Erben 2017 Open

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod KarlosK » 17 čer 2017 13:07

to zalíváš těžkou vodou z fukušimy ne? :) moc pěkný...

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod Erben61 » 17 čer 2017 15:30

KarlosK píše:
17 čer 2017 13:07
to zalíváš těžkou vodou z fukušimy ne? :) moc pěkný...
Ale kdepak,zalívám vodou ze sudu a to ani moc neřeším, zda je zrovna napršená nebo vytažená z studny, takže složení a tvrdost vody značně kolísá a papriky to zřejmě taky neřeší. Ani nehnojím, jen občas přileju do konve odměrku Vitality komlexu alias Žížaláka. Teď se ale chystám provést kůru s přísadou Slepičáka, bych přinutil ještě váhající rostliny k mohutnému květu. :thanx: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

vanADAMOS
Stálý člen
Příspěvky: 146
Registrován: 05 úno 2017 13:16
Reputace: 287
Obrázky: 0
Bydliště: Chrudim

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod vanADAMOS » 17 čer 2017 15:43

Tak to je naprosto famozní. Mám kytky ve foliáku, dostávají fishmix, granulované slepičince a objevují se mi občas první plody ... ale tohle? To je mazec. Klobouček dolů. Budu bedlivě dál sledovat. Je to krása ty reporty;) A ty druhy, to je taky pokoukání, kdepak to sháníš všechno?

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod Erben61 » 17 čer 2017 20:57

Re pánové :vanADAMOS + KarlosK
:thanx: Díky za pochvalu. Myslím, že hodně udělalo, že jsem měl pěkný silný sazenice, tedy ve fázi než jsem je dával do finálových nádob. Pak bylo období kdy se kytky jakoby zastavily a taky jsem je hodně opatrně učil na přímý slunce. Podařilo se k popálení došlo minimálně, takže jak se kytky naučily přijímat sluneční záření, začalo to všechno budovat, jak kořenový systém tak stavbu rostliny. Bylo to dost různý, závisle na druhu.Myslím, že hodně moc dobrou službu dělá lignohumát a ty žížaly, tak to je přímo elixír. Jinak substrát jsem míchal z loňského, na podzim ošetřeného vápencem a obyčejným ,,Penny univerzálem" ke dnu nádob jsem přidal pár granulí koňského hnoje. Takže vcelku žádná věda, příznivý počasí, tady musím říct, že mám kytky na několika místech, ale vesměs slunných, na jižní stranu orientovaných.Taky se mi letos, musím to zaklepat (prstem pravé ruky, kterým buším do klávesnice) vyhnuli škůdci, nepočítaje mravence, se kterými bojuji a udržuju je v míře snesitelné.
Ptáš se taky kde sháním semena. Něco jsem nakoupil, od všemožných českých prodejců, něco ze svých semen a značnou část mám od kolegů a kamarádů zde s fóra z našich Srazů, tedy konkréntně z podzimního v Dachovech, jehož součástí byla i volná burza semen, peckový výběr.
Píšeš taky o druzích, tak to může být pro někoho dost nesourodá cháska.... :dunno: ale vybírám si abych měl zastoupení od různých rodů i různých stupňů pálivosti, konzumuju spíš minimální pálivky, takže moji oblíbenci jsou třeba Jalapeňa, vybírám ale i čistě podle toho jak se mi líbí plody, případně květy.
S trochou nadsázky chci ještě ve svém věku vyzkoušet co nejvíce holek, jelikož je můj zájem o tyto komplexní.:-D :-D
:megalol:
:thanx: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod matoha » 18 čer 2017 00:30

za svoju starostlivosť a zanietenosť si také výsledky aj zaslúžiš :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

vanADAMOS
Stálý člen
Příspěvky: 146
Registrován: 05 úno 2017 13:16
Reputace: 287
Obrázky: 0
Bydliště: Chrudim

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod vanADAMOS » 18 čer 2017 09:10

Erben61 píše:
17 čer 2017 20:57
Re pánové :vanADAMOS + KarlosK
:thanx: Díky za pochvalu. Myslím, že hodně udělalo, že jsem měl pěkný silný sazenice, tedy ve fázi než jsem je dával do finálových nádob. Pak bylo období kdy se kytky jakoby zastavily a taky jsem je hodně opatrně učil na přímý slunce. Podařilo se k popálení došlo minimálně, takže jak se kytky naučily přijímat sluneční záření, začalo to všechno budovat, jak kořenový systém tak stavbu rostliny. Bylo to dost různý, závisle na druhu.Myslím, že hodně moc dobrou službu dělá lignohumát a ty žížaly, tak to je přímo elixír. Jinak substrát jsem míchal z loňského, na podzim ošetřeného vápencem a obyčejným ,,Penny univerzálem" ke dnu nádob jsem přidal pár granulí koňského hnoje. Takže vcelku žádná věda, příznivý počasí, tady musím říct, že mám kytky na několika místech, ale vesměs slunných, na jižní stranu orientovaných.Taky se mi letos, musím to zaklepat (prstem pravé ruky, kterým buším do klávesnice) vyhnuli škůdci, nepočítaje mravence, se kterými bojuji a udržuju je v míře snesitelné.
Ptáš se taky kde sháním semena. Něco jsem nakoupil, od všemožných českých prodejců, něco ze svých semen a značnou část mám od kolegů a kamarádů zde s fóra z našich Srazů, tedy konkréntně z podzimního v Dachovech, jehož součástí byla i volná burza semen, peckový výběr.
Píšeš taky o druzích, tak to může být pro někoho dost nesourodá cháska.... :dunno: ale vybírám si abych měl zastoupení od různých rodů i různých stupňů pálivosti, konzumuju spíš minimální pálivky, takže moji oblíbenci jsou třeba Jalapeňa, vybírám ale i čistě podle toho jak se mi líbí plody, případně květy.
S trochou nadsázky chci ještě ve svém věku vyzkoušet co nejvíce holek, jelikož je můj zájem o tyto komplexní.:-D :-D
:megalol:
:thanx: :tiphat:

