabšie a plodmi menšie maya red akurát madame jeanette som nejak zabudol z tých čo som chcel a práve haba madame jeanette yellow sa dosť na to tvoje podobá.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 16 čer 2017 10:03

Byl to jen můj odhad, rostliny pěstované loni jsem dostal bez jakéhokoliv popisu. Tipoval jsem pouze podle barvy plodu. Letos mám Mustard taky, ale rostlina má zatím jinou stavbu než ta z loňska. Víc fotek diskutované rostliny bohužel nemám, loňská sezona byla má úplně první a toto fórum jsem objevil až po sezoně.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 23 čer 2017 10:27

Tak mi včerejší bouřka pozohýbala pár kytek, takže po ránu na programu rovnání a vyvazování. Doufám, že to kytky moc nepoškodilo :(

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 26 čer 2017 21:42

Po nějakou dobu jsem neměl k dispozici foťák, tak jsem trochu zanedbal své vlákno, ale nyní to napravím. Rostliny si dle mého názoru vedou dobře, některé už nasazují na plody. V substrátu mají kravský hnůj, k tomu jim jednou týdně přilepším tekutým hoštickým a lignohumátem. Něčemu se daří lépe, něco se terpve rozjíždí, něco se nepovedlo. Více samozřejmě na fotkách, tentokrát jsem to vzal trochu tématicky.

Chinensky mi dělají asi největší radost. Pěkně zmohutněly (u některých má stonek přes centimetr v průměru) a nasadily na květy. Pár jich opadalo, ale není to tak markantní. Celkový pohled na "lopušníky"
39499
Trinidad Scorpion Moruga je asi nejdominantější, co se mohutnosti týče
39500
Zde máme nový přísrustek, je jím Peito De Moca. Sazenici mám od kolegy z práce, nahradí Habanero Maya Red, které bohužel uhynulo :( Zatím to vypadá, že se chytla - rostou boční výhonky
39501
Habanera (už jich je jen 6) jedou dle svých možností, všechny kvetou, plod zatím žádný, ale myslím, že se brzy dočkám
39502
Anuumky v květináčích od přesazení znatelně zmohutněly, většina z nich kvete a nasazují na plody. Baccatum se rozjíždějí. více samozřejmě v detailech
39503
Jalapena mám celkem 4 druhy. Bráno zleva jde o J. Senorita, Summer Heat, Early a NuMex Pinata. Posledně jmenovaná se zmátořila a jede jak má. Senorita a Summer Heat se taky nedrží zpátky. Jen Early se zasekla a jede trochu pomaleji. Ale narůstá a brzy je dožene
39504
Cayenny rostou asi nejrychleji. Jsou to (bráno zleva) C. Yellow (od kolegy z práce), Red a Purple. Všechny nasadily na plody, zajímavě se chová žlutý; všechny plody rostou směrem vzhůru. Jsme s kolegou zvědaví, co z toho vzejde
39505
Baccatum zřejmě stále budují kořenový systém. Aji Amarillo (rostlina vpravo) již pěkně obráží a narůstá. Bishop´s Crown od kolegy z práce (rostlina vlevo) se již rozjel (přirůstají postranní výhonky)
39506
Neznámá okraska houfně nasadila na plody a má už první zralé (půjdou na semena)
39507
k ní přibyla heště jedna - plody by měly v nezralém stavu fialové, poté zčervenají. Rozjíždí se pěkně
39508
Okrasky ve větších květníkách a rostliny na semena poskočily taky pěkně. Některé jsem už musel vyvázat
39509
Jediná tmavá odrůda Peru Purple po 3 týdnech od přesazení
39510
Chilli z Izraele již nasadilo na plody. Rostou směrem vzhůru a zatím jsou malé. Pro porovnání jich mám víc
39511
39512
Zde jsou zleva Sichuan 7 Star, Poinsettia Chilli a neznámé chilli z Maďarska. Jsou to asi nejvyšší Anuumky v květináčích. Již nasadily na plody, u maďarského chilli musím odpěstovat papričku na osivo
39513
Ring of Fire, Peperoncina a Rawit Chilli (bráno zleva) pěkně keříčkovatí, řekl bych že 14 dní až 3 týdny dojedou ostatní
39514
Rostliny na záhoně, zatím nerostou moc do výšky, nejspíš budují kořenový sytém. Jsou to prakticky všechna Jalapena, Cayenne Red, chilli z Izraele, Aji Amarillio a pár odrůd navíc
39515
Aji Amarillo na záhoně prosperuje pěkně
39516
stejně jako kozí rohy z Maďarska; už mám i plod na semena
39517
Koral již také nasadil na plody
39518
Pomocník Vás všechny zdraví
39519
Ahoj přátelé!
39520
Doufám, že si užíváte letní pohodu jako já
39521

Dnešní report je u konce, další bude brzy následovat. Hezké léto Vám všem :tiphat:

EDIT: odstraněny překlepy
Naposledy upravil 1 dne petr.polasek; celkem upraveno 26x.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod OMO » 26 čer 2017 21:48

První foto neskutečný les ... mazeeec !
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod Tea Racer » 26 čer 2017 22:14

Parádní hlídač, také mám hlidače, to pak roste samo. .-)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů