sezona 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 30 dub 2017 21:05

Díky za pochvalu, vážím si toho. Je pravda, že pod pojmem kozí roh se schová spousta odrůd. Každopádně se budu snažit zachovat čisté osivo od všeho, uvidíme, jak ty maďarské papriky dopadnou. Pak už to budeme moci namnožit, bude-li to dobré. Žížalu můžu u diskutovaných rostlin vyloučit; substrát je kupovaný a problém se týká 2 exemplářů stejné odrůdy. Ve stejném substrátu rostou všechny mé rostliny, které byly mnou vysety.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2236
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: sezona 2017

Příspěvekod Bacula » 30 dub 2017 22:56

Pěkné rostlinky a moc šikovný pomocník.
Bacula

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: sezona 2017

Příspěvekod matoha » 30 dub 2017 23:11

to jalapeno numex pinata by som pozrel korene a asi určite aj presadil
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 01 kvě 2017 19:33

S tím přesazením mě to taky napadlo, tak jsem opatrně sundal květník a myslím, že je jasno
37936
Původně jsem si myslel, že kytce něco schází. Nechtěl jsem dělat v přesazování nějaký mezistupeň, protože počítám, že do 14 dnů půjdou rostliny do finálních nádob a na záhon.
Tak jsem přesadil rostlinky do větších květníků. Použil jsem substrát, do kterého jsem zamíchal trochu perlitu. Měl by být předhnojený, takže výživu teď dávat nebudu, zatím pouze lignohumát.
V tuto chvíli vypadají takto
37937
Je pravda, že světlání lístků ve spodních patrech a pár opadaných pozoruji i u některých dalších rostlin. Nic s tím ale už dělat nebudu, kytky půjdou rovnou na finální místa, pokud to počasí a okolnosti dovolí. Každopádně díky za Vaše nápady, co s kytkami vyvést. Řekl bych, že ono Jalapeno shodí žluté listy a rozvětví se. Květy už má, ale zatím je vyštipuji. Jakmile bude nějaká změna, pošlu foto. Každopádně tento víkend byl ideální pro slunění a otužování nejen mých sazenic

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: sezona 2017

Příspěvekod matoha » 01 kvě 2017 21:37

to padanie spodných listov už ani neriešim tiež iba čakám na počasie kedy to pôjde von lebo by som musel presadiť polovicu rastlín a na cca dva týždne..keď to nechám takto spodné listy odpadnú z rastlinky bude stromček aspoň budú väčšie plody :) keď to prihnojím aby to nepadalo krútia sa zase vrchné listy a to je väčší problém takže to nechávam tak.na rok radšej vysejem neskôr - lebo vrtochy počasia sú nevyspytateľné.to čo som sial neskôr je trochu menšie ale v pohode a aj to už kľudne môže ísť von takže na chinenses na pestovanie mi k mojim svetlám bude vhodný prelom januára a februára a rovno vysejem viac semienok aby som výsev nemusel opakovať kvôli slabej klíčivosti.radšej niečo nadbytočné vyhodím alebo rozdám ako mám dosievať a potom v tom mám aj sám bordel keď nenapíšem k názvu rastlinky aj dátum výsevu.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 07 kvě 2017 17:16

Týden se s týdnem sešel a je zde čas na update mého vlákna. Počítám, že vzhledem k lepšícímu se počasí příští týden provedu finální přesazení rostlin. Na slunce si již myslím holky zvykly, takže s tím snad nebude problém. Rovněž mi některé kousky začínají žloutnout od spodu, takže časově to bude dle mého názoru akorát. Více samozřejmě v komentech u jednotlivých fotek.