Vidíš to, tu hlínu na příští rok ještě musím po ladit. Na zahradě jjsem vytvořil "kompost" na vsechny zbytky ze zahrady. Tak vytunim koňským hnojem od kamaráda, tak doufám ze příští rok budou holky vypadat ještě lépe než teď.
Díky za poznatky, tohle fórum, je fakt nenahraditelný. Usetril jsem si dost chyb. Díky za poznatky.
S pálivosti to máme stejně, taky to neprehanim a pocitam s nejpalivejsimi spis do omáček. Ale jsou to krásný plody člověk, tak člověk to poště je i pro ten pohled.
Dík za info k těm seminkum, tak to na me z bude asi ten nákup když jsem tu tak nový. I presto vidím, ze lidi jsou tu vstricny, poradite a pomuzete. Vzdyt na prosbu jsem seminka od OMA i dostal, diky. Dáš mi nějaký tip na osvědčené shopy?
Na závěr jen po vím, fot co nejvíc, hltam o;)

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod Erben61 » 18 čer 2017 13:25

Odpovím Ti jen v krátkosti, za mě nevidím problém v tom, že jsi tu nový nebo starý, lidi tu komunikují i spolupracují takříkajíc napříč politickým spektrem :-) :-D. Víš co pořád se objevují nováčci s bombastickými plány, dají sem pár výkřiků a zapadnou v propadlišti dějin. Taky nevidím problém, pokud bys chtěl můžu Ti poslat taky semínka, za naprostou čistotu neručím, spíš naopak, jak ty chilliholky promiskuitní znám. Já v tom vidím naopak kouzlo toho pěstování, když naroste něco jiného, zase to bude krásná a jedinečná potvora.Napiš SZ a můžeme to probrat, o co máš zájem.
Zaznívá z Tvého příspěvku trochu obava, jako že by ses nemohl zůčastnit Srazu. Když si projdeš vlákno ,,Celostátní sraz a soutěž" pokud vím, není tam ani zmínka o tom, že by účast byla nějak podmíněna. Byl jsem vloni na podzim, letos na jaře a vždycky to bylo fajn setkání lidí se společným zájmem o chilli. To je hlavním tématem a že se tam tak trochu provozuje gurmánské obžerství a ňáký to pivo proteče popálenými hrdly, to už je jaksi vedlejší produkt, ovšem velmi příjemný bonus.Takže neváhej a až se bude organizovat podzimní setkání, projevíš zájem, přihlásíš se a už to jede. Zdarec a jdu zkouknout kytky, než se budu muset zas hrabat na šichtu. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

vanADAMOS
Stálý člen
Příspěvky: 146
Registrován: 05 úno 2017 13:16
Reputace: 287
Obrázky: 0
Bydliště: Chrudim

Re: Erben 2017 Open

Příspěvekod vanADAMOS » 19 čer 2017 13:43

Erben61 píše:
18 čer 2017 13:25
Odpovím Ti jen v krátkosti, za mě nevidím problém v tom, že jsi tu nový nebo starý, lidi tu komunikují i spolupracují takříkajíc napříč politickým spektrem :-) :-D. Víš co pořád se objevují nováčci s bombastickými plány, dají sem pár výkřiků a zapadnou v propadlišti dějin. Taky nevidím problém, pokud bys chtěl můžu Ti poslat taky semínka, za naprostou čistotu neručím, spíš naopak, jak ty chilliholky promiskuitní znám. Já v tom vidím naopak kouzlo toho pěstování, když naroste něco jiného, zase to bude krásná a jedinečná potvora.Napiš SZ a můžeme to probrat, o co máš zájem.
Zaznívá z Tvého příspěvku trochu obava, jako že by ses nemohl zůčastnit Srazu. Když si projdeš vlákno ,,Celostátní sraz a soutěž" pokud vím, není tam ani zmínka o tom, že by účast byla nějak podmíněna. Byl jsem vloni na podzim, letos na jaře a vždycky to bylo fajn setkání lidí se společným zájmem o chilli. To je hlavním tématem a že se tam tak trochu provozuje gurmánské obžerství a ňáký to pivo proteče popálenými hrdly, to už je jaksi vedlejší produkt, ovšem velmi příjemný bonus.Takže neváhej a až se bude organizovat podzimní setkání, projevíš zájem, přihlásíš se a už to jede. Zdarec a jdu zkouknout kytky, než se budu muset zas hrabat na šichtu. :wave: :tiphat:
Dík za pozvání, zvážím to. Zní to lákavě;)


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host