Přepikýroval jsem všechny sazenice z výsevu provedeného do substrátu. Toto jsou konkrétně Ring of Fire, Rawit Chilli a 2 sazeničky papriček z Maďarska
38027
Italská Peperoncina vypadají takto
38028
Ve finálním květníku už je tato kráska od kolegy, odrůdu neznám. Kvete, větví se a má už i plody. Uvidíme, zda bude nutný transfer do větší nádoby
38029
Nouzově přesazené Jalapeno NuMex Pinata se již rozjíždí
38040
Různé Anuumky (Jalapena, Cayeny, papriky od kolegy a sladké papriky). Ty koupené v Maďarku a od kolegy již sílí ve stoncích i listech. Dostaly minulý týden poloviční dávku Chilli-Focusu, dnes již plnou + lignohumát
38030
Superpálivky se od přesazení pěkně vytáhly. Na fotce jsou zleva do prava Devil´s Tonque Chocolate, Bhut Jolokia a Naga Norish
38031
Habanera a Morugy tvoří klasický zelený koberec
38032
Zbytek Anuumek (Jalapena, Cayeny, Poinsttia Chilli, Sichuan 7 Star)
38033
Peru Purple čerstvě přesazená do květníčku (výsev byl proveden do Jiffu)
38034
Chilli z Izraele a Aji Amarillo. Prvně jmenované kytky se již větví a mají tendenci shazovat staré listy, Aji mi již odspodu žloutne. Nejvyšší čas na přesazení
38035
Aby zde nebyly jen papriky, takto vypadá naše rozkvetlá květinová zahrádka
38036
česnek roste jako o závod
38037
Není nad čerstvé bylinky
38038
Záhony na užitkové zahradě ještě zejí prázdnotou, to se ale brzy změní. Na jednom z nich bude i část mých papriček
38039
Pomocník se do záběru tentokrát nedostal, ale určitě ho zde ještě uvidíte. Dnešní report je u konce, za týden (snad) provedu další. Hodně štěstí v této sezoně Vám všem :tiphat:

EDIT - ostraněny překlepy a přidán jeden obrázek

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 08 kvě 2017 14:24

Po včerejšku následuje ještě jenden menší update. Kytky sluním i dnes, zároveň se dočkaly i deštíku, takže zvykání se vším všudy. Listy už se kytkám nepálí, takže další část pěstování jest dokonána. Kytkám, které žloutnou od spodu, jsem dal po špetce ledku vápenatého (Wuxal jsem nesehnal), uvidíme jaký efekt to přinese. Očekávám, že kytka staré listy shodí a místo nich narostou boční výhonky.
Papriky a nejen ony zabírají pěknou část jižní stěny a okna
38060
38061
Jak jsem zmiňoval v jednom z minulých příspěvků, dostal jsem od kolegy pár rostlinek, je na čase odrůdy představit. Své fotky nemám, následující obrázky jsou stažené z internetu, slouží jen k ilustraci.
Od kolegy jsem dostal odrůdu Korál
38062
Myslím, že nikomu z Vás tuto odrůdu nemusím popisovat - klasická kulatá silně pálivá feferonka. Měl jsem je i loni, ale jejich pěstování jsem zmastil. Nechal jsem zralé plody na rostlině, takže výnos byl malý, kromě toho byly přeschlé. Takže výsledek po zavaření je slupka plná semínek. Dám je letos na záhon a vyvaruji se chyb, které jsem loni napáchal. Pak je asi zavařím nebo usuším.
Druhou odrůdou je Pálinda F1
38063
Měly by to být větší koule o průměru kolem 5 cm, pálivost kolem 5000 SHU. Uvidíme, co z toho vzejde. Počítám, že je zavařím něčím napněné (zelí, cibulky nebo něco podobného). A nebo je zkusím něčím naplnit a upéct za čerstva :foods: Ale to už trochu předbíhám.

Každopádně rád uvítám Vaše rady a připomínky k mému pěstování.

Krásný sváteční den Vám všem :tiphat:

EDIT
pomocník hlídá rostlinky
38072

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: sezona 2017

Příspěvekod petr.polasek » 14 kvě 2017 23:12

Tak opět po týdnu je tu aktualizace mého vlákna. Kytky jdou ven na záhon a do finálních nádob. Počasí by již mělo přát, tak doufám, že se holky rozjedou. Nějaké postřehy a doplnění uvedu v samostatném příspěvku.
Pomocník kontroluje rostlinky, zda jsou připraveny k přesazování
38175
pomocník hlásí, že je všechno v pořádku
38176
Sazenice Chinensek, které jdou do květináčů k jižní stěně. 7 Habaner a 4 superpálivky
38177
Další si najdou brzy cestu k novým majitelům. Na pozadí 3 Morugy, před nimi 2 Habanera
38178
Na 70 l substrátu jsem přimíchal 5 l perlitu. Do každého květináčě byla přidána hrst kravského hnoje ve formě granulátu
38179
Kořeny kytek již pěkně prorostly substrátem v kořenáčku. Na obrázku je konkrétně Habanero Orange, ale všechny ostatní vypadají stejně
38180
11 vysazených rostlin u jižní stěny. Teď už je to na nich
38181
Neznámá okraska už se rozjela. Začala shazovat květy a má 4 plody. Dal jsem jí pár granulí kravského hnoje a doplnil sesednutý substrát
38182
Sazeničky chilli z Izraele. Na to, v jak malém jsou sadbovači, se pěkně vytáhly. Vzhledem k tomu, že některé z Vás tato odrůda zajímá, nafotím detailnější obrázky, až se kytky trochu chytí a vzpamatují. Byly moc u sebe, takže rostou tak nějak všelijak. Každpopádně mají tendenci se větvit a to vehementně. Takže s vysokou pravděpodobností to bude nějaká C. Frutecens. Ale nějaké bližší přiblížení nám ukážou až plody
38183
Anuumky a Baccatum pokusně pěstuji i na záhoně kvůli porovnání pěstebních podmínek. Byl mi přidělen záhon vedle česneku; ideální pro eliminaci škůdců. Mezi kytky jsem vysadil i zazenici Chilli z Izraele
38184
Záhon je nutno upravit. Zrytý je od podzimu, takže jej nakypříme a vytaháme plevel. Myslím, že teď můžou již sazenice do země
38187
Vysázené kytky dostaly též dávku kravského hnoje. Na volná místa přijdou ješetě italská Peperoncina a Ring of Fire. Ty ale půjdou minimálně za 14 dní, až se přepikýrované rostlinky trochu rozrostou (ujaly se všechny, mám na rozdávání). Pak mezi kytky vysadím koriandr. To kvůli ochraně před škůdci a hlavně i k vaření nejen s chilli
38190
U západní stěny mají své místo Anuumky. Je mezi nimi i Aji amarillo (C. Baccatum) a jedna kytka izraelského Chilli
38191
Na terasu misťuji odrůdy, které budou sloužit jako okrasky, resp. rostliny na osivo. V tuto chvíli se zde nacházejí Sichuan 7 Star, Poinsettia Chilli, neznámá odrůda chilli z Maďarska, jedna sazenice izraelského chilii. Přibyde k nim Rawit Chilli, italská Peperoncina, Peru Purple a možná Ring of Fire. Možná se ptáte, proč mám od některých odrůd více kytek; je to tím, že chci zjistit, jak je na tom s čistotou osivo získáné z komerčních sušených chilli papiček
38192
Sazeničky italských Peperoncin a Peru Purple. Do finálních nádob půjdou cca. za 14 dní
38193
S hrůzou zjišťuji, že mi začínají v kytkách vyskytovat mšice. Za 2 dny snimi zatočím, až se kytky vzapamatují z přesazení. Ještě musíme najít místo pro maďarskou kápii. Ale to trochu předbíhám. Vše pak popíšu v dalším fotoreprtu.

Hezkou neděli vám všem :tiphat:

EDIT - opraveny překlepy
Naposledy upravil 1 dne petr.polasek; celkem upraveno 15x.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů